wtorek, 24 wrzesień 2019 06:34

Kiedy wulkanizator musi kupić kasę online

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Obowiązek posiadania kas online przez wulkanizatorów, mechaników itp. wchodzi w życie z początkiem 2020 r. Jednak odpowiednie urządzenie należy zakupić wcześniej. Sprawdź, dlaczego terminowa instalacja kasy online u wulkanizatora jest tak ważna i jaką kasę wybrać.

Kasy fiskalne online na dobre zagościły w polskich sklepach i punktach usługowych. Większość podatników wprowadzających urządzenia rejestrujące w swojej działalności decyduje się na zakup kasy nowego typu – chociażby ze względu na możliwość skorzystania z ulgi do 700 zł. Wkrótce jednak pierwsza grupa przedsiębiorców zostanie objęta obowiązkiem wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online. Wśród nich znajdą się m.in. wulkanizatorzy i mechanicy.

 

Kasa fiskalna online u wulkanizatora

Według przepisów, które weszły w życia na początku maja 2019 r., kasy fiskalne online w pierwszej kolejności wprowadzą podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, usługi w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów, a także zajmujący się sprzedażą benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu do napędów silników spalinowych. Terminem instalacji urządzenia online’owego dla tych branż jest 1 stycznia 2020 r.

 

Ważne!

Świadczysz usługi wulkanizacyjne? Kasę fiskalną online musisz mieć od 1 stycznia 2020 r.

 

Kiedy wulkanizator musi kupić kasę online

Wbrew pozorom jednak, na wprowadzenie kasy fiskalnej online w wulkanizacji wcale nie pozostało wiele czasu. Urządzenie trzeba bowiem zakupić jeszcze w 2019 r., zgłosić w urzędzie skarbowym oraz poddać fiskalizacji (przez uprawnionego serwisanta). Warto też zadbać o to, by zakupiona kasa online’owa trafiała w potrzeby konkretnego warsztatu. Oferta jest szeroka, a kupowanie pierwszego lepszego sprzętu rzadko stanowi dobre rozwiązanie.

Terminowa instalacja kasy fiskalnej online u wulkanizatora to m.in. warunek uzyskania ulgi do 700 zł. Podatnik świadczący usługi wulkanizacyjne może skorzystać z takiego odliczenia lub zwrotu nawet wtedy, gdy w przeszłości już go dokonał na pierwszą kasę fiskalną z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Kasa online dla wulkanizatora

Producenci tacy jak Posnet, Novitus czy Elzab zapewnili szeroki wybór kas i drukarek fiskalnych dla wulkanizatorów. Oferta cały czas jest rozszerzana o nowe pozycje. Wśród najpopularniejszych tego typu urządzeń wymienić można m.in. kasy Posnet BINGO Online, FAWAF Lite Online, Elzab K10 Online czy Novitus NANO Online. Wybór konkretnego modelu warto jednak skonsultować z doświadczonym serwisantem.

 

Sklep z kasami fiskalnymi online dla wulkanizacji BUCHCOM w Warszawie oferuje solidne i niezawodne rozwiązania takich producentów, jak Posnet, Elzab czy Novitus. Sprawdź nasze kasy!

 

Kasy fiskalne online dla wulkanizatorów – kliknij!

Czytany 1060 razy

Artykuły powiązane

 • Szukasz kasy online do salonu fryzjerskiego? Szukasz kasy online do salonu fryzjerskiego?

  Prowadzisz salon fryzjerski? Mały, duży? A może podnajmujesz stanowisko w gabinecie urody lub odwiedzasz klientów w ich domach? Wkrótce obejmie cię obowiązek bezwzględnego stosowania urządzeń online’owych! Poznaj najlepsze kasy online do salonu fryzjerskiego.

 • Jakie branże muszą mieć kasy fiskalne online? Jakie branże muszą mieć kasy fiskalne online?

  Mechanicy, wulkanizatorzy, stacje paliw – te trzy wybrane przez ustawodawcę branże bezwarunkowo muszą stosować kasy fiskalne online. Pozostałe, czyli m.in. lekarze, fryzjerzy i gastronomia, na wymianę kasy mają jeszcze kilka miesięcy. Sprawdź, kto w tym przypadku może liczyć na ulgę do 700 zł na kasę.

 • Szukasz kasy online dla lekarzy? Szukasz kasy online dla lekarzy?

  Już tylko kilka miesięcy zostało lekarzom do obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online w swoich gabinetach. Nawet jeśli kupią kasę wcześniej, mogą skorzystać z ulgi. Wybraliśmy cztery modele kas i drukarek fiskalnych online, które najlepiej sprawdzają się w branży medycznej.

 • Jak działa kasa fiskalna online? Jak działa kasa fiskalna online?

  Wyposażona w nowe funkcje, kasa fiskalna online przesyła dane do systemu CRK. Co to oznacza dla użytkownika? Czy konieczne jest zainwestowanie w szkolenie z obsługi technicznej urządzenia dla pracowników? Dowiedz się, jak działa kasa fiskalna online i jakie modele są dostępne na rynku.

 • Kasy fiskalne online – nowe terminy wymiany Kasy fiskalne online – nowe terminy wymiany

  Przepisy wyznaczające nowy harmonogram wymiany urządzeń z papierową i elektroniczną kopią paragonu na kasy fiskalne online weszły w życie w czerwcu 2020 r. Odroczenie terminów pozwoli przedsiębiorcom odsunąć w czasie wydatek. Warto jednak pamiętać o uldze, która przysługuje przy wymianie kasy.