poniedziałek, 15 luty 2021 21:18

Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zbliża się trzeci termin obowiązkowej wymiany kas fiskalnych przez określoną grupę podatników. Wśród firm, które muszą zakupić urządzenia nowej generacji, znalazły się m.in. salony kosmetyczne i kosmetologiczne. Sprawdź, od kiedy kasy online dla kosmetyczek będą obowiązkowe w 2021 r. i dlaczego wiele z nich już teraz poszukuje modelu najlepiej trafiającego w specyfikę ich działalności.

Reforma systemu kasowego w Polsce ma na celu zwiększenie skuteczności kontroli skarbowej. Kasy fiskalne online to urządzenia wyposażone w nowe funkcje. Jedną z nich jest przesyłanie danych o transakcjach i zdarzeniach w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas (CRK) – systemu, który na bieżąco analizuje poprawność transakcji zawieranych przez podatników.

 

Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy?

Trzecia, najszersza grupa podatników musi mieć kasy fiskalne online od 1 lipca 2021 r. Początkowo ostatecznym terminem miał być 1 stycznia 2021 r., jednak ze względu na przedłużającą się pandemię przesunięto go o pół roku.

Oprócz podatników świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne, kasy fiskalne online od 1 lipca 2021 r. muszą obowiązkowo stosować:

 • Fryzjerzy,
 • Lekarze,
 • Prawnicy,
 • Firmy budowlane,
 • Obiekty służące poprawie kondycji fizycznej (siłownie, kluby fitness itp., wyłącznie w zakresie wstępu).

Dotrzymanie terminu stanowi m.in. warunek uzyskania ulgi do 700 zł na każdą kasę online. Warto o tym pamiętać, ponieważ w przypadku branż zobowiązanych przepisami do wymiany kas na online’owe istnieje możliwość skorzystania z ulgi, nawet jeśli w przeszłości dokonaliśmy takiego odliczenia przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Wcześniejsza wymiana kasy

Zakupu kasy online dla kosmetyczki nie warto odwlekać na ostatnią chwilę. Obecnie w serwisach kas online w Warszawie i nie tylko dostępny jest szeroki wybór urządzeń – w tym najpopularniejszych, małych kas mobilnych, które świetnie sprawdzają się w salonach kosmetycznych. Ponadto serwisanci mają jeszcze czas nie tylko na wykonanie fiskalizacji, ale też na zapewnienie przedsiębiorcy fachowej pomocy w doborze urządzenia trafiającego w potrzeby jego działalności.

Warto z tego skorzystać, ponieważ czym bliżej 1 lipca 2021 r., tym więcej przedsiębiorców będzie decydować się na zakup kasy. Pamiętajmy, iż jest to bardzo duża grupa podatników – nawet kilkaset tysięcy firm. Ze względu na tak duży popyt, tuż przed terminem może zabraknąć najczęściej kupowanych kas, a serwisanci mogą mieć problem z obsługą każdej fiskalizacji. A konsekwencje spóźnienia ponosi właściciel kasy, nie serwis! Właśnie z tego względu wiele kosmetyczek decyduje się już teraz zakupić odpowiednie urządzenie online’owe.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach fiskalnych online czytaj w Poradniku

Czytany 245 razy

Artykuły powiązane

 • Jaka kasa fiskalna dla budowlańca? Jaka kasa fiskalna dla budowlańca?

  Przedsiębiorcy działający w branży budowlanej, świadczący swoje usługi bezpośrednio na rzecz osób prywatnych, zasadniczo powinni posiadać kasy fiskalne. Teoretycznie mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z tego obowiązku, jednak w praktyce niewielu firmom udaje się spełnić warunki. Jaka kasa online dla budowlańca sprawdzi się najlepiej?

 • Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.?

  Świadczenie usług opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjentów musi być ewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej. Dotyczy to także gabinetów stomatologicznych. Już wkrótce obejmie je nowy obowiązek – wymiana urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu na sprzęt nowego typu. Sprawdź, od kiedy kasy online dla stomatologów staną się obowiązkowe w 2021 r.

 • Sprzedaż wysyłkowa – czy zwolniona z kasy fiskalnej w 2021 r. Sprzedaż wysyłkowa – czy zwolniona z kasy fiskalnej w 2021 r.

  Popularność sklepów internetowych rośnie. Choć coraz więcej z nich dba o dostarczanie klientom paragonów niezależnie od ciążącego na nich obowiązku, zwolnienia z kasy fiskalnej dla sprzedaży wysyłkowej wciąż obowiązują. Co trzeba zrobić, żeby z nich skorzystać?

 • Kasy online dla prawników – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla prawników – od kiedy w 2021 r.?

  Kolejna grupa podatników zobowiązanych do wymiany kas fiskalnych kupuje nowe urządzenia. Wymóg ustawodawcy objął m.in. kancelarie prawne. Sprawdź, od kiedy kasy fiskalne online dla prawników staną się obowiązkowe i dlaczego wiele firm postanowiło zrobić to wcześniej, mimo że termin mija dopiero za kilka miesięcy!

 • Jak obliczyć limit do zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r.? Jak obliczyć limit do zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r.?

  Stosowanie kasy fiskalnej jest obowiązkiem przedsiębiorców prowadzących sprzedaż na rzecz konsumentów. Jednak część z nich może korzystać ze zwolnień w tym zakresie. Dotyczy to m.in. podatników osiągających niskie obroty. Przy rozpoczęciu sprzedaży limit do zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r. oblicza się proporcjonalnie. A co w przypadku, gdy prowadzą działalność tylko przez kilka miesięcy w roku?