Kasa fiskalne online dla prawników

 

Już wkrótce kasy fiskalne online staną się rzeczywistością w każdej kancelarii prawnej

wszystko za sprawą nowych przepisów, które obligują wybrane branże do wymiany urządzeń. Jeśli jesteś prawnikiem, kasę online’ową zakupisz już w 2019 r. Jednak nowe urządzenia to nie tylko dodatkowy wydatek – to też dodatkowa ulga, mniej formalności i nowe funkcjonalności, jakich polski podatnik jeszcze nie widział!

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla prawników?

 

Nowe przepisy obligują prawników do posiadania kas fiskalnych online już od 1 stycznia 2020 roku. Urządzenia nowej generacji będą komunikowały się online z serwerami Krajowej Administracji Skarbowej – tzw. Centralnym Repozytorium Kas. Za ich pomocą prawnik wyśle klientowi e-paragon na jego życzenie. Nowe kasy mają współpracować z każdym terminalem płatniczym.

Z dobrym serwisem fiskalnym w Warszawie wprowadzenie kasy online w kancelarii prawnej okaże się prostsze, niż myślisz! Nowoczesne rozwiązania sprzętowe pozwolą Ci spełnić wymogi ustawodawcy!

 

Kasa fiskalna w kancelarii prawnej już od pierwszej sprzedaży?

 

Wykonywanie usług prawniczych zobowiązuje do posiadania kasy fiskalnej już od początku prowadzenia sprzedaży – nie ma znaczenia wysokość obrotu czy sposób przyjęcia zapłaty. Poza nielicznymi wyjątkami, prawnicy świadczący usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej muszą mieć kasę fiskalną. Takie zasady wprowadzono w 2015 r. i takie obowiązują do dzisiaj.

Obecnie wciąż możesz korzystać z kasy fiskalnej współczesnej generacji. Jeśli dopiero otwierasz działalność jako prawnik, ze zwykłą kasą łatwiej wdrożysz się w obsługę tego typu urządzeń. A co z ulgą? Przy wymianie kasy na online’ową otrzymasz zwrot ponownie! Wybierz spośród kas fiskalnych dedykowanych prawnikom – takie kasy są dostępne i bardzo praktyczne w tej branży. Zapytaj o nie, a nasz serwisant pomoże Ci wybrać najlepszą dla Twojej działalności!

 

Ulga na zakup kasy online dla prawnika?

Zakup kasy stanowi spory wydatek – nawet dla kancelarii prawnej. Z tego względu ustawodawca postanowił wprowadzić możliwość skorzystania z dodatkowej ulgi na kasę fiskalną. Przysługiwała ona będzie wszystkim podatnikom zobowiązanym nowymi przepisami do wymiany urządzeń, czyli także branży prawniczej.  

Do końca 2019 r. prawnicy wciąż mogą kupować kasy obecnego typu z elektroniczną kopią paragonu. Należy jednak pamiętać, iż ulga będzie przysługiwała wyłącznie na kasy online’owe. Skorzystają z niej nawet podatnicy, którzy już wcześniej takiego odliczenia dokonali na inną kasę. Ulga może wynieść nawet 700 zł za każde urządzenie zgłoszone przez prawnika do urzędu skarbowego.