piątek, 10 lipiec 2020 21:48

Szukasz kasy online dla lekarzy?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już tylko kilka miesięcy zostało lekarzom do obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online w swoich gabinetach. Nawet jeśli kupią kasę wcześniej, mogą skorzystać z ulgi. Wybraliśmy cztery modele kas i drukarek fiskalnych online, które najlepiej sprawdzają się w branży medycznej.

Lekarze i stomatolodzy świadczący usługi opieki medycznej w prywatnych gabinetach muszą mieć kasę fiskalną już od pierwszego przyjętego pacjenta. Tej grupy zawodowej nie obejmuje zwolnienie podmiotowe z kasy – przysługujące ze względu na nieprzekroczenie limitu obrotów w wysokości 20.000 zł rocznie. Co więcej, już od 1 lipca 2021 r. lekarze muszą mieć kasy fiskalne online.

Kasy fiskalne online to urządzenia nowej generacji, przesyłające dane o transakcjach i zdarzeniach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Celem wprowadzenia tego rozwiązania jest zwiększenie kontroli nad poprawnością rejestrowania sprzedaży przez podatników. Kasy online’owe dają lekarzom także m.in. możliwość wystawiania e-paragonów.

 

Kasy online dla lekarzy

Oczywiście nie trzeba czekać do czerwca, by zakupić kasę online do gabinetu lekarskiego. Niezależnie od momentu nabycia i wprowadzenia urządzenia w działalności, przy wymianie kasy na online’ową lekarzowi przysługuje ulga w wysokości do 700 zł. Odliczenie to jest możliwe nawet w przypadku, gdy podatnik już z niego skorzystał przy zakupie pierwszej kasy fiskalnej z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń o różnych parametrach i funkcjach. Część z nich powstała m.in. właśnie z myślą o branży medycznej. Przy zakupie kasy online dla lekarza warto wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby działalności i specyfikę świadczonych usług. Czy lekarz przyjmuje pacjentów wyłącznie w jednym gabinecie, czy też odwiedza ich w domach lub realizuje wizyty w kilku różnych miejscach? Czy przyjmuje lub chce przyjmować płatności kartą? Odpowiedzi na te i inne pytania pomogą znaleźć urządzenie najlepiej sprawdzające się w gabinecie lekarskim!

 

Najlepsze kasy fiskalne online dla lekarzy

Wybraliśmy kilka propozycji kas fiskalnych online dla lekarzy. Większość z nich to niewielkie, proste w obsłudze urządzenia, wyposażone w wiele ważnych funkcji.

 

Posnet ERGO Online

Mała, mobilna kasa świetnie sprawdzi się w każdym gabinecie lekarskim. W niewielkiej obudowie kryją się ogromne możliwości. Kasa fiskalna Posnet ERGO Online umożliwia modułową rozbudowę – wersję podstawową można rozszerzyć m.in. o dodatkowe moduły komunikacyjne. Wyposażona w wytrzymały akumulator, komunikuje się z CRK poprzez łącze stacjonarne lub bezprzewodowo.

 

Novitus NANO Online

Unowocześniona wersja kasy fiskalnej cenionej przez lekarzy od lat. Novitus NANO Online świetnie sprawdzi się w pracy mobilnej – posiada wytrzymały akumulator i możliwość bezprzewodowego połączenia z internetem. Łatwa w obsłudze, wyróżnia się niezawodnością oraz eleganckim designem dobrze komponującym się w gabinecie lekarskim.

 

POSPAY Online

Innowacyjne połączenie kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego doskonale sprawdzi się w gabinetach lekarskich, których pacjenci chętnie wybierają płatności bezgotówkowe. Fiskalny terminal płatniczy to małe, mobilne urządzenie dające ogromne możliwości. To też oszczędność. W ramach programu Polska Bezgotówkowa urządzenie można otrzymać za darmo!

 

POSNET TEMO

Drukarka fiskalna online to propozycja dla lekarzy, którzy w swojej pracy wykorzystują oprogramowanie do zarządzania sprzedażą. To najmniejsze urządzenie fiskalne na rynku wyróżnia się wysokimi parametrami technicznymi oraz niezawodnością. Drukarka online’owa daje lekarzowi wiele możliwości – między innymi szeroki wybór wydruków niefiskalnych.

 

Więcej o kasach online dla lekarzy czytaj tutaj!

Czytany 100 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 lipiec 2020 22:25

Artykuły powiązane

 • Kasa online i terminal płatniczy w gastronomii Kasa online i terminal płatniczy w gastronomii

  W czasach, gdy płatności bezgotówkowe stały się standardem, terminal płatniczy to urządzenie niezbędne w lokalu gastronomicznym. A gdyby tak połączyć kasę fiskalną, drukarkę fiskalną i terminal w jednym urządzeniu? Poznaj POSPAY Online – innowacyjne rozwiązanie idealnie trafiające w potrzeby gastronomii!

 • Szukasz kasy online do gabinetu stomatologicznego? Szukasz kasy online do gabinetu stomatologicznego?

  Najmniejsza na rynku drukarka online’owa Posnet TEMO? Klasyka w branży medycznej – Novitus NANO Online? A może POSPAY – innowacyjne połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego? Poznaj kasy online do gabinetu stomatologicznego, które najlepiej sprawdzą się w tego typu działalności.

 • Szukasz kasy online dla branży budowlanej? Szukasz kasy online dla branży budowlanej?

  Już wkrótce wybrani przedsiębiorcy będą musieli wymienić dotychczasowe kasy na urządzenia online’owe. Zmiana dotyczy m.in. firm budowlanych. Jeżeli szukasz kasy online dla branży budowlanej, to świetnie trafiłeś! Oto cztery propozycje najlepszych kas, które sprawdzą się w przypadku usług budowlanych.

 • Czy dostanę ulgę na zakup kasy ONLINE? Czy dostanę ulgę na zakup kasy ONLINE?

  Ulga na zakup kasy online przysługuje aż trzem grupom podatników. Nie każdy jednak może skorzystać z prawa do ulgi na wymianę „starego” urządzenia na kasę online’ową. Sprawdź, czy jesteś w tej uprzywilejowanej grupie. Dowiedz się też, jak w praktyce uzyskać lub odliczyć przysługującą kwotę.

 • Szukasz kasy online dla sprzedaży węgla? Szukasz kasy online dla sprzedaży węgla?

  Prosta w obsłudze, a przy tym niezwykle funkcjonalna kasa ERGO? A może drukarka TEMO lub innowacyjny fiskalny terminal płatniczy POSPAY? Doradcy i serwisanci salonu sprzedaży kas online w Warszawie przygotowali ranking najlepszych urządzeń. Sprawdź kasy online dla sprzedaży węgla optymalne dla branży!