Kasa fiskalne online dla mechaników

 

Zmiany w przepisach nadchodzą wielkimi krokami

 

już wkrótce zakupisz kasę fiskalną online!

 

Jeśli zajmujesz się naprawą pojazdów silnikowych i motorowerów, bądź świadczysz usługi wulkanizacyjne, kasę fiskalną online musisz mieć już w 2018 r.! Te innowacyjne urządzenia lada chwila pojawią się na półkach serwisów fiskalnych. Choć w istotny sposób unowocześniona, kasa online’owe będzie tak samo prosta w obsłudze, jak obecne urządzenia.

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla mechanika?

 

Kasy fiskalne online dla mechaników – brzmi ciekawie, i taka też będzie nowa zmiana przygotowana przez ustawodawcę. Zmodernizowane urządzenia będą równie proste w obsłudze jak te znane obecnie. Zostaną też wyposażone z zupełnie nowe funkcje. Jakie? Chociażby opcję wysyłki e-paragonu do nabywcy. To ogromna wygoda dla klientów warsztatów, którzy gromadzą dokumentację dotyczącą posiadanego pojazdu!

 

 

 

Według nowych przepisów, mechanicy i wulkanizatorzy wymienią kasy na online’owe z dniem 1 stycznia 2019 r. Pozostało już niewiele czasu na dopełnienie wszystkich formalności.

 

Kasa fiskalna u mechanika od pierwszej sprzedaży?

 

Masz już kasę fiskalną? Jako mechanik lub wulkanizator urządzenie to musisz stosować już od pierwszej sprzedaży! Nie obowiązuje Cię limit do zwolnienia podmiotowego z kas. Nie możesz też korzystać z większości innych zwolnień. Jeśli planujesz świadczenie usług naprawy pojazdów silnikowych lub usług wymiany opon i kół, musisz wprowadzić kasę w warsztacie jeszcze przed przyjęciem pierwszego klienta.

 

Ulga na zakup kasy online dla mechanika?

 

Zakup nowej kasy i wiążący się z tym wydatek Cię przeraża? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Branże zobligowane do wymiany urządzeń będą mogły skorzystać z ulgi na kasę – do 700 zł za każde urządzenie zgłoszone do urzędu skarbowego. Odliczenia będziesz mógł dokonać nawet wtedy, gdy już wcześniej z niego skorzystałeś. Pomyśl, ile zaoszczędzisz! To przywilej dostępny tylko dla branż wymieniających kasy na online’owe!