czwartek, 29 październik 2020 11:24

Kasy online dla gastronomii i hoteli wkrótce obowiązkowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Termin wymiany kas fiskalnych przez podatników świadczących usługi związane z wyżywieniem, prowadzących obiekty noclegowe i składy opału został już raz przesunięty. Zbliża się obowiązująca data dla tych branż. Pomimo kolejnego wprowadzenia obostrzeń i istotnego paraliżu firm z branży HoReCa, rząd zdaje się nie planować przesunięcia aktualnego terminu wymiany kas.

Harmonogram wymiany kas fiskalnych na urządzenia online’owe – przesyłające dane do Centralnego Repozytorium Kas – został ustalony jeszcze w 2019 r. Gdyby wszystko odbyło się w zgodzie z pierwotnymi zamierzeniami, obiekty noclegowe, gastronomia i składy opału już stosowałyby kasy online’owe. Niestety, pandemia mocno uderzyła przede wszystkim w dwie pierwsze grupy przedsiębiorców. Z tego względu zdecydowano się przełożyć terminy wymiany kas o pół roku.

 

Według obowiązujących przepisów, podatnicy:

świadczący usługi:

- związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,

- w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,

a także zajmujący się dostawą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych

muszą stosować kasy fiskalne online od 1 stycznia 2021 r.

 

Czas najwyższy kupić kasę

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wielu ratujących swoje lokale i obiekty przedsiębiorców zapomniało o nowym obowiązku. Wymiany kasy na online’ową nie warto jednak odkładać na ostatnią chwilę. W grudniu zainteresowanie kasami fiskalnymi online z pewnością będzie wyższe niż obecnie. Zwiększony popyt może rodzić dwa rodzaje komplikacji: pierwsza to możliwe wykupienie najbardziej popularnych, niedrogich modeli sprawdzających się z branży HoReCa. Druga natomiast to fizyczna obecność dużej liczny osób w serwisach fiskalnych – w obecnej sytuacji pandemii jest to okoliczność zdecydowanie niepożądana.

 

Kasy online dla hoteli i gastronomii

Zakup kasy online dla hotelu lub gastronomii nie musi być dużym wydatkiem. W wielu mniejszych lokalach i obiektach sprawdzą się niewielkie urządzenia mobilne. Nawet jeśli specyfika działalności wymaga zastosowania zaawansowanych drukarek fiskalnych do pracy w systemie sprzedaży, zawsze można skorzystać z ulgi na kasę online.

Ulga na kasę online przysługuje nie tylko przy rozpoczęciu ewidencji, ale też przy wymianie kasy na online’ową w określonym terminie. Dotyczy to podatników działających w branżach wymienionych w ustawie o VAT. Co istotne, stacjonarna gastronomia, obiekty noclegowe i składy opału mają prawo do ulgi na kasę online nawet w przypadku, gdy już wcześniej z niej skorzystali przy zakupie urządzenia z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Więcej o uldze na kasę fiskalną czytaj w Poradniku

 

Kasy online Warszawa i okolice – zobacz naszą ofertę

Czytany 360 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online dla fryzjerów i kosmetyczek – obowiązkowe w 2021 r. Kasy fiskalne online dla fryzjerów i kosmetyczek – obowiązkowe w 2021 r.

  Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej rząd nie planuje kolejnego odroczenia terminu obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online dla części branż. Na liście podmiotów zobowiązanych do wymiany urządzeń znalazły się m.in. lokale gastronomiczne, hotele, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Sprawdź, do kiedy musisz kupić kasę online.

 • Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać? Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać?

  Nie czekaj z wymianą kasy do 2021 r. – zrób to już teraz, a będziesz mieć większy wybór! Sprawdź, jaka kasa online dla stomatologa najlepiej trafi w potrzeby twojego gabinetu. Dowiedz się też, jakie parametry i czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać urządzenie jednocześnie wygodne i niezawodne!

 • Kasa online dla składu opału – jaką wybrać? Kasa online dla składu opału – jaką wybrać?

  Obowiązek stosowania urządzeń fiskalnych nowego typu wejdzie w życie już za kilka miesięcy. Sprawdź, jaka kasa online dla składu opału sprawdzi się najlepiej w twojej działalności: mała kasa mobilna, fiskalny terminal płatniczy, a może drukarka online?

 • Kasy fiskalne. Przepisy aktualne w 2020 r. Kasy fiskalne. Przepisy aktualne w 2020 r.

  Zasady stosowania kas fiskalnych przez polskich podatników zostały uregulowane w ustawie o VAT oraz szczegółowo w licznych rozporządzeniach. W latach 2019 i 2020 weszło w życie wiele zmian w tym zakresie – mają one związek z modernizacją systemu kasowego. Cześć przepisów została wprowadzona szybciej niż planowano, ze względu na obostrzenia wywołane pandemią. Inne z kolei wejdą w życie później niż początkowo zakładano.

 • Kasa online dla kosmetyczki – czym się kierować przy wyborze? Kasa online dla kosmetyczki – czym się kierować przy wyborze?

  Mała, mobilna kasa mieszcząca się w torebce? Nowoczesne połączenie kasy, drukarki i terminala płatniczego? A może zaawansowana drukarka fiskalna do eleganckiego salonu? Sprawdź, jaka kasa online dla kosmetyczki sprawdzi się najlepiej!