Kasa fiskalne online dla prawników

 

Kasy fiskalne online od 1 maja 2019 r. stały się rzeczywistością

wybierz swoją kasę online do kancelarii prawnej!

 

Wszystko za sprawą przepisów, które obligują wybrane branże do wymiany kas na urządzenia online’owe. Jeśli jesteś prawnikiem, kasę fiskalną online musisz stosować od początku 2021 r. Jednak nowe urządzenia to nie tylko dodatkowy wydatek i obowiązek. To też wyższa jakość, większe bezpieczeństwo, wiele innowacyjnych funkcji w standardzie i dofinansowanie – dla prawnika nawet 700 zł ulgi na każdą kasę online’ową!

 

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla prawników?

 

Nowe przepisy obligują prawników do posiadania kas fiskalnych online już od 1 stycznia 2021 roku. Urządzenia nowej generacji komunikują się online z serwerami Krajowej Administracji Skarbowej – tzw. Centralnym Repozytorium Kas. Nowe kasy współpracują z każdym terminalem płatniczym. Parafgony i inne dokumenty fiskalne zapisują w pamięci chronionej, która daje gwarancję najwyższego bezpieczeństwa.

Z dobrym serwisem fiskalnym w Warszawie wprowadzenie kasy online w kancelarii prawnej okaże się prostsze, niż myślisz! Nowoczesne rozwiązania sprzętowe pozwolą Ci spełnić wymogi ustawodawcy!

 

Kasa fiskalna w kancelarii prawnej już od pierwszej sprzedaży?

 

Wykonywanie usług prawniczych zobowiązuje do posiadania kasy fiskalnej już od początku prowadzenia sprzedaży – nie ma znaczenia wysokość obrotu czy sposób przyjęcia zapłaty. Poza nielicznymi wyjątkami, prawnicy świadczący usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej muszą mieć kasę fiskalną. Takie zasady wprowadzono w 2015 r. i takie obowiązują do dzisiaj.

Obecnie wciąż możesz korzystać z kasy fiskalnej współczesnej generacji. Jeśli dopiero otwierasz działalność jako prawnik, ze zwykłą kasą łatwiej wdrożysz się w obsługę tego typu urządzeń. A co z ulgą? Zwrot otrzymasz przy wymianie tradycyjnej kasy na online'ową. Wybierz spośród kas fiskalnych dedykowanych prawnikom – takie kasy są dostępne i bardzo praktyczne w tej branży. Zapytaj o nie, a nasz serwisant pomoże Ci wybrać najlepszą dla Twojej działalności!

 

Ulga na zakup kasy online dla prawnika?

Zakup kasy stanowi spory wydatek – nawet dla kancelarii prawnej. Z tego względu ustawodawca postanowił wprowadzić możliwość skorzystania z ulgi na kasę fiskalną online. Przysługiwała ona będzie wszystkim podatnikom zobowiązanym nowymi przepisami do wymiany urządzeń, czyli także branży prawniczej.  

Do końca 2020 r. prawnicy wciąż mogą kupować kasy obecnego typu z elektroniczną kopią paragonu. Należy jednak pamiętać, iż ulga rzysługuje wyłącznie na kasy online’owe. Skorzystają z niej nawet podatnicy, którzy już wcześniej takiego odliczenia dokonali na inną kasę. Ulga może wynieść nawet 700 zł za każde urządzenie zgłoszone przez prawnika do urzędu skarbowego.