poniedziałek, 15 luty 2021 21:18

Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Zbliża się trzeci termin obowiązkowej wymiany kas fiskalnych przez określoną grupę podatników. Wśród firm, które muszą zakupić urządzenia nowej generacji, znalazły się m.in. salony kosmetyczne i kosmetologiczne. Sprawdź, od kiedy kasy online dla kosmetyczek będą obowiązkowe w 2021 r. i dlaczego wiele z nich już teraz poszukuje modelu najlepiej trafiającego w specyfikę ich działalności.

Reforma systemu kasowego w Polsce ma na celu zwiększenie skuteczności kontroli skarbowej. Kasy fiskalne online to urządzenia wyposażone w nowe funkcje. Jedną z nich jest przesyłanie danych o transakcjach i zdarzeniach w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas (CRK) – systemu, który na bieżąco analizuje poprawność transakcji zawieranych przez podatników.

 

Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy?

Trzecia, najszersza grupa podatników musi mieć kasy fiskalne online od 1 lipca 2021 r. Początkowo ostatecznym terminem miał być 1 stycznia 2021 r., jednak ze względu na przedłużającą się pandemię przesunięto go o pół roku.

Oprócz podatników świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne, kasy fiskalne online od 1 lipca 2021 r. muszą obowiązkowo stosować:

 • Fryzjerzy,
 • Lekarze,
 • Prawnicy,
 • Firmy budowlane,
 • Obiekty służące poprawie kondycji fizycznej (siłownie, kluby fitness itp., wyłącznie w zakresie wstępu).

Dotrzymanie terminu stanowi m.in. warunek uzyskania ulgi do 700 zł na każdą kasę online. Warto o tym pamiętać, ponieważ w przypadku branż zobowiązanych przepisami do wymiany kas na online’owe istnieje możliwość skorzystania z ulgi, nawet jeśli w przeszłości dokonaliśmy takiego odliczenia przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Wcześniejsza wymiana kasy

Zakupu kasy online dla kosmetyczki nie warto odwlekać na ostatnią chwilę. Obecnie w serwisach kas online w Warszawie i nie tylko dostępny jest szeroki wybór urządzeń – w tym najpopularniejszych, małych kas mobilnych, które świetnie sprawdzają się w salonach kosmetycznych. Ponadto serwisanci mają jeszcze czas nie tylko na wykonanie fiskalizacji, ale też na zapewnienie przedsiębiorcy fachowej pomocy w doborze urządzenia trafiającego w potrzeby jego działalności.

Warto z tego skorzystać, ponieważ czym bliżej 1 lipca 2021 r., tym więcej przedsiębiorców będzie decydować się na zakup kasy. Pamiętajmy, iż jest to bardzo duża grupa podatników – nawet kilkaset tysięcy firm. Ze względu na tak duży popyt, tuż przed terminem może zabraknąć najczęściej kupowanych kas, a serwisanci mogą mieć problem z obsługą każdej fiskalizacji. A konsekwencje spóźnienia ponosi właściciel kasy, nie serwis! Właśnie z tego względu wiele kosmetyczek decyduje się już teraz zakupić odpowiednie urządzenie online’owe.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach fiskalnych online czytaj w Poradniku

Czytany 2983 razy

Artykuły powiązane

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!

 • Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni! Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

  Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!