piątek, 09 październik 2020 15:47

Kto musi mieć kasę fiskalną online od 1 stycznia 2021 r. Aktualna lista branż

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Niewiele czasu pozostało do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. Obiekty noclegowe, gastronomia i składy opału już teraz zaopatrują się w nowy sprzęt. Sprawdź, dlaczego zdecydowali się zrobić to tak szybko i gdzie kupić nowoczesne kasy fiskalne online w Warszawie!

Zmiany i obowiązki odroczone wcześniej przez rząd w związku z sytuacją gospodarczą po kolei wchodzą w życie. W październiku wprowadzony został nowy plik kontrolny JPK_V7 (połączenie JPK_VAT i deklaracji VAT-7/VAT-7K). Natomiast już po koniec 2020 r. druga grupa branż obowiązkowo wymieni swoje kasy fiskalne na urządzenia online’owe.

 

Kto musi mieć kasę fiskalną online od 1 stycznia 2021 r.?

Według aktualnego harmonogramu, termin 1 stycznia 2021 r. w zakresie wymiany kas dotyczy trzech branż: obiektów noclegowych, gastronomii oraz składów opału.

 

Do tej daty kasy online’owe muszą mieć podatnicy wykonujący poniższe czynności:

usługi:

-  związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,

- w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,

dostawa węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

 

Na zakup kasy fiskalnej online pozostało już zaledwie 2,5 miesiąca. Choć termin 1 stycznia 2021 r. może się wydawać dość odległy, wielu przedsiębiorców już teraz kupuje kasy online’owe. To dobrze przemyślana decyzja – szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę, iż w tym samym terminie niemal 100 tys. firm będzie wymieniać swoje urządzenia. Tyle bowiem szacunkowo działa w Polsce firm gastronomicznych, obiektów noclegowych oraz składów opału.

Co ciekawe, w ostatnich tygodniach rząd odnotował aż 19-procentowy wzrost liczby zakładanych nowych firm. Przeważają w nich właśnie obiekty noclegowe i lokale gastronomiczne. To zadziwiająca tendencja, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż m.in. właśnie te branże najbardziej odczuły i wciąż odczuwają skutki panującej pandemii.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – gdzie kupić

Każdy serwis i salon sprzedaży kas fiskalnych w Warszawie ma obecnie w sprzedaży zarówno kasy „starego” typu z elektroniczną kopią paragonu, jak i kasy online. Zarówno branży HoReCa, jak i składom opału nie opłaca się już kupować kas innych niż online’owe. Warto też pamiętać, iż przedstawiciele branż wymienionych w ustawie jako zobowiązane do wymiany kas mają prawo do skorzystania z ulgi do 700 zł na zakup kasy online’owej.

BUCHCOM Kasy fiskalne ONLINE Warszawa to zespół doświadczonych specjalistów-serwiantów. W ofercie mamy m.in. urządzenia online’owe dostosowane do potrzeb gastronomii, obiektów noclegowych oraz składów opału. Zapewniamy kompleksową obsługę małych i średnich oraz mikroprzedsiębiorstw – zarówno w zakresie urządzeń sklepowych, terminali płatniczych itp., jak też m.in. profesjonalnego oprogramowania dla gastronomii i nie tylko.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę

Czytany 7538 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 październik 2020 06:46

Artykuły powiązane

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!

 • Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni! Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

  Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!

 • Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług! Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług!

  Prowadzisz kilkustanowiskowy salon fryzjerski, duży klub fitness, planujesz otwarcie restauracji? Jeśli w swojej pracy wykorzystujesz oprogramowanie do zarządzania sprzedażą, najlepszym wyborem będzie drukarka fiskalna. Poznaj Posnet TRIO Online – innowacyjne urządzenie o atrakcyjnym, nieco futurystycznym designie, które spełnia wszystkie najnowsze wymogi określone w przepisach.

 • Jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness? Jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness?

  Siłownie, kluby fitness i wszystkie inne obiekty służące poprawie kondycji fizycznej wreszcie są otwarte! Choć zamknięcie branży trwało bardzo długo, przepisy dotyczące kas online’owych pozostały niezmienne. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w odpowiedni sprzęt, czas najwyższy to zrobić! Z naszego poradnika opracowanego we współpracy z serwisantem dowiesz się, jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness.