czwartek, 17 grudzień 2020 14:42

Zła wiadomość dla branży HoReCa: Kasy online dla gastronomii i hoteli jednak nie zostaną przesunięte

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Rząd stanowczo odrzuca postulaty Opozycji, by przesunąć termin instalacji kas online w gastronomii, hotelach i pozostałych branżach. Projekt rozporządzenia zmieniającego daty obowiązkowej instalacji kas fiskalnych online trafił do Sejmu 9 grudnia 2020 r. Niestety, wszystko wskazuje na to, że jego proces legislacyjny nawet nie zostanie wzięty pod uwagę.

"Ministerstwo Finansów mówi twarde NIE wydłużaniu przedsiębiorcom terminu na zainstalowanie kas fiskalnych online". Do końca roku obiekty noclegowe i restauracje muszą u siebie wdrożyć takie właśnie nowoczesne kasy fiskalne – łączące się z internetem. Kłopot w tym, że akurat wielu firm z tych branż na to nie stać, bo są przez rząd zamknięte (…) Przede wszystkim skarbówka chce dokładnie wiedzieć, co dzieje się w każdej firmie, a kasy fiskalne online to umożliwiają. Po drugie, jak tłumaczy minister finansów Tadeusz Kościński, wielu przedsiębiorców już te kasy ma, więc opóźnianie tego obowiązku pozostałym firmom byłoby nie fair. Niektórzy właściciele restauracji, hoteli oraz pensjonatów są przerażeni – nie mogą działać już prawie 2 miesiące i nie mają pieniędzy na zakup nowych kas"

Usłyszeliśmy dziś w południe w radiu RMF FM

 

Na antenie minister Kościński przypomniał o możliwości zgłaszania się od właściwego podatnikowi urzędu skarbowego, gdzie może indywidualnie prosić o odroczenia terminu.

Źródło: RMF FM

 

Więcej: Restauracje i hotele z kasami online już od 1 stycznia 2021 r.

Czytany 2394 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 grudzień 2020 14:56

Artykuły powiązane

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!