piątek, 17 lipiec 2020 21:59

Szukasz kasy online dla prawników?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mała, mobilna kasa fiskalna? Funkcjonalna drukarka obsługiwana z poziomu aplikacji komputerowej? A może innowacyjne połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego? Poznaj kasy online dla prawników, które optymalnie trafią w potrzeby kancelarii adwokackiej!

Świadczenie usług prawniczych wymaga posiadania kasy fiskalnej już od pierwszego przyjętego klienta. Dotyczy to oczywiście czynności wykonywanych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych. Prawnicy nie mogą korzystać m.in. ze zwolnienia podmiotowego z kas, przysługującego ze względu na nieprzekroczenie limitu obrotów 20.000 zł.

Nowe przepisy nakładają na prawników jeszcze jeden obowiązek. Od 1 lipca 2021 r. każdy z nich musi posiadać kasę online’ową. Początkowo branża ta miała wymienić kasy do końca 2020 r. Jednak ze względu na panującą epidemię terminy te zostały przesunięte o pół roku.

 

Ważne!

Kasy online dla prawników staną się obowiązkowe od 1 lipca 2021 r.

 

Kasy online dla prawników – jaką wybrać?

Jeśli dopiero rozpoczynasz świadczenie usług prawniczych lub musisz wymienić kasę ze względu np. na zapełnienie pamięci fiskalnej, zakup kasy „starego” typu nie jest już opłacalne. Tym bardziej, że na wymianę urządzenia na online’owe przysługuje ulga do 700 zł. Prawo do takiego odliczenia mają prawnicy oraz inne branże zobowiązane przepisami do rozpoczęcia prowadzenia ewidencji na kasach online.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli urządzeń, które świetnie sprawdzą się w kancelarii adwokackiej. Tak naprawdę większość znanych i cenionych kas z elektroniczną kopią paragonu ma już swoją wersję online’ową. Wybraliśmy kilka kas online dla prawników, które wyróżniają się niezawodnością, funkcjonalnością i łatwością obsługi.

 

Propozycje kas online dla prawników

 


ergo

 

Kasa dla prawników Posnet ERGO Online – mała, lekka, z wytrzymałym akumulatorem, prosta w obsłudze i niezawodna kasa fiskalna online doskonale sprawdzi się zarówno w pracy stacjonarnej, jak i jako urządzenie mobilne. Posnet ERGO Online to kasa o wysokiej niezawodności i wysokich parametrach technicznych. Jedną z jej wielu zalet jest możliwość modułowej rozbudowy – wraz z rozwojem działalności można dodawać do niej m.in. moduły komunikacyjne.

 

 

 


1novitus nano e

 

Kasa dla prawników Novitus NANO Online – od lat ceniona w branży prawniczej kasa fiskalna ma swoją wersję online’ową. Elegancka, łatwa w obsłudze i funkcjonalna, zmieści się w teczce prawnika – może być więc z powodzeniem obsługiwana nie tylko w kancelarii, ale też np. u klienta czy w sądzie. Kasa online dla prawnika Novitus NANO daje kilka opcji komunikacji z siecią teleinformatyczną – możesz wykorzystać rozwiązanie najlepsze dla twojej kancelarii.

 


temo

 

Drukarka dla prawników Posnet TEMO Online – propozycja dla prawników wykorzystujących w swojej pracy oprogramowanie sprzedażowe. To najmniejsze i najlżejsze urządzenie fiskalne na rynku obsługuje się z poziomu aplikacji. Zmieści się nawet w kieszeni, świetnie więc sprawdzi się w pracy mobilnej. To sprzęt o bardzo wysokich parametrach technicznych, który drukuje nie tylko paragony i raporty, ale też m.in. faktury i wiele dokumentów niefiskalnych.

 


 pospay fiskalny terminal platniczy 02

 

POSPAY Online to innowacyjne połączenie kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Dzięki niemu oszczędzasz, ponieważ zyskujesz aż trzy urządzenia w cenie jednego! Opcja płatności kartą to ogromna wygoda dla klientów kancelarii. POSPAY Online obsługuje się bardzo wygodnie z poziomu menu w trybie kasowym lub z poziomu aplikacji w trybie drukarkowym. To kasa mała i lekka, idealna do pracy mobilnej i stacjonarnej!

 

 

Jeśli wciąż szukasz kasy online dla prawników optymalnie trafiającej w potrzeby Twojej działalności, skorzystaj ze wsparcia naszych doświadczonych serwisantów kas online w Warszawie. Nie tylko doradzą, ale też zapewnią bezpłatną fiskalizację, wdrożenie i szkolenie z obsługi technicznej.

 

Więcej o kasach online dla prawników czytaj w Poradniku

Czytany 939 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 lipiec 2020 22:10

Artykuły powiązane

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!