poniedziałek, 15 luty 2021 21:18

Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Zbliża się trzeci termin obowiązkowej wymiany kas fiskalnych przez określoną grupę podatników. Wśród firm, które muszą zakupić urządzenia nowej generacji, znalazły się m.in. salony kosmetyczne i kosmetologiczne. Sprawdź, od kiedy kasy online dla kosmetyczek będą obowiązkowe w 2021 r. i dlaczego wiele z nich już teraz poszukuje modelu najlepiej trafiającego w specyfikę ich działalności.

Reforma systemu kasowego w Polsce ma na celu zwiększenie skuteczności kontroli skarbowej. Kasy fiskalne online to urządzenia wyposażone w nowe funkcje. Jedną z nich jest przesyłanie danych o transakcjach i zdarzeniach w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas (CRK) – systemu, który na bieżąco analizuje poprawność transakcji zawieranych przez podatników.

 

Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy?

Trzecia, najszersza grupa podatników musi mieć kasy fiskalne online od 1 lipca 2021 r. Początkowo ostatecznym terminem miał być 1 stycznia 2021 r., jednak ze względu na przedłużającą się pandemię przesunięto go o pół roku.

Oprócz podatników świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne, kasy fiskalne online od 1 lipca 2021 r. muszą obowiązkowo stosować:

 • Fryzjerzy,
 • Lekarze,
 • Prawnicy,
 • Firmy budowlane,
 • Obiekty służące poprawie kondycji fizycznej (siłownie, kluby fitness itp., wyłącznie w zakresie wstępu).

Dotrzymanie terminu stanowi m.in. warunek uzyskania ulgi do 700 zł na każdą kasę online. Warto o tym pamiętać, ponieważ w przypadku branż zobowiązanych przepisami do wymiany kas na online’owe istnieje możliwość skorzystania z ulgi, nawet jeśli w przeszłości dokonaliśmy takiego odliczenia przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Wcześniejsza wymiana kasy

Zakupu kasy online dla kosmetyczki nie warto odwlekać na ostatnią chwilę. Obecnie w serwisach kas online w Warszawie i nie tylko dostępny jest szeroki wybór urządzeń – w tym najpopularniejszych, małych kas mobilnych, które świetnie sprawdzają się w salonach kosmetycznych. Ponadto serwisanci mają jeszcze czas nie tylko na wykonanie fiskalizacji, ale też na zapewnienie przedsiębiorcy fachowej pomocy w doborze urządzenia trafiającego w potrzeby jego działalności.

Warto z tego skorzystać, ponieważ czym bliżej 1 lipca 2021 r., tym więcej przedsiębiorców będzie decydować się na zakup kasy. Pamiętajmy, iż jest to bardzo duża grupa podatników – nawet kilkaset tysięcy firm. Ze względu na tak duży popyt, tuż przed terminem może zabraknąć najczęściej kupowanych kas, a serwisanci mogą mieć problem z obsługą każdej fiskalizacji. A konsekwencje spóźnienia ponosi właściciel kasy, nie serwis! Właśnie z tego względu wiele kosmetyczek decyduje się już teraz zakupić odpowiednie urządzenie online’owe.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach fiskalnych online czytaj w Poradniku

Czytany 4056 razy

Artykuły powiązane

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty! Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty!

  Zgodnie z zapisami Polskiego Ładu do dnia 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy mieli zintegrować dwa wykorzystywane w firmach urządzenia: kasę fiskalną online i terminal płatniczy. Kilka tygodni temu Ministerstwo Finansów podjęło jednak decyzję, że termin ten zostanie przesunięty.

 • Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.? Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.?

  Przedsiębiorcy powoli oswajają się ze zmianami, które wprowadził Polski Ład. W zapisach ustawy z 29 października 2021 r. znajdziemy też nowości istotne dla właścicieli urządzeń fiskalnych. Polski Ład a kasy fiskalne – co się zmieniło w 2022 r.?

 • Masz kasę online? Nie zapomnij o przeglądzie! Masz kasę online? Nie zapomnij o przeglądzie!

  Przegląd kasy fiskalnej to obowiązek nałożony przez ustawodawcę. Niedopełnienie go – celowo lub przez nieuwagę – niesie za sobą konsekwencje finansowe. W takiej sytuacji, dla przedsiębiorców, którzy posiadają kasy online, kara wydaje się nieunikniona. Wszelkie informacje, w tym także o statusie przeglądu technicznego, trafiają bowiem do systemu CRK.