piątek, 31 maj 2019 17:58

Kasa fiskalna Novitus SENTO w wersji ONLINE – już w sprzedaży!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Łączy się z CRK, zapisuje dane w pamięci chronionej, współpracuje z dowolnym terminalem płatniczym. Oto Novitus SENTO Online – kasa fiskalna nowej generacji! Spełnia wszystkie wymogi nałożone na kasy online’owe. Do tego jest szybka, niezawodna i wyposażona w wiele przydatnych funkcji. Sprawdź, czy pasuje do Twojego biznesu!

Kasy fiskalne online pojawiają się w kolejnych sklepach i punktach usługowych. Mimo iż pierwsze branże muszą obowiązkowo stosować nowy typ kas dopiero od 1 stycznia 2020 r., przedsiębiorców zachęca wyższa jakość urządzeń online’owych i zwiększone bezpieczeństwo danych zapisywanych w pamięci chronionej urządzenia. Dla nowych użytkowników nie bez znaczenia pozostaje możliwość odliczenia ulgi do 700 zł wyłącznie na kasę online’ową.

Jednym z modeli już odstępnych na rynku jest Novitus SENTO Online – elegancka i nowoczesna kasa fiskalna polecana małym i średnim sklepom oraz wszelkiego rodzaju punktom usługowym. Prosta w obsłudze, wyposażona w stabilny system LINUX, kasa SENTO Online została udostępnia użytkownikowi wiele przydatnych funkcji. Urządzenie należy do rodziny Novitus Online Power – kas nie tylko dostosowanych do wymogów ustawodawcy, ale też wzmocnionych, unowocześnionych i wzbogaconych m.in. o ogromną bazę towarową.

 

Novitus SENTO Online w połączeniu z CRK

Kasa fiskalna online Novitus SENTO zapewnia połączenie z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Spełnia więc najważniejsze nowe wymaganie wprowadzone mocą rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące (Dz. U. z 2018 r. poz. 1206). Pod względem połączenia daje użytkownikowi szereg możliwości. Jeśli w sklepie lub lokalu usługowym posiadasz już dostęp do stacjonarnej sieci, połączysz kasę z Internetem przez złącze LAN lub RS232.

Producent urządzenia przewidział także rozwiązania dla użytkowników nieposiadających dostępu do stacjonarnego Internetu. Kasa online’owa Novitus SENTO może łączyć się z siecią poprzez moduł Wi-Fi bądź GSM dołączony do portu USB. Tak szerokie spektrum rozwiązań do wyboru daje przedsiębiorcy możliwość zastosowania najkorzystniejszego z nich – pod względem kosztów i wygody.

 

Kasa SENTO w online’owej odsłonie

Novitus SENTO Online została wyposażona w wiele nowoczesnych, funkcjonalnych rozwiązań. Zgodnie z wymogiem ustawodawcy, kopie dokumentów fiskalnych wysyła do CRK i zapisuje w pamięci chronionej stanowiącej integralną część urządzenia. Dane przechowywyane w pamięci chronionej są znacznie bezpieczniejsze niż te zapisywane na nośniku danych. Nie mówiąc już o drugiej rolce papieru kasowego, na której kopie wydruków zapisują najstarsze modele urządzeń fiskalnych.

Ponadto kasa online’owa Novitus SENTO komunikuje się z dowolnym terminalem płatniczym, umieszcza numer NIP nabywcy na paragonie, drukuje paragony błyskawicznie dzięki zastosowaniu niezawodnych japońskich mechaników, a także wyróżnia się solidnością i wysokimi parametrami technicznymi. To kasa, która została zaprojektowana m.in. z myślą o sklepach z towarami akcyzowymi. Urządzenie drukuje bowiem raporty sumujące sprzedaż tego typu towarów w dowolnym zakresie czasowym – to bardzo istotna cecha z punktu widzenia firm ubiegających się o przedłużenie koncesji na sprzedaż alkoholu.

 

Włącz online lub pozostań przy offline

Obecnie kasę fiskalną Novitus SENTO można kupić w dwóch wersjach. SENTO Online to kasa łącząca się z systemem CRK. Natomiast SENTO E to tradycyjne urządzenie wyposażone w elektroniczną kopię paragonu. Aż do końca 2022 r. większość przedsiębiorców może wybrać, którą wersję urządzenia woli.

Należy jednak pamiętać, iż podatnicy instalujący kasę fiskalną po raz pierwszy uzyskają ulgę do 700 zł tylko w wypadku zakupy urządzenia online’owego. Od 1 maja 2019 r. odliczenie to nie przysługuje już na tradycyjne kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Zobacz naszą ofertę: Kasa fiskalna Novitus SENTO Online

 

Więcej o kasach fiskalnych ONLINE czytaj w Poradniku

Czytany 1322 razy Ostatnio zmieniany piątek, 31 maj 2019 18:03

Artykuły powiązane

 • Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty! Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty!

  Zgodnie z zapisami Polskiego Ładu do dnia 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy mieli zintegrować dwa wykorzystywane w firmach urządzenia: kasę fiskalną online i terminal płatniczy. Kilka tygodni temu Ministerstwo Finansów podjęło jednak decyzję, że termin ten zostanie przesunięty.

 • Masz kasę online? Nie zapomnij o przeglądzie! Masz kasę online? Nie zapomnij o przeglądzie!

  Przegląd kasy fiskalnej to obowiązek nałożony przez ustawodawcę. Niedopełnienie go – celowo lub przez nieuwagę – niesie za sobą konsekwencje finansowe. W takiej sytuacji, dla przedsiębiorców, którzy posiadają kasy online, kara wydaje się nieunikniona. Wszelkie informacje, w tym także o statusie przeglądu technicznego, trafiają bowiem do systemu CRK. 

 • Novitus NANO II Online – znana i lubiana kasa fiskalna w nowym wydaniu! Novitus NANO II Online – znana i lubiana kasa fiskalna w nowym wydaniu!

  Ceniona przez lekarzy i prawników, chętnie wykorzystywana w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, praktyczna w wypożyczalniach, busach, gastronomii i małych sklepach – to kasa fiskalna Novitus NANO. Teraz dostępna w nowym wydaniu – Novitus NANO II Online – jeszcze lepiej wygląda i ma jeszcze więcej przydatnych funkcji. Poznaj jej niezawodność!

 • 5 powodów, dla których warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim 5 powodów, dla których warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim

  Obowiązkowa wymiana obecnych urządzeń rejestrujących na kasy fiskalne online to świetna okazja do wprowadzenia w salonie dodatkowych rozwiązań. Jednym z nich jest terminal płatniczy – przez wielu uznany za standard jakości obsługi klienta, przez innych odkładany jako inwestycja „na lepsze czasy”. Poznaj 5 ważnych powodów, dla których terminal płatniczy w salonie fryzjerskim warto wprowadzić już teraz!

 • Kasy Posnet online – najlepszy wybór dla usług Kasy Posnet online – najlepszy wybór dla usług

  Prowadzisz punkt usługowy? Salon urody, klub fitness, lokal gastronomiczny, warsztat samochodowy, a może kancelarię prawną lub firmę budowlaną? To już ostatnie chwile na wymianę urządzeń starego typu na kasy fiskalne online! Przekonaj się, dlatego warto wybrać kasy Posnet online – nowoczesne modele cenione przez małych i dużych usługodawców z wielu różnych branż.