wtorek, 24 wrzesień 2019 06:34

Kiedy wulkanizator musi kupić kasę online

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Obowiązek posiadania kas online przez wulkanizatorów, mechaników itp. wchodzi w życie z początkiem 2020 r. Jednak odpowiednie urządzenie należy zakupić wcześniej. Sprawdź, dlaczego terminowa instalacja kasy online u wulkanizatora jest tak ważna i jaką kasę wybrać.

Kasy fiskalne online na dobre zagościły w polskich sklepach i punktach usługowych. Większość podatników wprowadzających urządzenia rejestrujące w swojej działalności decyduje się na zakup kasy nowego typu – chociażby ze względu na możliwość skorzystania z ulgi do 700 zł. Wkrótce jednak pierwsza grupa przedsiębiorców zostanie objęta obowiązkiem wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online. Wśród nich znajdą się m.in. wulkanizatorzy i mechanicy.

 

Kasa fiskalna online u wulkanizatora

Według przepisów, które weszły w życia na początku maja 2019 r., kasy fiskalne online w pierwszej kolejności wprowadzą podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, usługi w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów, a także zajmujący się sprzedażą benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu do napędów silników spalinowych. Terminem instalacji urządzenia online’owego dla tych branż jest 1 stycznia 2020 r.

 

Ważne!

Świadczysz usługi wulkanizacyjne? Kasę fiskalną online musisz mieć od 1 stycznia 2020 r.

 

Kiedy wulkanizator musi kupić kasę online

Wbrew pozorom jednak, na wprowadzenie kasy fiskalnej online w wulkanizacji wcale nie pozostało wiele czasu. Urządzenie trzeba bowiem zakupić jeszcze w 2019 r., zgłosić w urzędzie skarbowym oraz poddać fiskalizacji (przez uprawnionego serwisanta). Warto też zadbać o to, by zakupiona kasa online’owa trafiała w potrzeby konkretnego warsztatu. Oferta jest szeroka, a kupowanie pierwszego lepszego sprzętu rzadko stanowi dobre rozwiązanie.

Terminowa instalacja kasy fiskalnej online u wulkanizatora to m.in. warunek uzyskania ulgi do 700 zł. Podatnik świadczący usługi wulkanizacyjne może skorzystać z takiego odliczenia lub zwrotu nawet wtedy, gdy w przeszłości już go dokonał na pierwszą kasę fiskalną z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Kasa online dla wulkanizatora

Producenci tacy jak Posnet, Novitus czy Elzab zapewnili szeroki wybór kas i drukarek fiskalnych dla wulkanizatorów. Oferta cały czas jest rozszerzana o nowe pozycje. Wśród najpopularniejszych tego typu urządzeń wymienić można m.in. kasy Posnet BINGO Online, FAWAF Lite Online, Elzab K10 Online czy Novitus NANO Online. Wybór konkretnego modelu warto jednak skonsultować z doświadczonym serwisantem.

 

Sklep z kasami fiskalnymi online dla wulkanizacji BUCHCOM w Warszawie oferuje solidne i niezawodne rozwiązania takich producentów, jak Posnet, Elzab czy Novitus. Sprawdź nasze kasy!

 

Kasy fiskalne online dla wulkanizatorów – kliknij!

Czytany 601 razy

Artykuły powiązane

 • Działalność gastronomiczna a stosowanie kas fiskalnych online Działalność gastronomiczna a stosowanie kas fiskalnych online

  Czy cukiernia serwująca lody musi mieć kasę fiskalną online od 1 lipca 2020 r.? A co z piekarnią, która oferuje swoim klientom burgery? Nowe przepisy wprowadzają obowiązek stosowania kas fiskalnych online w stacjonarnych placówkach gastronomicznych. Organy podatkowe w interpretacjach indywidualnych wyjaśniają, jak konkretnie należy rozumieć te wytyczne.

 • Kasy fiskalne 2020: Zmiany w przepisach Kasy fiskalne 2020: Zmiany w przepisach

  Kasy fiskalne online, obowiązkowy numer NIP nabywcy na paragonie, kasy mające postać oprogramowania – sprawdź, które z tych nowości już obowiązują, a na które musimy jeszcze poczekać. Dowiedz się też, jakie kary grożą za nieprzestrzeganie przepisów wprowadzonych od 1 stycznia 2020 r.

 • Pamiętaj o wymianie! Kasa fiskalna online dla mechanika Pamiętaj o wymianie! Kasa fiskalna online dla mechanika

  Wkrótce kasy fiskalne online staną się obowiązkowe dla każdego mechanika. Sprawdź, czym różnią się nowe urządzenia od tradycyjnych kas i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Dowiedz się też, do kiedy musisz kupić kasę online’ową i czy możesz skorzystać z ulgi do 700 zł na jej zakup.

 • Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego? Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego?

  Stacjonarna, a może mała i mobilna? Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Producenci zapewnili nam naprawdę duży wybór kas online dla warsztatów samochodowych. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia dostosowanego do potrzeb konkretnej działalności.

 • Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów

  Małe warsztaty samochodowe, przydomowe „garażowe” działalności – w takich miejscach często najlepszym rozwiązaniem są kasy fiskalne online z Wi-Fi. Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru, i poznaj sprawdzone urządzenia online’owe dla mechaników i wulkanizatorów.