poniedziałek, 04 maj 2020 13:27

Księgowość internetowa – czym jest? Co dzięki niej zyskasz?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W czasach, gdy osobisty kontakt ograniczamy do minimum, zdalna współpraca z księgowym jest doskonałym rozwiązaniem. Księgowość internetowa jest nie tylko bezpieczna, ale też oszczędna i bardzo wygodna – zarówno dla przedsiębiorcy, jak i biura rachunkowego.

Każda firma – nawet najmniejsza – musi rozliczać się z urzędem skarbowym, opłacać składki ZUS i dbać o terminowe składanie dokumentów. Wiąże się to z kosztami, które dla początkującej działalności mogą okazać się całkiem spore. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się samodzielnie prowadzić swoją księgowość, jednak wymaga to dużego nakładu czasu i może wzbudzać ciągłą obawę o prawidłowość wykonywanych rozliczeń.

Rozwiązaniem, które w małych i średnich firmach zyskuje obecnie coraz większą popularność, jest księgowość internetowa. W czasie, gdy ze względu na pandemię koronawirusa wskazane jest ograniczenie osobistego kontaktu do minimum, wielu przedsiębiorców szuka zdalnych rozwiązań. Księgowość internetowa jest opcją nie tylko bezpieczniejszą, ale też bardziej oszczędną pod względem czasu i pieniędzy.

 

Księgowość internetowa – co to takiego

Pod pojęciem księgowości internetowej należy rozumieć narzędzia księgowe i finansowe, z których korzystamy za pośrednictwem aplikacji internetowej. Stanowi ona bardzo wygodny kanał łączności pomiędzy przedsiębiorcą a jego biurem rachunkowym. Księgowość online sprawdza się przede wszystkim w małych i średnich firmach, które prowadzą uproszczoną księgowość w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów lub opłacają ryczałt ewidencjonowany.

Księgowość internetowa to ogromna oszczędność. W porównaniu do tradycyjnego kontaktu między biurem rachunkowym i przedsiębiorcą, jest tańsza i wygodniejsza. To też rozwiązanie dające większy komfort niż samodzielne wykonywanie rozliczeń. Bardzo często okazuje się bowiem, iż nawet jeden dzień w miesiącu przeznaczany na księgowość generuje w firmie mniejsze oszczędności niż w przypadku skorzystania z księgowości online i skupienia się na własnych zadaniach generujących przychód.

 

Korzyści z księgowości internetowej

Najważniejszymi zaletami księgowości online są wspomniana wcześniej oszczędność oraz wygoda. Korzystając z tego rozwiązania, masz dostęp do aplikacji w dowolnym miejscu – we własnym domu, w biurze, a nawet w podróży służbowej. Program działa w przeglądarce, nie musisz instalować go na swoim komputerze – dzięki temu możesz nie tylko przesłać dokumenty do księgowości, ale też np. wysłać je do urzędu skarbowego z dowolnego komputera.

Zapominasz o podróżach do siedziby biura rachunkowego celem dostarczenia faktur i innych dokumentów czy wysyłce za pośrednictwem poczty. Wszystko robisz online – na spokojnie, w dowolnym momencie, bez korków ulicznych i kolejek.

Kolejna zaleta to funkcjonalność – do dyspozycji masz pełen wachlarz różnych narzędzi księgowo-finansowych. Dzięki temu możesz dostosować program do własnych potrzeb, tak by prowadzić księgowość sprawnie, szybko i wygodnie.

Księgowość online jest bezpieczna. Administracja serwisu na bieżąco archiwizuje dane. Użytkownik może je też zapisywać w formie elektronicznej. Dzięki wdrożonym narzędziom bezpieczeństwa poufne dane są chronione przed dostępem osób niepożądanych i wyciekiem.

 

Księgowość online ze wsparciem

Warto przy tym podkreślić, iż księgowość internetowa to coś więcej niż program, w którym użytkownik sam rozlicza swoje dokumenty. Użytkownik zyskuje wsparcie doświadczonego księgowego. Dzięki temu ma pewność prawidłowo wykonywanych rozliczeń, a w razie potrzeby może skorzystać z pomocy specjalisty. To optymalne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Już dziś eksperci przyznają, że po zakończeniu epidemii wiele dziedzin naszego życia ulegnie całkowitym przeobrażeniom. Wyrazem tego trendu jest księgowość online. Warto poznać jej liczne korzyści.

 

Zobacz też: Nie idź do biura rachunkowego! Prześlij dokumenty online przez Portal Biura

Czytany 346 razy

Artykuły powiązane

 • Portal Biura wyróżniony za wspieranie małych i średnich firm! Portal Biura wyróżniony za wspieranie małych i średnich firm!

  Aplikacja webowa Portal Biura została wyróżniona tytułem Najlepszego Produktu dla MŚP w ramach raportu Turbiny Polskiej Gospodarki 2020. Ten nowoczesny produkt został doceniony przez specjalistów m.in. za wsparcie zapewniane małym i średnim przedsiębiorstwom w procesie szybkiego i bezkontaktowego przekazywania dokumentów.

 • InsERT GT współpracuje z Portalem Biura! InsERT GT współpracuje z Portalem Biura!

  Korzystasz z programów klasycznej linii InsERT GT? Rewizora GT lub Rachmistrza GT? Teraz możesz udostępnić swoim klientom dostęp do Portalu Biura! To niezwykle proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie, które wzmocni pozycję biura rachunkowego na rynku – nawet w obliczu pandemii i ograniczenia kontaktów.

 • Jak rozpoznać dobre, nowoczesne biuro rachunkowe? Jak rozpoznać dobre, nowoczesne biuro rachunkowe?

  Czasy, w których firma z Ursynowa koniecznie szukała biura rachunkowego na Ursynowie, powoli odchodzą w zapomnienie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym z powodzeniem możesz przesyłać dokumenty do księgowego z drugiej strony Polski! To nie tylko szersze możliwości, ale też wygoda, oszczędność i więcej czasu na rozwój własnego biznesu.

 • Czy warto przesyłać dokumenty księgowemu online? Czy warto przesyłać dokumenty księgowemu online?

  Nowa rzeczywistość wymaga nowoczesnych rozwiązań. Przesyłanie dokumentów księgowemu online to nie tylko bezpieczeństwo, ale też niesamowita wygoda i oszczędność! Poznaj możliwości, jakie daje przedsiębiorcom i ich księgowym SaldeoSMART – program zintegrowany m.in. z systemami InsERT.