sobota, 22 sierpień 2020 21:34

Kasa online dla obiektu noclegowego – jaka powinna być?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Z mobilną kasą fiskalną przyjmiesz płatności np. przy domkach klientów. Drukarka fiskalna pozwoli na zaawansowane zarządzanie nawet dużym hotelem z gastronomią i usługami SPA. Sprawdź, jaka powinna być kasa online dla obiektu noclegowego i poznaj listę urządzeń rekomendowanych dla branży hotelarskiej!

Wymóg rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych online dla obiektów noclegowych zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. Hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, a nawet niewielkie punkty wynajmujące turystom pojedyncze pokoje – wszystkie podmioty świadczące usługi krótkotrwałego zakwaterowania od tego terminu muszą mieć kasy lub drukarki fiskalne online.

Wprawdzie do końca roku pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak za odpowiednim urządzeniem warto rozejrzeć się wcześniej. Tuż przed samym terminem można spodziewać się bardzo dużego zainteresowania nabyciem kas online’owych. Aby uniknąć ryzyka braku najpopularniejszych modeli, warto zakupić je już teraz. Przy czym należy podkreślić, iż nabycie kasy online’owej nie wiąże się z koniecznością jej natychmiastowej fiskalizacji – urządzenie można kupić teraz, a wprowadzić je do użytku tuż przed 1 stycznia 2021 r.

 

Jak powinna być kasa online dla obiektu noclegowego

Dostępne obecnie na rynku urządzenia online’owe w niczym nie przypominają topornych, ciężkich kas znanych ze sklepów spożywczych. Kasa online dla obiektu noclegowego może być mała i lekka. To najlepszy wybór dla tego typu podmiotów – kasy mobilne nie tylko wyróżniają się atrakcyjną ceną, ale też pozwalają wygodnie ewidencjonować sprzedaż. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi i małym gabarytom można bez problemu nosić ją ze sobą, np. przy pobieraniu płatności od domku do domku.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem okazuje się też fiskalny terminal płatnicy (POSPAY Online) – połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego. Właściciel obiektu może zaproponować swoim gościom płatność kartą – obecnie wielu z nich chętnie z takiej opcji korzysta! Dodatkowo fiskalny terminal płatniczy może pracować zarówno w trybie kasowym (autonomicznie), jak i trybie drukarkowym za pośrednictwem aplikacji sprzedażowej.

 

Obiekt noclegowy z gastronomią

Nieco większe wymagania mają hotele czy ośrodki wypoczynkowe świadczące swoim gościom usługi gastronomiczne. Czasem nawet w takich obiektach sprawdzi się mała kasa – przy niewielkiej skali działalności. Czasem jednak potrzebne jest bardziej zaawansowane rozwiązanie. Jeśli obiekt oprócz usług noclegowych świadczy też usługi towarzyszące – wyżywienie, wynajem kajaków czy rowerów, SPA, atrakcje dla dzieci z animatorem itp. optymalnym rozwiązaniem okaże się drukarka fiskalna współpracująca z oprogramowaniem dedykowanym hotelom.

 

Polecane kasy online dla obiektu noclegowego:

ERGO Online

MOBILE Online

NANO Online

K10 Online

REVO Online

NEXT Online

 

Fiskalny terminal płatniczy dla obiektu noclegowego:

POSPAY Online

 

Polecane drukarki online dla obiektu noclegowego:

TEMO Online

TRIO Online

 

Kasy online dla obiektów noclegowych – zobacz ofertę naszego salonu Kasy online Warszawa

 

Więcej o kasach online dla hoteli czytaj w Poradniku

Czytany 332 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.? Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.?

  Pomimo silnego kryzysu branża hotelarska i gastronomiczna wymieniły swoje urządzenia na kasy fiskalne online. Z początkiem roku w serwisach fiskalnych zaczęli pojawiać się kolejni przedsiębiorcy – to fryzjerzy, właściciele klubów fitness i firm budowalnych, kosmetyczki, a także lekarze i prawnicy. Ciąży na nich obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Od kiedy? I dlaczego już teraz kupują kasy?

 • Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi? Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi?

  Lokale gastronomiczne, składy opału i obiekty noclegowe od 1 stycznia 2021 r. muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Przepisy są w tej kwestii jednoznaczne – spóźnienie z instalacją urządzenia online’owego naraża przedsiębiorcę na sankcje skarbowe oraz utratę prawa do ulgi na kasę. A co w przypadku, gdy podatnik nie prowadził sprzedaży i nie uzyskał przychodu? Odpowiedzi na pytanie, czy w tej sytuacji ma prawo do ulgi, udzielają interpretacje indywidualne organów skarbowych.

 • Kasy online – przepisy: Odroczenie terminu tylko na indywidualny wniosek – jak go złożyć? Kasy online – przepisy: Odroczenie terminu tylko na indywidualny wniosek – jak go złożyć?

  Odrzucenie projektu ustawy, która miała przesunąć termin instalacji kas online o rok m.in. dla hoteli i gastronomii, położyło kres nadziei tych branż na uniknięcie uciążliwego obowiązku. Nie oznacza to jednak, iż pozostali oni całkowicie bez szansy na późniejszy termin wprowadzenia kasy online. Przepisy dają możliwość indywidualnego odroczenia terminu wymiany kas na online’owe. Firmy muszą się jednak śpieszyć - mają na to czas tylko do końca roku.

 • Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje? Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje?

  Przedsiębiorcom świadczącym usługi związane z wyżywieniem pozostało już tylko kilka dni na zakup nowego urządzenia. Wymiana kas fiskalnych na online 2021 nie zostanie odroczona – choć wielu podatników aż do końca miało na to nadzieję. Wybierając się do salonu sprzedaży kas online w Warszawie lub każdej innej miejscowości warto wcześniej zorientować się, czy obowiązek wymiany dotyczy wszystkich kas użytkowanych w firmie.

 • Kolejna branża z kasami online – już od 1 stycznia 2021 r.! Kolejna branża z kasami online – już od 1 stycznia 2021 r.!

  Nie tylko gastronomia i obiekty noclegowe, ale też podatnicy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu oraz m.in. koksu i półkoksu – od 1 stycznia 2021 r. branże te obejmie bezwzględny obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Ministerstwo Finansów przypomniało o zbliżającym się terminie i nie zamierza go przesuwać.