piątek, 09 październik 2020 15:47

Kto musi mieć kasę fiskalną online od 1 stycznia 2021 r. Aktualna lista branż

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Niewiele czasu pozostało do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. Obiekty noclegowe, gastronomia i składy opału już teraz zaopatrują się w nowy sprzęt. Sprawdź, dlaczego zdecydowali się zrobić to tak szybko i gdzie kupić nowoczesne kasy fiskalne online w Warszawie!

Zmiany i obowiązki odroczone wcześniej przez rząd w związku z sytuacją gospodarczą po kolei wchodzą w życie. W październiku wprowadzony został nowy plik kontrolny JPK_V7 (połączenie JPK_VAT i deklaracji VAT-7/VAT-7K). Natomiast już po koniec 2020 r. druga grupa branż obowiązkowo wymieni swoje kasy fiskalne na urządzenia online’owe.

 

Kto musi mieć kasę fiskalną online od 1 stycznia 2021 r.?

Według aktualnego harmonogramu, termin 1 stycznia 2021 r. w zakresie wymiany kas dotyczy trzech branż: obiektów noclegowych, gastronomii oraz składów opału.

 

Do tej daty kasy online’owe muszą mieć podatnicy wykonujący poniższe czynności:

usługi:

-  związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,

- w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,

dostawa węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

 

Na zakup kasy fiskalnej online pozostało już zaledwie 2,5 miesiąca. Choć termin 1 stycznia 2021 r. może się wydawać dość odległy, wielu przedsiębiorców już teraz kupuje kasy online’owe. To dobrze przemyślana decyzja – szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę, iż w tym samym terminie niemal 100 tys. firm będzie wymieniać swoje urządzenia. Tyle bowiem szacunkowo działa w Polsce firm gastronomicznych, obiektów noclegowych oraz składów opału.

Co ciekawe, w ostatnich tygodniach rząd odnotował aż 19-procentowy wzrost liczby zakładanych nowych firm. Przeważają w nich właśnie obiekty noclegowe i lokale gastronomiczne. To zadziwiająca tendencja, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż m.in. właśnie te branże najbardziej odczuły i wciąż odczuwają skutki panującej pandemii.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – gdzie kupić

Każdy serwis i salon sprzedaży kas fiskalnych w Warszawie ma obecnie w sprzedaży zarówno kasy „starego” typu z elektroniczną kopią paragonu, jak i kasy online. Zarówno branży HoReCa, jak i składom opału nie opłaca się już kupować kas innych niż online’owe. Warto też pamiętać, iż przedstawiciele branż wymienionych w ustawie jako zobowiązane do wymiany kas mają prawo do skorzystania z ulgi do 700 zł na zakup kasy online’owej.

BUCHCOM Kasy fiskalne ONLINE Warszawa to zespół doświadczonych specjalistów-serwiantów. W ofercie mamy m.in. urządzenia online’owe dostosowane do potrzeb gastronomii, obiektów noclegowych oraz składów opału. Zapewniamy kompleksową obsługę małych i średnich oraz mikroprzedsiębiorstw – zarówno w zakresie urządzeń sklepowych, terminali płatniczych itp., jak też m.in. profesjonalnego oprogramowania dla gastronomii i nie tylko.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę

Czytany 1309 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 październik 2020 06:46

Artykuły powiązane

 • Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać? Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać?

  Nie czekaj z wymianą kasy do 2021 r. – zrób to już teraz, a będziesz mieć większy wybór! Sprawdź, jaka kasa online dla stomatologa najlepiej trafi w potrzeby twojego gabinetu. Dowiedz się też, jakie parametry i czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać urządzenie jednocześnie wygodne i niezawodne!

 • Jaka powinna być kasa online dla prawnika? Jaka powinna być kasa online dla prawnika?

  Prawnicy obowiązkowo musza mieć kasy online od połowy 2021 r. Już teraz zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego urządzenia? Sprawdź, jaka kasa online dla prawnika sprawdzi się najlepiej! Do wyboru masz m.in. kasy mobilne, stacjonarne, drukarki fiskalne oraz innowacyjne połączenie kasy, drukarki i terminala płatniczego!

 • Kasa online dla obiektu noclegowego – jaka powinna być? Kasa online dla obiektu noclegowego – jaka powinna być?

  Z mobilną kasą fiskalną przyjmiesz płatności np. przy domkach klientów. Drukarka fiskalna pozwoli na zaawansowane zarządzanie nawet dużym hotelem z gastronomią i usługami SPA. Sprawdź, jaka powinna być kasa online dla obiektu noclegowego i poznaj listę urządzeń rekomendowanych dla branży hotelarskiej!

 • Szukasz kasy online do gabinetu stomatologicznego? Szukasz kasy online do gabinetu stomatologicznego?

  Najmniejsza na rynku drukarka online’owa Posnet TEMO? Klasyka w branży medycznej – Novitus NANO Online? A może POSPAY – innowacyjne połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego? Poznaj kasy online do gabinetu stomatologicznego, które najlepiej sprawdzą się w tego typu działalności.

 • Szukasz kasy online dla branży budowlanej? Szukasz kasy online dla branży budowlanej?

  Już wkrótce wybrani przedsiębiorcy będą musieli wymienić dotychczasowe kasy na urządzenia online’owe. Zmiana dotyczy m.in. firm budowlanych. Jeżeli szukasz kasy online dla branży budowlanej, to świetnie trafiłeś! Oto cztery propozycje najlepszych kas, które sprawdzą się w przypadku usług budowlanych.