piątek, 10 lipiec 2020 21:48

Szukasz kasy online dla lekarzy?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Już tylko kilka miesięcy zostało lekarzom do obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online w swoich gabinetach. Nawet jeśli kupią kasę wcześniej, mogą skorzystać z ulgi. Wybraliśmy cztery modele kas i drukarek fiskalnych online, które najlepiej sprawdzają się w branży medycznej.

Lekarze i stomatolodzy świadczący usługi opieki medycznej w prywatnych gabinetach muszą mieć kasę fiskalną już od pierwszego przyjętego pacjenta. Tej grupy zawodowej nie obejmuje zwolnienie podmiotowe z kasy – przysługujące ze względu na nieprzekroczenie limitu obrotów w wysokości 20.000 zł rocznie. Co więcej, już od 1 lipca 2021 r. lekarze muszą mieć kasy fiskalne online.

Kasy fiskalne online to urządzenia nowej generacji, przesyłające dane o transakcjach i zdarzeniach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Celem wprowadzenia tego rozwiązania jest zwiększenie kontroli nad poprawnością rejestrowania sprzedaży przez podatników. Kasy online’owe dają lekarzom także m.in. możliwość wystawiania e-paragonów.

 

Kasy online dla lekarzy

Oczywiście nie trzeba czekać do czerwca, by zakupić kasę online do gabinetu lekarskiego. Niezależnie od momentu nabycia i wprowadzenia urządzenia w działalności, przy wymianie kasy na online’ową lekarzowi przysługuje ulga w wysokości do 700 zł. Odliczenie to jest możliwe nawet w przypadku, gdy podatnik już z niego skorzystał przy zakupie pierwszej kasy fiskalnej z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń o różnych parametrach i funkcjach. Część z nich powstała m.in. właśnie z myślą o branży medycznej. Przy zakupie kasy online dla lekarza warto wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby działalności i specyfikę świadczonych usług. Czy lekarz przyjmuje pacjentów wyłącznie w jednym gabinecie, czy też odwiedza ich w domach lub realizuje wizyty w kilku różnych miejscach? Czy przyjmuje lub chce przyjmować płatności kartą? Odpowiedzi na te i inne pytania pomogą znaleźć urządzenie najlepiej sprawdzające się w gabinecie lekarskim!

 

Najlepsze kasy fiskalne online dla lekarzy

Wybraliśmy kilka propozycji kas fiskalnych online dla lekarzy. Większość z nich to niewielkie, proste w obsłudze urządzenia, wyposażone w wiele ważnych funkcji.

 

Posnet ERGO Online

Mała, mobilna kasa świetnie sprawdzi się w każdym gabinecie lekarskim. W niewielkiej obudowie kryją się ogromne możliwości. Kasa fiskalna Posnet ERGO Online umożliwia modułową rozbudowę – wersję podstawową można rozszerzyć m.in. o dodatkowe moduły komunikacyjne. Wyposażona w wytrzymały akumulator, komunikuje się z CRK poprzez łącze stacjonarne lub bezprzewodowo.

 

Novitus NANO Online

Unowocześniona wersja kasy fiskalnej cenionej przez lekarzy od lat. Novitus NANO Online świetnie sprawdzi się w pracy mobilnej – posiada wytrzymały akumulator i możliwość bezprzewodowego połączenia z internetem. Łatwa w obsłudze, wyróżnia się niezawodnością oraz eleganckim designem dobrze komponującym się w gabinecie lekarskim.

 

POSPAY Online

Innowacyjne połączenie kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego doskonale sprawdzi się w gabinetach lekarskich, których pacjenci chętnie wybierają płatności bezgotówkowe. Fiskalny terminal płatniczy to małe, mobilne urządzenie dające ogromne możliwości. To też oszczędność. W ramach programu Polska Bezgotówkowa urządzenie można otrzymać za darmo!

 

POSNET TEMO

Drukarka fiskalna online to propozycja dla lekarzy, którzy w swojej pracy wykorzystują oprogramowanie do zarządzania sprzedażą. To najmniejsze urządzenie fiskalne na rynku wyróżnia się wysokimi parametrami technicznymi oraz niezawodnością. Drukarka online’owa daje lekarzowi wiele możliwości – między innymi szeroki wybór wydruków niefiskalnych.

 

Więcej o kasach online dla lekarzy czytaj tutaj!

Czytany 1075 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 lipiec 2020 22:25

Artykuły powiązane

 • Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich? Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich?

  Wraz z końcem 2022 r. z półek serwisów fiskalnych znikną kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. To dalszy ciąg reformy fiskalnej prowadzonej w Polsce od 2019 roku. Co w praktyce oznacza dla przedsiębiorców? Czy musimy obowiązkowo wymienić urządzenia na kasy online od 2023 r.?

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?