środa, 15 lipiec 2020 21:27

Szukasz kasy online do salonu kosmetycznego?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Do obowiązkowej wymiany urządzeń pozostało jeszcze trochę czasu, jednak wiele salonów kosmetycznych już teraz decyduje się na zakup kasy online. Czym różnią się one od tradycyjnych kas? Prezentujemy kasy online do salonu kosmetycznego, które idealnie trafiają w potrzeby branży.

Kasy fiskalne online na dobre zadomowiły się w polskich sklepach i punktach usługowych. Te nowoczesne urządzenia za kilka lat na dobre zastąpią kasy tradycyjne z elektroniczną kopią paragonu. Jedną z branż zobowiązanych przepisami do wprowadzenia kas fiskalnych online jest branża kosmetyczna. Początkowo miała wymienić urządzenia do 1 stycznia 2021 r. Jednak ze względu na panującą pandemię termin ten został przesunięty o pół roku. Kasy online do salonu kosmetycznego staną się obowiązkowe od 1 lipca 2021 r.

 

Czym są kasy online?

Kasa fiskalna online zasadniczo spełnia tę samą rolę, co urządzenia „starego” typu. Rejestruje obrót i kwotę podatku, drukuje paragony fiskalne i raporty. Obsługuje się ją dokładnie tak samo jak kasę z elektroniczną kopią. Co więcej, modele urządzeń znane i cenione w branży kosmetycznej i innych branżach mają swoją wersję online’ową. Nie są to więc zupełnie nowe urządzenia o nieznanych funkcjach, lecz kasy podobne do tych, z którymi od lat mamy do czynienia.

Zasadniczą różnicą między kasami z elektroniczną i papierową kopią paragonu a kasami online jest funkcja przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Urządzenie robi to w sposób automatyczny, nie wymaga od użytkownika żadnego działania. Właściciel kasy musi jej jednak zapewnić stałe połączenie z Internetem – łączem stacjonarnym, siecią mobilną, Wi-Fi – w zależności od warunków i możliwości.

Kasy online emitują e-paragony, które można wysłać do nabywcy. Dane zapisują nie na nośniku danych, ale w bezpiecznej pamięci chronionej. Zostały standardowo wyposażone w opcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie. To najważniejsze różnice pomiędzy kasami online a urządzeniami z elektroniczną kopią paragonu.

 

Kasy online do salonu kosmetycznego

Zdecydowana większość salonów kosmetycznych nie potrzebuje skomplikowanych kas z wieloma funkcjami. Potrzeby kosmetyczki spełni niewielka, mobilna kasa online’owa lub drukarka fiskalna. Nasi doświadczeni serwisanci kas opracowali listę urządzeń najlepiej trafiających w potrzeby salonów kosmetycznych:


 pospay fiskalny terminal platniczy 06

POSPAY Online do salonu kosmetycznego – to innowacyjne połączenie kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Małe i lekkie, z wytrzymałym akumulatorem, świetnie sprawdza się w pracy mobilnej. To idealne rozwiązanie dla kosmetyczki odwiedzającej klientów w ich domach lub podnajmującej stanowisko w kilku salonach urody. Jednak POSPAY Online z powodzeniem trafi w potrzeby nawet większych salonów. To też drukarka fiskalna, sprawdzi się więc w gabinetach pracujących na oprogramowaniu sprzedażowym.

 

 


ergo

Posnet ERGO Online do salonu kosmetycznego – mała i poręczna kasa fiskalna o wysokiej niezawodności i wysokich parametrach technicznych, udostępnia wiele różnych opcji połączenia z siecią teleinformatyczną. Dzięki modułowej rozbudowie wraz z rozwojem firmy można zwiększać możliwości kasy. To proste w obsłudze, funkcjonalne urządzenie przeznaczone zarówno do pracy stacjonarnej, jak i dla mobilnej kosmetyczki. Kasa ERGO Online została wyposażona w wytrzymały akumulator, dzięki czemu pracuje cały dzień bez konieczności ładowania.

 

 

 


1drukarka fiskalna posnet temo

 

Posnet TEMO Online do salonu kosmetycznego to najmniejsze tego typu urządzenie na polskim rynku. Drukarka fiskalna online jest najlepszą opcją dla salonów kosmetycznych korzystających z oprogramowania sprzedażowego. Wystarczy połączyć go z drukarką, a cała obsługa odbywa się z poziomu programu. Drukarka TEMO Online dla kosmetyczek drukuje nie tylko paragony i raporty, ale też faktury, kupony lojalnościowe i wiele innych wydruków niefiskalnych.

 

Szukasz kasy online do salonu kosmetycznego? Skorzystaj z pomocy naszych doradców – serwisantów kas fiskalnych online w Warszawie. Nie tylko dopasują rozwiązanie optymalne dla potrzeb Twojej działalności, ale też zapewnią bezpłatną fiskalizację, szkolenie z obsługi technicznej dla pracowników i profesjonalną opiekę posprzedażową!

 

Więcej o kasach online do salonu kosmetycznego czytaj TUTAJ

Czytany 354 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 lipiec 2020 07:36

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.? Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.?

  Pomimo silnego kryzysu branża hotelarska i gastronomiczna wymieniły swoje urządzenia na kasy fiskalne online. Z początkiem roku w serwisach fiskalnych zaczęli pojawiać się kolejni przedsiębiorcy – to fryzjerzy, właściciele klubów fitness i firm budowalnych, kosmetyczki, a także lekarze i prawnicy. Ciąży na nich obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Od kiedy? I dlaczego już teraz kupują kasy?

 • Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi? Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi?

  Lokale gastronomiczne, składy opału i obiekty noclegowe od 1 stycznia 2021 r. muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Przepisy są w tej kwestii jednoznaczne – spóźnienie z instalacją urządzenia online’owego naraża przedsiębiorcę na sankcje skarbowe oraz utratę prawa do ulgi na kasę. A co w przypadku, gdy podatnik nie prowadził sprzedaży i nie uzyskał przychodu? Odpowiedzi na pytanie, czy w tej sytuacji ma prawo do ulgi, udzielają interpretacje indywidualne organów skarbowych.

 • Kasy online – przepisy: Odroczenie terminu tylko na indywidualny wniosek – jak go złożyć? Kasy online – przepisy: Odroczenie terminu tylko na indywidualny wniosek – jak go złożyć?

  Odrzucenie projektu ustawy, która miała przesunąć termin instalacji kas online o rok m.in. dla hoteli i gastronomii, położyło kres nadziei tych branż na uniknięcie uciążliwego obowiązku. Nie oznacza to jednak, iż pozostali oni całkowicie bez szansy na późniejszy termin wprowadzenia kasy online. Przepisy dają możliwość indywidualnego odroczenia terminu wymiany kas na online’owe. Firmy muszą się jednak śpieszyć - mają na to czas tylko do końca roku.

 • Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje? Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje?

  Przedsiębiorcom świadczącym usługi związane z wyżywieniem pozostało już tylko kilka dni na zakup nowego urządzenia. Wymiana kas fiskalnych na online 2021 nie zostanie odroczona – choć wielu podatników aż do końca miało na to nadzieję. Wybierając się do salonu sprzedaży kas online w Warszawie lub każdej innej miejscowości warto wcześniej zorientować się, czy obowiązek wymiany dotyczy wszystkich kas użytkowanych w firmie.

 • Kolejna branża z kasami online – już od 1 stycznia 2021 r.! Kolejna branża z kasami online – już od 1 stycznia 2021 r.!

  Nie tylko gastronomia i obiekty noclegowe, ale też podatnicy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu oraz m.in. koksu i półkoksu – od 1 stycznia 2021 r. branże te obejmie bezwzględny obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Ministerstwo Finansów przypomniało o zbliżającym się terminie i nie zamierza go przesuwać.