Kasa fiskalne online dla kosmetyczek

Obowiązek stosowania kas fiskalnych online już wkrótce obejmie m.in. branżę kosmetyczną.

Jeśli więc świadczysz usługi kosmetyczne lub kosmetologiczne – masz własny salon lub działasz mobilnie – czeka Cię wymiana kasy na nową. Na szczęście urządzenia online’owe będą tak samo obsługiwane, jak obecnie. Zmieni się jednak ich funkcjonalność – zyskają możliwości, o jakich obecnie można tylko pomarzyć.

 

Świadczysz usługi kosmetyczne? Zapewne wiesz, iż wymóg posiadania kasy fiskalnej obowiązuje Cię bez względu na wysokość obrotu czy sposób zapłaty – musisz mieć to urządzenie w działalności już od pierwszej sprzedaży. Przepisy takie zostały wprowadzone w 2015 r. ówczesnym rozporządzeniem w sprawie zwolnień z kas i obowiązują do dzisiaj.

Kasy fiskalne online od kiedy – dla kosmetyczek?

Nawet jeśli stosowana przez Ciebie obecnie kasa fiskalna jest jeszcze całkiem dobra, wkrótce wymienisz ją na nową. Wejdą bowiem w życie przepisy, zgodnie z którymi kasa fiskalna online dla kosmetyczek jest obowiązkowa od 1 stycznia 2020 roku. Urządzenia nowej generacji będą przesyłać dane o transakcjach do systemów analitycznych Krajowej Administracji Skarbowej. Za ich pomocą m.in. wyślesz do klienta e-paragon i połączysz się z dowolnym terminalem płatniczym.

Przeraża Cię wizja dodatkowego wydatku? Na kasę fiskalną online skorzystasz z dodatkowej ulgi – nawet jeśli już wcześniej dokonałaś takiego odliczenia.

Kasa fiskalna w gabinecie kosmetycznym od pierwszej sprzedaży? 

Jeśli już teraz otwierasz salon kosmetyczny lub wymieniasz swoją kasę na nową, wciąż możesz zakupić urządzenia obecnej generacji – proste w obsłudze, praktyczne, niewymagające podłączenia do Internetu. Dla wielu kosmetyczek to najlepszy wybór – zakupioną kasę mogą swobodnie użytkować jeszcze przez wiele miesięcy. Wybierz urządzenie dopasowane do potrzeb Twojej branży – doświadczony serwisant pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.