środa, 19 sierpień 2020 10:15

Jaka powinna być kasa online do gastronomii?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Rozwiązanie sprzedażowe zastosowane w restauracji, barze, a nawet małej budce z hot-dogami ma ogromny wpływ na jakość obsługi i zadowolenie klienta. Podpowiadamy, jaka powinna być kasa online do gastronomii – jakie funkcje musi spełniać i jak dopasować urządzenie do specyfiki konkretnej placówki.

Odroczony o pół roku ze względu na obostrzenia utrudniające funkcjonowanie lokalom gastronomicznym, termin wprowadzenia kas online dla branży HoReCa zbliża się wielkimi krokami. Stacjonarne placówki gastronomiczne, firmy świadczące usługi krótkotrwałego zakwaterowania, a także składy opału muszą mieć kasy fiskalne online od 1 stycznia 2021 r.!

 

Kasa online do gastronomii

Choć do obowiązującego terminu pozostało jeszcze kilka miesięcy, wiele punktów gastronomicznych już teraz decyduje się na kupno odpowiedniego urządzenia. Warto pamiętać, iż według danych GUS w Polsce funkcjonuje niemal 70 tys. placówek gastronomicznych – restauracji, barów mlecznych, fast-foodów, pizzerii i wielu innych. Do tego dochodzi kilkanaście tysięcy obiektów noclegowych oraz wiele składów opału. Zakup kasy online do gastronomii odpowiednio wcześniej pozwoli podatnikowi uniknąć sytuacji, w której zabraknie najbardziej pożądanych urządzeń.

Kasa online do gastronomii powinna odpowiadać potrzebom placówki. W zależności od specyfiki usług i obsługi, sprawdzą się różnego typu urządzenia. Wybór warto dobrze przemyśleć. Okazuje się bowiem, iż sposób prowadzenia sprzedaży odgrywa bardzo ważną rolę w satysfakcji klienta.

 

Prosta kasa online do gastronomii

Lodziarnie, budki z goframi, grill bary – w takich i innych prostych punktach gastronomicznych, bez obsługi kelnerskiej i systemu zamówień, korzystną opcją może się okazać prosta kasa online. Wśród urządzeń chętnie wybieranych w branży gastronomicznej można wymienić m.in. Posnet ERGO Online, Elzab K10 Online czy innowacyjne połączenie kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego – POSPAY Online.

Ostatnie rozwiązanie – fiskalny terminal płatniczy – okazuje się szczególnie korzystne dla tych lokali, które chcą zapewnić swoim klientom możliwość płatności bezgotówkowych. Wybór trzech urządzeń w jednym generuje znaczne oszczędności. Co więcej, opcja pracy w trybie drukarkowym pozwoli w przyszłości rozszerzyć wyposażenie stanowiska kasjerskiego o system kasowy.

 

System gastronomiczny

Nie tylko duże restauracje z obsługą kelnerską, ale też mniejsze lokale, fast-foody i bary, coraz częściej decydują się na korzystanie z systemu gastronomicznego. Obsługa gości odbywa się za pośrednictwem specjalnego oprogramowania dostosowanego do potrzeb gastronomii. W takich przypadkach optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie drukarki fiskalnej online. Urządzenie takie pracuje za pośrednictwem programu. Oprócz paragonów fiskalnych, drukuje też wiele innych dokumentów: faktury, potwierdzenia zamówień, bony rabatowe itp.

 

Wybierając kasę online do gastronomii, warto zwrócić uwagę na cechy takie jak:

Wytrzymałość obudowy

Odporność na wilgoć i zapylenie

Dostępność pokrowca zabezpieczającego

Niezawodność

Wytrzymałość akumulatora w przypadku urządzeń mobilnych

Dodatkowe funkcje

Czytelność wyświetlacza

Kompaktowość gabarytów

 

Polecane kasy online do gastronomii:

Posnet ERGO Online

Elzab K10 Online

Novitus NANO Online

Posnet REVO Online

Novitus NEXT Online

 

Fiskalny terminal płatniczy do gastronomii:

POSPAY Online

 

Polecane drukarki online do gastronomii:

Posnet TEMO Online

Posnet TRIO Online

Posnet THERMAL XL2

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę!

 

Więcej o kasach online do gastronomii czytaj TUTAJ

Czytany 971 razy

Artykuły powiązane

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!