piątek, 20 wrzesień 2019 18:03

Kasy fiskalne online dla mechaników – ile kosztują w Warszawie

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Wymiana kasy fiskalnej na urządzenie online’owe wiąże się z wydatkiem – patrząc na ceny kas, wydatkiem całkiem sporym. Na szczęście ustawodawca umożliwił branżom wymieniającym kasy skorzystanie z ulgi do 700 zł na urządzenie. Sprawdź, co wziąć pod uwagę określając koszt zakupu kasy fiskalnej online dla mechanika w Warszawie.

Obowiązek wymiany obecnie użytkowanych urządzeń na kasy fiskalne online to wprowadzona przez Ministerstwo Finansów niespodzianka, która niewielu ucieszyła. W pierwszej kolejności dodatkowy wydatek muszą ponieść mechanicy, wulkanizatorzy, a także stacje paliw. Na szczęście przewidziano też rozwiązania, które odciążą finansowo tę grupę podmiotów.

Jeśli chodzi o kasy fiskalne online dla mechaników, w Warszawie znaleźć można sporo sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży tego typu urządzeń i uprawnionych do ich serwisowania. Sprawdziliśmy, z jakim wydatkiem w związku z wymianą kasy muszą się liczyć warszawscy mechanicy.

 

Ile kosztuje kasa fiskalna online

Koszt nabycia kasy online’owej jest porównywalny z zakupem kasy fiskalnej z elektroniczną kopią paragonu. Część producentów, m.in. firma Posnet, zagwarantowała swoim klientom niezmienną cenę kas online’owych w porównaniu do modeli z elektroniczną kopią paragonu. Nowe funkcje w większości przypadków nie podniosły więc ceny urządzenia.

W przypadku części mechaników należy jednak wziąć także pod uwagę konieczność zapewnienia urządzeniu dostępu do sieci teleinformatycznej. Dotyczy to przede wszystkim tych firm, które nie są podłączone do stacjonarnego Internetu. W miejscach, w których siła sygnału jest ograniczona, konieczne będzie zastosowanie modułu GPRS z anteną zewnętrzną (rozwiązanie dostępne np. w kasie online dla mechanika Posnet MOBILNE Online).

Planując budżet, warto zastanowić się nad możliwościami połączenia z siecią – serwisanci kas fiskalnych w Warszawie pomagają dobrać najoszczędniejsze i najbardziej korzystne rozwiązania.

 

Ulga na kasę fiskalną online dla mechanika w Warszawie

Warto przy tym pamiętać o możliwości skorzystania z ulgi na wymianę kasy na urządzenie online’owe. Prawo do odliczenia 90% ceny zakupu netto kasy (nie więcej niż 700 zł) przy wymianie urządzenia na online’owe przysługuje podmiotom zobligowanym nowymi przepisami do wprowadzenia kas online w określonych terminach. Mechanik zachowuje to prawo nawet wtedy, gdy podobnego odliczenia dokonał w przeszłości – przy zakupie kasy fiskalnej z papierową lub elektroniczną kopią paragonu.

W przypadku zakupu większej liczby kas online’owych, prawo do ulgi przysługuje wtedy, gdy kolejne urządzenia rozpoczną ewidencjonowanie sprzedaży w ciągu 6 miesięcy od uruchomienia pierwszej z nich.

Jak widać, koszt zakupu kasy fiskalnej online dla mechanika w Warszawie nie musi być bardzo wysoki. Należy jednak zadbać m.in. o terminowość instalacji kasy.

 

Więcej o kasach fiskalnych online dla mechaników w Warszawie czytaj tutaj

Czytany 319 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 wrzesień 2019 18:06

Artykuły powiązane

 • Pamiętaj o wymianie! Kasa fiskalna online dla mechanika Pamiętaj o wymianie! Kasa fiskalna online dla mechanika

  Wkrótce kasy fiskalne online staną się obowiązkowe dla każdego mechanika. Sprawdź, czym różnią się nowe urządzenia od tradycyjnych kas i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Dowiedz się też, do kiedy musisz kupić kasę online’ową i czy możesz skorzystać z ulgi do 700 zł na jej zakup.

 • Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego? Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego?

  Stacjonarna, a może mała i mobilna? Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Producenci zapewnili nam naprawdę duży wybór kas online dla warsztatów samochodowych. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia dostosowanego do potrzeb konkretnej działalności.

 • Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów

  Małe warsztaty samochodowe, przydomowe „garażowe” działalności – w takich miejscach często najlepszym rozwiązaniem są kasy fiskalne online z Wi-Fi. Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru, i poznaj sprawdzone urządzenia online’owe dla mechaników i wulkanizatorów.

 • Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora? Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora?

  Wymiana kas fiskalnych zbliża się wielkimi krokami. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek już od 1 stycznia 2020 r. Sprawdź, czym nowe urządzenia różnią się od tradycyjnych i jakich wcześniejszych przygotowań wymaga wprowadzenie kasy online w działalności.

 • Kasa online dla wulkanizacji w Warszawie – jaką wybrać? Kasa online dla wulkanizacji w Warszawie – jaką wybrać?

  Prowadzisz punkt wulkanizacyjny i wiesz, że wkrótce musisz wymienić swoją kasę fiskalną? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia. Koniecznie zwróć uwagę m.in. na opcje połączenia z CRK. Dowiedz się, jaka kasa online dla wulkanizacji w Warszawie sprawdzi się najlepiej.