czwartek, 17 grudzień 2020 14:42

Zła wiadomość dla branży HoReCa: Kasy online dla gastronomii i hoteli jednak nie zostaną przesunięte

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Rząd stanowczo odrzuca postulaty Opozycji, by przesunąć termin instalacji kas online w gastronomii, hotelach i pozostałych branżach. Projekt rozporządzenia zmieniającego daty obowiązkowej instalacji kas fiskalnych online trafił do Sejmu 9 grudnia 2020 r. Niestety, wszystko wskazuje na to, że jego proces legislacyjny nawet nie zostanie wzięty pod uwagę.

"Ministerstwo Finansów mówi twarde NIE wydłużaniu przedsiębiorcom terminu na zainstalowanie kas fiskalnych online". Do końca roku obiekty noclegowe i restauracje muszą u siebie wdrożyć takie właśnie nowoczesne kasy fiskalne – łączące się z internetem. Kłopot w tym, że akurat wielu firm z tych branż na to nie stać, bo są przez rząd zamknięte (…) Przede wszystkim skarbówka chce dokładnie wiedzieć, co dzieje się w każdej firmie, a kasy fiskalne online to umożliwiają. Po drugie, jak tłumaczy minister finansów Tadeusz Kościński, wielu przedsiębiorców już te kasy ma, więc opóźnianie tego obowiązku pozostałym firmom byłoby nie fair. Niektórzy właściciele restauracji, hoteli oraz pensjonatów są przerażeni – nie mogą działać już prawie 2 miesiące i nie mają pieniędzy na zakup nowych kas"

Usłyszeliśmy dziś w południe w radiu RMF FM

 

Na antenie minister Kościński przypomniał o możliwości zgłaszania się od właściwego podatnikowi urzędu skarbowego, gdzie może indywidualnie prosić o odroczenia terminu.

Źródło: RMF FM

 

Więcej: Restauracje i hotele z kasami online już od 1 stycznia 2021 r.

Czytany 2691 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 grudzień 2020 14:56

Artykuły powiązane

 • Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać? Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać?

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – sprzedaż sezonowa. Dla wielu przedsiębiorców ciepłe miesiące to okres największego (a czasem nawet jedynego w całym roku) zarobku. Otwierając sezonowy biznes pamiętaj, że obowiązują Cię przepisy dotyczące posiadania kasy fiskalnej. Sprawdź, jaka kasa fiskalna najlepiej sprawdzi się w sprzedaży sezonowej!

 • Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich? Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich?

  Wraz z końcem 2022 r. z półek serwisów fiskalnych znikną kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. To dalszy ciąg reformy fiskalnej prowadzonej w Polsce od 2019 roku. Co w praktyce oznacza dla przedsiębiorców? Czy musimy obowiązkowo wymienić urządzenia na kasy online od 2023 r.?

 • Raport fiskalny z kasy online w świetle aktualnych przepisów Raport fiskalny z kasy online w świetle aktualnych przepisów

  Wykonywanie raportu to jeden z podstawowych obowiązków podatników korzystających z kasy lub drukarki fiskalnej. Jak na kwestię raportów fiskalnych wpłynęło pojawienie się na rynku urządzeń online’owych? Czy sporządzenie oznacza wykonanie tego dokumenty czy obligatoryjny jest również jego wydruk?

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.