Kasa fiskalne online dla gastronomii

 

Zapowiadane od dawna, wkrótce pojawią się

 

Kasy fiskalne online staną się obowiązkowe m.in. dla branży gastronomicznej. Zmodernizowane urządzenia wyposażone będą w wiele innowacyjnych funkcji, m.in. wysyłkę e-paragonów do klienta. Współpracować będą z każdym terminalem płatniczym. Kasy fiskalne online dla gastronomii to obowiązek, który wejdzie w życie już w 2019 roku.

Prowadzisz restaurację, bar, kawiarnię? Kasa fiskalna jest dla Ciebie obowiązkowa już od pierwszej sprzedaży. Niezależnie od tego, jakie obroty osiągasz czy jak przyjmujesz zapłatę – usługi związane z wyżywieniem musisz rejestrować na kasie fiskalnej. Przepisy regulujące tę kwestię zostały wprowadzone już w 2015 r. i obowiązują do dzisiaj. Pamiętaj o tym, szczególnie jeśli dopiero otwierasz lokal gastronomiczny.

 

Kasy fiskalne dla usług związanych z wyżywieniem – podstawa prawna

Wkrótce urządzenie, które posiadasz, będzie musiało zostać zastąpione kasą fiskalną online. Głównym zadaniem tej kasy nowej generacji, obok oczywiście rejestrowania sprzedaży, będzie wysyłka danych o transakcjach do systemu analitycznego Krajowej Administracji Skarbowej. Ale bez obaw! Uczciwi podatnicy z kasami online będą mieli łatwiej – zniknie m.in. kilka dotychczasowych obowiązków.

Wyglądem kasy fiskalne online dla gastronomii nie będą się różniły od obecnych kas. Obsłużysz taką kasę tak samo prosto jak teraz. Urządzenie online’owe będzie jednak nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne.

 

Dla branży gastronomicznej kasy fiskalne online staną się obowiązkowe od 1 lipca 2019 r.

 

Jeśli więc otwierasz działalność teraz lub chcesz wymienić swoją kasę na nową, masz jeszcze sporo czasu – wciąż możesz zakupić i jeszcze przez wiele miesięcy użytkować kasę obecnej generacji. Skontaktuj się z naszym serwisantem i dowiedz się, jakie urządzenie fiskalne okaże się optymalne właśnie dla Twojego lokalu!

 Jaka kasa fiskalna w gastronomii?

Dobrze dobrana pod względem potrzeb kasa fiskalna to nie tylko skuteczne narzędzie do ewidencjonowania sprzedaży – to też sposób na wzmocnienie renomy lokalu w oczach klientów. Nie chodzi wyłącznie o nowoczesny wygląd i ciekawe funkcje, takie jak chociażby wydruk grafiki czy kodów 2D na paragonie, ale też o wysoką jakość obsługi klienta. Jako właściciel lokalu gastronomicznego na pewno wiesz, jak Twoi klienci cenią sprawną obsługę. Zapytaj doświadczonego serwisanta, a na pewno pomoże Ci dobrać kasę odpowiednia dla Twojego lokalu gastronomicznego.

Prowadzisz mały punkt gastronomiczny? Bar, kawiarnię, niewielką pizzerię? Wybierz małą i funkcjonalną kasę fiskalną lub urządzenie średniej wielkości o wyższych parametrach technicznych. Dzięki niewielkim gabarytom taka kasa zmieści się nawet na małej ladzie lokalu gastronomicznego. Proste, intuicyjne menu ułatwi pracę obsługi, a szybki mechanizm drukujący usprawni proces płatności za usługi. Wśród kas fiskalnych do małych punktów gastronomicznych godne polecania są m.in. Elzab K10, Posnet Revo czy Fawag Lite. Jeśli natomiast potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, wybierz Posnet Bingo XL.

Działasz w mobilnej gastronomii? Świadczysz usługi cateringowe, a może prowadzisz sprzedaż np. na plaży lub na chodnikach? Wybierz mobilną kasę fiskalną dla gastronomii. Dzięki niewielkim gabarytom urządzenie takie bardzo łatwo przenosić. Niektóre kasy wyposażone zostały np. w smycz, dzięki której możesz zawiesić je na szyi. Wytrzymały akumulator pozwoli Ci na wielogodzinną pracę bez konieczności poszukiwania źródła zasilania. Wśród kas fiskalnych mobilnych w gastronomii świetnie sprawdzą się m.in. Elzab K10, Posnet Mobile HS czy Novitus Nano E.

W Twojej dużej restauracji przyjmujesz wielu klientów? Wykorzystujesz funkcjonalne oprogramowanie gastronomiczne? Najlepszym wyborem będzie dla Ciebie drukarka fiskalna. Na sukces lokalu gastronomicznego, oprócz wybitnych dań, składa się także najwyższa jakość obsługi klienta. Praktyczna drukarka fiskalna doskonale pracuje w systemie sprzedaży – dzięki temu praca w lokalu odbywa się szybko, gdyż obsługa maksymalnie oszczędza czas i unika pomyłek. Wśród drukarek fiskalnych doskonałych w restauracji i innych dużych lokalach gastronomicznych warto wymienić m.in. Posnet Trio czy Novitus Bono E.

 

Najmniejsza kasa fiskalna do gastronomii?

 

Jeśli liczy się dla Ciebie wygoda i przestrzeń, zapewne chcesz wybrać jak mniejszą i jak najlżejszą kasę fiskalną. Obecnie najmniejszym tego typu urządzeniem dostępnym na polskim rynku jest Posnet Mobile HS. Ta maleńka kasa zmieści się nawet w kieszeni! Do tego została wyposażona w wytrzymały akumulator, umożliwiający wielogodzinną pracę urządzenia bez ładowania.

Poznaj też Elzab K10 – to odrobinę większa, choć wciąż mała kasa fiskalna z dotykowym panelem obsługi. Dzięki swej wyjątkowej odporności na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne świetnie sprawdza się gastronomii. Z powodzeniem działa w bardzo wysokich i bardzo niskich temperaturach – na mrozie możesz ją obsługiwać nawet w rękawiczkach! To właśnie ta kasa fiskalna posiada  w komplecie wygodą smycz, dzięki które powiesisz urządzenie na szyi i możesz wygodnie obsługiwać klientów mając dwie ręce wolne.

 

Ulga na zakup kasy fiskalnej dla gastronomii

 

Wiesz, że musisz mieć kasę fiskalną, ale przeraża Cię wydatek? Ustawodawca przewidział dla Ciebie dodatkowe wsparcie w postaci ulgi na kasę fiskalną – wynosi ona do 700 zł za każde urządzenie zgłoszone do urzędu skarbowego przy rozpoczęciu ewidencjonowania. Nawet jeśli wcześniej już dokonałeś takiego odliczenia, możesz skorzystać z niego jeszcze raz w związku z obowiązkiem wymiany kas na urządzenia online’owe dla wybranych branż, w tym branży gastronomicznej.

Jeśli dopiero rozpoczynasz świadczenie usług związanych z wyżywieniem pamiętaj, że do połowy 2019 r. masz wybór – możesz kupić kasę online lub urządzenie obecnego typu z elektroniczną kopią paragonu. Po wejściu w życie nowych przepisów ulga przysługiwać będzie jednak wyłącznie na kasy online’owe.