poniedziałek, 15 czerwiec 2020 10:53

Kasy online odroczone dla prawników!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Świadczysz usługi prawnicze? Masz pół roku więcej na zainstalowania kasy fiskalnej online! Rząd przesunął terminy wymiany kas na urządzenia online’owe dla wszystkich branż, które do tej pory jeszcze tego nie zrobiły. Możesz wymienić kasę do lipca 2021 r. bez obawy o utratę prawa do ulgi.

Harmonogram wymiany kas fiskalnych na urządzenia online’owe uległ istotnym zmianom. W pierwszej kolejności rząd w ramach Tarczy Antykryzysowej przesunął termin instalacji kas online dla podatników świadczących usługi gastronomiczne i noclegowe. Branże te bez wątpienia znalazły się wśród najbardziej poszkodowanych za sprawą pandemii COVID-19. Jednakże przesunięcie o pół roku terminu wymiany kas dla tych przedsiębiorców wymagało też zmiany harmonogramu dla pozostałych branż!

 

Kasy online odroczone dla prawników

Podatnicy świadczący usługi prawnicze oraz m.in. usługi doradztwa podatkowego, muszą mieć kasę fiskalną niezależnie od wartości sprzedaży. Od 1 stycznia 2021 r. na prawników miał zostać nałożony dodatkowy obowiązek. Przedstawiciele branży prawniczej mieli wymienić obecnie użytkowane kasy z elektroniczną i papierową kopią paragonu na kasy fiskalne online.

W terminie tym nowy wymóg miał objąć też m.in. lekarzy, fryzjerów, kosmetyczki, firmy budowlane oraz obiekty służące poprawie kondycji fizycznej. Jednak ze względu na przedłużającą się epidemię koronawirusa COVID-19 został on przesunięty o pół roku.

 

Ważne!

Zgodnie z nowym harmonogramem, kasy fiskalne online trzeba zainstalować do:

1 stycznia 2021 r.:

usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

1 lipca 2021 r. usługi:

fryzjerskie,
kosmetyczne i kosmetologiczne,
budowlane,
w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
prawnicze,
związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Kasy fiskalne online dla prawników

Zakup kasy fiskalnej online w wyznaczonym terminie uprawnia prawników do skorzystania z ulgi do 700 zł. Ulga przysługuje nawet w przypadku, gdy prawnik dokonał już takiego odliczenia przy zakupie pierwszej kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu. Nie trzeba przy tym czekać do 2021 r. – jeśli prawnik wymieni kasę na online’ową teraz, będzie mógł wcześniej dokonać odliczenia lub uzyskać zwrot na rachunek bankowy.

Kasy fiskalne online to urządzenia, które oprócz podstawowych zadań spełniają też dodatkowe – przede wszystkim przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas. Dzięki temu Krajowa Administracja Skarbowa spełnia swój cel – ma na bieżąco pod kontrolą prawidłowość transakcji rejestrowanych przez podatników. Ponadto kasa online’owa wyposażona została w pamięć chronioną, która gwarantuje większe bezpieczeństwo niż nośnik danych. Od kwietnia 2020 r. użytkownicy tych urządzeń mogą wysyłać swoim klientom e-paragony.

 

Sprawdź też: Kasy online: E-paragony można już wydawać nabywcom!

Czytany 149 razy

Artykuły powiązane

 • Szukasz kasy online dla lekarzy? Szukasz kasy online dla lekarzy?

  Już tylko kilka miesięcy zostało lekarzom do obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online w swoich gabinetach. Nawet jeśli kupią kasę wcześniej, mogą skorzystać z ulgi. Wybraliśmy cztery modele kas i drukarek fiskalnych online, które najlepiej sprawdzają się w branży medycznej.

 • Jak działa kasa fiskalna online? Jak działa kasa fiskalna online?

  Wyposażona w nowe funkcje, kasa fiskalna online przesyła dane do systemu CRK. Co to oznacza dla użytkownika? Czy konieczne jest zainwestowanie w szkolenie z obsługi technicznej urządzenia dla pracowników? Dowiedz się, jak działa kasa fiskalna online i jakie modele są dostępne na rynku.

 • Kasy fiskalne online – nowe terminy wymiany Kasy fiskalne online – nowe terminy wymiany

  Przepisy wyznaczające nowy harmonogram wymiany urządzeń z papierową i elektroniczną kopią paragonu na kasy fiskalne online weszły w życie w czerwcu 2020 r. Odroczenie terminów pozwoli przedsiębiorcom odsunąć w czasie wydatek. Warto jednak pamiętać o uldze, która przysługuje przy wymianie kasy.

 • Rozporządzenie w sprawie przedłużenia stosowania tradycyjnych kas opublikowane! Rozporządzenie w sprawie przedłużenia stosowania tradycyjnych kas opublikowane!

  Zatwierdzono ostatecznie nowy terminarz wymiany kas na urządzenia online’owe przez określone branże. Tak jak zapowiadano, obowiązek wprowadzenia nowych kas został przesunięty o pół roku. Podatnicy, którzy zdecydują się kupić kasę online’ową wcześniej, mogą to zrobić bez utraty prawa do ulgi.

 • Nowa promocja POSNET dla branży HoReCa – korzystaj teraz, zapłacisz za pół roku! Nowa promocja POSNET dla branży HoReCa – korzystaj teraz, zapłacisz za pół roku!

  Prowadzisz punkt gastronomiczny lub obiekt noclegowy? Skorzystaj z nowej promocji Posnetu dedykowanej branży HoReCa! Wybierz kasę lub drukarkę online’ową dostosowaną do potrzeb twojej działalności – korzystaj z niej już teraz, zapłać nawet od 180 dni. Sprawdź szczegóły promocji!