piątek, 31 maj 2019 17:58

Kasa fiskalna Novitus SENTO w wersji ONLINE – już w sprzedaży!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Łączy się z CRK, zapisuje dane w pamięci chronionej, współpracuje z dowolnym terminalem płatniczym. Oto Novitus SENTO Online – kasa fiskalna nowej generacji! Spełnia wszystkie wymogi nałożone na kasy online’owe. Do tego jest szybka, niezawodna i wyposażona w wiele przydatnych funkcji. Sprawdź, czy pasuje do Twojego biznesu!

Kasy fiskalne online pojawiają się w kolejnych sklepach i punktach usługowych. Mimo iż pierwsze branże muszą obowiązkowo stosować nowy typ kas dopiero od 1 stycznia 2020 r., przedsiębiorców zachęca wyższa jakość urządzeń online’owych i zwiększone bezpieczeństwo danych zapisywanych w pamięci chronionej urządzenia. Dla nowych użytkowników nie bez znaczenia pozostaje możliwość odliczenia ulgi do 700 zł wyłącznie na kasę online’ową.

Jednym z modeli już odstępnych na rynku jest Novitus SENTO Online – elegancka i nowoczesna kasa fiskalna polecana małym i średnim sklepom oraz wszelkiego rodzaju punktom usługowym. Prosta w obsłudze, wyposażona w stabilny system LINUX, kasa SENTO Online została udostępnia użytkownikowi wiele przydatnych funkcji. Urządzenie należy do rodziny Novitus Online Power – kas nie tylko dostosowanych do wymogów ustawodawcy, ale też wzmocnionych, unowocześnionych i wzbogaconych m.in. o ogromną bazę towarową.

 

Novitus SENTO Online w połączeniu z CRK

Kasa fiskalna online Novitus SENTO zapewnia połączenie z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Spełnia więc najważniejsze nowe wymaganie wprowadzone mocą rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące (Dz. U. z 2018 r. poz. 1206). Pod względem połączenia daje użytkownikowi szereg możliwości. Jeśli w sklepie lub lokalu usługowym posiadasz już dostęp do stacjonarnej sieci, połączysz kasę z Internetem przez złącze LAN lub RS232.

Producent urządzenia przewidział także rozwiązania dla użytkowników nieposiadających dostępu do stacjonarnego Internetu. Kasa online’owa Novitus SENTO może łączyć się z siecią poprzez moduł Wi-Fi bądź GSM dołączony do portu USB. Tak szerokie spektrum rozwiązań do wyboru daje przedsiębiorcy możliwość zastosowania najkorzystniejszego z nich – pod względem kosztów i wygody.

 

Kasa SENTO w online’owej odsłonie

Novitus SENTO Online została wyposażona w wiele nowoczesnych, funkcjonalnych rozwiązań. Zgodnie z wymogiem ustawodawcy, kopie dokumentów fiskalnych wysyła do CRK i zapisuje w pamięci chronionej stanowiącej integralną część urządzenia. Dane przechowywyane w pamięci chronionej są znacznie bezpieczniejsze niż te zapisywane na nośniku danych. Nie mówiąc już o drugiej rolce papieru kasowego, na której kopie wydruków zapisują najstarsze modele urządzeń fiskalnych.

Ponadto kasa online’owa Novitus SENTO komunikuje się z dowolnym terminalem płatniczym, umieszcza numer NIP nabywcy na paragonie, drukuje paragony błyskawicznie dzięki zastosowaniu niezawodnych japońskich mechaników, a także wyróżnia się solidnością i wysokimi parametrami technicznymi. To kasa, która została zaprojektowana m.in. z myślą o sklepach z towarami akcyzowymi. Urządzenie drukuje bowiem raporty sumujące sprzedaż tego typu towarów w dowolnym zakresie czasowym – to bardzo istotna cecha z punktu widzenia firm ubiegających się o przedłużenie koncesji na sprzedaż alkoholu.

 

Włącz online lub pozostań przy offline

Obecnie kasę fiskalną Novitus SENTO można kupić w dwóch wersjach. SENTO Online to kasa łącząca się z systemem CRK. Natomiast SENTO E to tradycyjne urządzenie wyposażone w elektroniczną kopię paragonu. Aż do końca 2022 r. większość przedsiębiorców może wybrać, którą wersję urządzenia woli.

Należy jednak pamiętać, iż podatnicy instalujący kasę fiskalną po raz pierwszy uzyskają ulgę do 700 zł tylko w wypadku zakupy urządzenia online’owego. Od 1 maja 2019 r. odliczenie to nie przysługuje już na tradycyjne kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Zobacz naszą ofertę: Kasa fiskalna Novitus SENTO Online

 

Więcej o kasach fiskalnych ONLINE czytaj w Poradniku

Czytany 215 razy Ostatnio zmieniany piątek, 31 maj 2019 18:03

Artykuły powiązane

 • Novitus ONE Online – innowacyjna kasa fiskalna w naszej ofercie! Novitus ONE Online – innowacyjna kasa fiskalna w naszej ofercie!

  Wyobraź sobie kasę fiskalną i smartfon w jednym. Do tego funkcjonalne oprogramowanie sprzedażowe. Wszystko w wyjątkowo nowoczesnej i eleganckiej oprawie. To Novitus ONE Online – kasa fiskalna online, jakiej jeszcze nie było! Sprawdź, dlaczego warto ją wybrać i kiedy pojawi się w naszej ofercie.

 • Novitus NEXT Online – innowacyjna kasa już w naszej ofercie! Novitus NEXT Online – innowacyjna kasa już w naszej ofercie!

  Wolisz tradycyjną klawiaturę, czy panel dotykowy? Novitus NEXT Online daje Ci oba rozwiązania! Kasa fiskalna, która zdobyła sobie ogromną popularność dzięki swojej funkcjonalności i prostocie obsługi, teraz dostępna jest w wersji online. Sprawdź, dlaczego warto ją kupić i kto według przepisów musi obowiązkowo wymienić kasy na online’owe od 1 stycznia 2020 r.

 • Kasa fiskalna Posnet Mobile w wersji ONLINE – już w sprzedaży! Kasa fiskalna Posnet Mobile w wersji ONLINE – już w sprzedaży!

  Najmniejsza kasa fiskalna na polskim rynku już dostępna jest w wersji online’owej. To Posnet Mobile Online – doskonała do pracy mobilnej i stacjonarnej w niewielkich punktach handlowych i usługowych. Sprawdź, dlaczego warto kupić Mobile Online i kto może skorzystać z ulgi na jej zakup.

 • Kasy fiskalne online dla składów opału Kasy fiskalne online dla składów opału

   

  Od 1 maja 2019 r. są już na półkach salonów sprzedaży!

   

  Kasy fiskalne online dla składów opału – wybierz najlepszą!

   

  Prowadzisz skład opału? Zajmujesz się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych? Wkrótce wymienisz swoje urządzenie rejestrujące na kasę fiskalną online! To nie tylko nowy obowiązek, ale też nowe możliwości. Kasy fiskalne online dla składów opału zostały wyposażone w nowe funkcjonalności, lepsze zabezpieczenia i większe możliwości. Sprawdź!

   

  opal

   

  Kasy fiskalne online od kiedy – dla składów opału?

   

  Urządzenia nowego typu wysyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym. Zapisują dane bezpiecznie w pamięci chronionej. W standardzie posiadają wszystkie funkcje nowoczesnego urządzenia fiskalnego – drukują nr NIP nabywcy na paragonie, łączą się z Internetem stacjonarnie i mobilnie i wiele innych.

  Nawet jeśli twoja kasa fiskalna jest całkiem dobra, wkrótce wymienisz ją na kasę online. Terminowa instalacja kasy online’owej w składzie opału jest bardzo ważna – stanowi m.in. jeden z warunków otrzymania ulgi do 700 zł.

   

  Kasa fiskalna online dla składów opału będzie obowiązkowa od 1 lipca 2020 r.

   

  Kasa fiskalna dla składu opału

   

  Podatnicy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych stosują kasy fiskalne na zasadach obowiązujących ogół przedsiębiorców. Jedynie w nielicznych przypadkach mogą korzystać ze zwolnienia z obowiązku stosowania kasy. Dotyczy to podatników, których obrót netto ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych nie przekracza 20.000 zł rocznie. Pozostali właściciele składów opału muszą rejestrować na kasie każdą sprzedaż.

   

  Kasa online czy kasa z kopią elektroniczną?

   

  Od 1 maja 2019 r. kasy fiskalne i drukarki fiskalne online już są na rynku. Przedsiębiorcy wciąż jednak mają wybór – mogą kupić kasę online lub kasę tradycyjną z elektroniczną kopią paragonu. Skład opału też ma wybór – do obowiązkowej wymiany kas pozostało jeszcze wiele miesięcy. Warto to przemyśleć. Zakup kasy z elektroniczną kopią paragonu nie pozbawia podatnika możliwości skorzystania z ulgi do 700 zł przysługującej przy wymianie urządzenia na online’owe.

 • Kasy fiskalne online dla firm budowlanych Kasy fiskalne online dla firm budowlanych

   

  Prowadzisz firmę budowlaną?

   

  Od 1 maja 2019 r. możesz już kupić kasę fiskalną online!

   

  Kasy fiskalne online opanowują rynek. Przepisy otwierające producentom drogę do ich sprzedaży weszły w życie 1 maja 2019 r. Urządzenia nowego typu przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas. Kasy fiskalne online dla firm budowlanych wkrótce staną się obowiązkowe! Wybierz urządzenie najlepiej odpowiadające twoim potrzebom i poznaj zalety nowych kas.

  budowa

   

   

  Kasy fiskalne online od kiedy – dla firm budowlanych?

   

  Jeśli świadczysz usługi budowlane, nowe przepisy obligują cię do wymiany obecnie stosowanego urządzenia na kasę fiskalną online. Co się zmieni? Właściwie niewiele. Użytkownik kasy online’owej musi zapewnić jej dostęp do Internetu – stacjonarny lub mobilny. Tak samo proste w obsłudze i tak samo funkcjonalne, kasy nowego typu zostały znacznie udoskonalone. W jaki sposób?

  Kasy fiskalne online dla firm budowlanych komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym. Zapisują dane w pamięci chronionej, w której są bezpieczniejsze niż na nośniku. Standardowo drukują numer NIP nabywcy na paragonie. Większość modeli stworzona została od nowa w wyższych standardach – posiadają większe bazy towarowe, mocniejsze mechanizmy i wiele innych możliwości.

   

  Kasy fiskalne online dla firm budowlanych będą obowiązkowe od 1 stycznia 2021 r.

   

  Kasa fiskalna dla firmy budowlanej

   

  Przedsiębiorca świadczący usługi budowlane na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych musi mieć kasę fiskalną i ewidencjonować za jej pomocą każdą usługę. Wyjątkiem są firmy spełniające wymogi do zwolnienia z kasy fiskalnej. Urządzenia nie muszą mieć przedsiębiorcy, których obrót netto z tej sprzedaży nie przekracza 20.000 zł rocznie. Zwolnienie przysługuje też przy świadczeniu usług z zapłatą na rachunek. Większość firm budowlanych musi mieć jednak kasę fiskalną.

   

  Kasa online czy z kopią elektroniczną?

   

  Aż do końca 2020 r. firmy budowlane mogą korzystać z tradycyjnych kas. Jeśli wolą kasy online’owe, mogą je kupić już teraz! Przepisy pozostawiają podatnikom wybór – kasa online lub kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Pamiętaj, że jeśli już teraz wymienisz obecne urządzenie na online’owe, możesz skorzystać z ulgi do 700 zł. Jeśli wolisz kupić kasę z elektroniczną kopią, z ulgi skorzystasz przy wymianie kasy.