Kasa fiskalne online dla lekarzy

  

Kasy fiskalne online dla lekarzy - Czas na zmiany!

 

Zbliża się ostateczny termin wymiany dotychczasowych kas fiskalnych – z elektroniczną lub papierową kopią paragonu – na kasy fiskalne online. Nowe przepisy już w 2020 r. obejmą branżę opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów. Od 1 stycznia 2021 r. lekarze i dentyści muszą już stosować kasy fiskalne online!

Cena: 1299 PLN (netto)
Cena: 1549 PLN (netto)
Cena: 1490 PLN (netto)
Cena: 1690 PLN (netto)

Cena: 2499 PLN (netto)
Cena: 2799 PLN (netto)

 

Kasa fiskalna dla lekarzy i stomatologów – zmiany w 2020 r.

 

Świadczenie usług opieki medycznej przez lekarzy i stomatologów musi być obowiązkowo rejestrowane na kasie fiskalnej – bez względu na wysokość obrotu. Poza nielicznymi wyjątkami, lekarz i stomatolog muszą mieć urządzenie fiskalne w swoim gabinecie już od pierwszego przyjętego pacjenta. Jeśli więc rozpoczynasz działalność w ramach prywatnej praktyki lekarskiej w 2020 r., zadbaj o zakup kasy jeszcze przed otwarciem drzwi swojego nowego gabinetu!

 

Uwaga!

Obecnie przy otwieraniu gabinetu lekarskiego możesz wybrać – zakupić kasę fiskalną online lub urządzenie z elektroniczną kopią paragonu. Pamiętaj jednak, iż niezależnie od swojej decyzji, już od 1 stycznia 2021 r. musisz mieć kasę online w gabinecie lekarskim lub stomatologicznym.

 

 

Kiedy lekarz i stomatolog muszą wymienić kasę?

 

Nowe przepisy zobowiązują lekarzy i stomatologów do posiadania i stosowania kas fiskalnych online od 1 stycznia 2021 r. Termin ten jest terminem granicznym – od jego przestrzegania zależy m.in. prawo do uzyskania ulgi na kasę online. W praktyce oznacza to, iż odpowiednie urządzenie musisz zakupić jeszcze w 2020 r. Zrób to wcześniej – zanim na półkach salonów sprzedaży zabraknie najpopularniejszych kas online. Pamiętaj, że oprócz Twojej branży w 2020 r. kasy obowiązkowo wymienią też prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki i kosmetolodzy, a także firmy budowlane i kluby fitness.

 


Podstawa prawna:

Art. 145b ust. 1 pkt 3 lit d ustawy o VAT:

Art. 145b. 1. Podatnicy mogą prowadzić ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii w terminie:

(…)

3) do dnia 31 grudnia 2020 r. - do świadczenia usług:

a) fryzjerskich,
b) kosmetycznych i kosmetologicznych,
c) budowlanych,
d) w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
e) prawniczych,
f) związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej - wyłącznie w zakresie wstępu.

 

 

Pamiętaj!

Lekarz i stomatolog muszą mieć kasę fiskalną online obowiązkowo od 1 stycznia 2021 r.

 

 pospay logo

Co to są kasy online?

 

Kolejne kasy fiskalne online dla lekarzy pojawiają się na półkach salonów sprzedaży. Te urządzenia nowej generacji zostały wyposażone w innowacyjne funkcje, m.in. pamięć chronioną zamiast elektronicznej kopii paragonów oraz możliwość komunikacji z dowolnym terminalem płatniczym. Obsługuje się je tak samo jak obecne kasy.

Kasy fiskalne online zostały wyposażone w funkcję przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas – systemu podlegającemu Ministerstwu Finansów. Kasy online w sposób bezpośredni, ciągły i automatyczny przesyłają do CRK dane takie jak raporty dobowe, paragony fiskalne czy dokumenty niefiskalne.

Niestety, nowe kasy to też nowe wymagania. Ale spokojnie! Z dobrym serwisem fiskalnym w Warszawie proces wdrożenia kas online’owych w gabinecie lekarskim okaże się łatwiejszy, niż mogłoby się wydawać.

 

 

Ulgi na zakup urządzeń fiskalnych online

 

Wprowadzenie kasy fiskalnej online przy rozpoczęciu ewidencji lub wymianie urządzenia ze względu na nałożony obowiązek daje lekarzowi i dentyście prawo do skorzystania z ulgi. Odliczenie takie wynosi 90% ceny zakupu netto urządzenia – maksymalnie 700 zł za każdą kasę.

  • Jeśli otwierasz prywatny gabinet lekarski ulga na kasę przysługuje Ci ze względu na rozpoczęcie ewidencjonowania. Pamiętaj, iż w świetle aktualnych przepisów ulga przysługuje wyłącznie na zakup kasy online!

    Jeśli już prowadzisz gabinet lekarski i stosujesz kasę z elektroniczną lub papierową kopią paragonu, ulga na kasę przysługuje Ci ze względu na ustawową konieczność wymiany urządzenia na online’owe. Co ważne, z takiego odliczenia możesz skorzystać, nawet jeśli w przeszłości już otrzymałeś ulgę na zakup swojej pierwszej kasy.

 

Ważne!

Ulga do 700 zł na kasę fiskalną online przysługuje zarówno czynnym podatnikom VAT, jak i nieVAT-owcom. Jeśli więc korzystasz ze zwolnienia z VAT lub wykonujesz wyłącznie czynności zwolnione z tego podatku, zwrot ulgi na kasę otrzymasz na swój rachunek bankowy.

 

 

Dowiedz się więcej o uldze na kasę online

 

 

Kasa fiskalna online dla lekarza i stomatologa

 

Małe, mobilne kasy fiskalne online doskonale sprawdzają się w przypadku lekarzy prowadzących samodzielną działalności. To świetny wybór także dla specjalistów działających mobilnie – odwiedzających pacjentów w ich domach, przemieszczających się z kasą pomiędzy kilkoma gabinetami itp.

 

Polecamy kasy fiskalne online dla lekarzy i stomatologów:

 

 

POSPAY, Posnet MOBILNE Online, Novitus NANO Online, Elzab K10 Online

 

 

Kasa fiskalna ONLINE do gabinetu lekarskiego lub stomatologicznego

 

Mała przychodnia lekarska lub stomatologiczna to duże wymagania. W takiej działalności doskonale sprawdzą się kasy fiskalne online wyposażone w różne dodatkowe funkcje, dające nowe możliwości.

 

Polecamy kasy fiskalne online dla małych przychodni lekarskich i stomatologicznych:

 

Posnet ERGO Online, Novitus ONE Online, IPOS online

 

 

Drukarka fiskalna ONLINE do gabinetu lekarskiego lub stomatologicznego

 

Przychodnie wykorzystujące oprogramowanie medyczne oszczędzą mnóstwo cennego czasu, jeśli wybiorą drukarkę fiskalną online. To zaawansowany typ kasy – drukarka fiskalna obsługiwana jest z poziomu właśnie takiego programu. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba m.in. wprowadzać danych z systemu do kasy – czynność ta odbywa się automatycznie.

 

Polecamy drukarki fiskalne online dla przychodni lekarskich i stomatologicznych:

 

Posnet TRIO Online, Posnet THERMAL XL2 Online