sobota, 22 sierpień 2020 21:34

Kasa online dla obiektu noclegowego – jaka powinna być?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Z mobilną kasą fiskalną przyjmiesz płatności np. przy domkach klientów. Drukarka fiskalna pozwoli na zaawansowane zarządzanie nawet dużym hotelem z gastronomią i usługami SPA. Sprawdź, jaka powinna być kasa online dla obiektu noclegowego i poznaj listę urządzeń rekomendowanych dla branży hotelarskiej!

Wymóg rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych online dla obiektów noclegowych zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. Hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, a nawet niewielkie punkty wynajmujące turystom pojedyncze pokoje – wszystkie podmioty świadczące usługi krótkotrwałego zakwaterowania od tego terminu muszą mieć kasy lub drukarki fiskalne online.

Wprawdzie do końca roku pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak za odpowiednim urządzeniem warto rozejrzeć się wcześniej. Tuż przed samym terminem można spodziewać się bardzo dużego zainteresowania nabyciem kas online’owych. Aby uniknąć ryzyka braku najpopularniejszych modeli, warto zakupić je już teraz. Przy czym należy podkreślić, iż nabycie kasy online’owej nie wiąże się z koniecznością jej natychmiastowej fiskalizacji – urządzenie można kupić teraz, a wprowadzić je do użytku tuż przed 1 stycznia 2021 r.

 

Jak powinna być kasa online dla obiektu noclegowego

Dostępne obecnie na rynku urządzenia online’owe w niczym nie przypominają topornych, ciężkich kas znanych ze sklepów spożywczych. Kasa online dla obiektu noclegowego może być mała i lekka. To najlepszy wybór dla tego typu podmiotów – kasy mobilne nie tylko wyróżniają się atrakcyjną ceną, ale też pozwalają wygodnie ewidencjonować sprzedaż. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi i małym gabarytom można bez problemu nosić ją ze sobą, np. przy pobieraniu płatności od domku do domku.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem okazuje się też fiskalny terminal płatnicy (POSPAY Online) – połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego. Właściciel obiektu może zaproponować swoim gościom płatność kartą – obecnie wielu z nich chętnie z takiej opcji korzysta! Dodatkowo fiskalny terminal płatniczy może pracować zarówno w trybie kasowym (autonomicznie), jak i trybie drukarkowym za pośrednictwem aplikacji sprzedażowej.

 

Obiekt noclegowy z gastronomią

Nieco większe wymagania mają hotele czy ośrodki wypoczynkowe świadczące swoim gościom usługi gastronomiczne. Czasem nawet w takich obiektach sprawdzi się mała kasa – przy niewielkiej skali działalności. Czasem jednak potrzebne jest bardziej zaawansowane rozwiązanie. Jeśli obiekt oprócz usług noclegowych świadczy też usługi towarzyszące – wyżywienie, wynajem kajaków czy rowerów, SPA, atrakcje dla dzieci z animatorem itp. optymalnym rozwiązaniem okaże się drukarka fiskalna współpracująca z oprogramowaniem dedykowanym hotelom.

 

Polecane kasy online dla obiektu noclegowego:

ERGO Online

MOBILE Online

NANO Online

K10 Online

REVO Online

NEXT Online

 

Fiskalny terminal płatniczy dla obiektu noclegowego:

POSPAY Online

 

Polecane drukarki online dla obiektu noclegowego:

TEMO Online

TRIO Online

 

Kasy online dla obiektów noclegowych – zobacz ofertę naszego salonu Kasy online Warszawa

 

Więcej o kasach online dla hoteli czytaj w Poradniku

Czytany 1183 razy

Artykuły powiązane

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!