poniedziałek, 15 luty 2021 21:18

Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Zbliża się trzeci termin obowiązkowej wymiany kas fiskalnych przez określoną grupę podatników. Wśród firm, które muszą zakupić urządzenia nowej generacji, znalazły się m.in. salony kosmetyczne i kosmetologiczne. Sprawdź, od kiedy kasy online dla kosmetyczek będą obowiązkowe w 2021 r. i dlaczego wiele z nich już teraz poszukuje modelu najlepiej trafiającego w specyfikę ich działalności.

Reforma systemu kasowego w Polsce ma na celu zwiększenie skuteczności kontroli skarbowej. Kasy fiskalne online to urządzenia wyposażone w nowe funkcje. Jedną z nich jest przesyłanie danych o transakcjach i zdarzeniach w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas (CRK) – systemu, który na bieżąco analizuje poprawność transakcji zawieranych przez podatników.

 

Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy?

Trzecia, najszersza grupa podatników musi mieć kasy fiskalne online od 1 lipca 2021 r. Początkowo ostatecznym terminem miał być 1 stycznia 2021 r., jednak ze względu na przedłużającą się pandemię przesunięto go o pół roku.

Oprócz podatników świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne, kasy fiskalne online od 1 lipca 2021 r. muszą obowiązkowo stosować:

 • Fryzjerzy,
 • Lekarze,
 • Prawnicy,
 • Firmy budowlane,
 • Obiekty służące poprawie kondycji fizycznej (siłownie, kluby fitness itp., wyłącznie w zakresie wstępu).

Dotrzymanie terminu stanowi m.in. warunek uzyskania ulgi do 700 zł na każdą kasę online. Warto o tym pamiętać, ponieważ w przypadku branż zobowiązanych przepisami do wymiany kas na online’owe istnieje możliwość skorzystania z ulgi, nawet jeśli w przeszłości dokonaliśmy takiego odliczenia przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Wcześniejsza wymiana kasy

Zakupu kasy online dla kosmetyczki nie warto odwlekać na ostatnią chwilę. Obecnie w serwisach kas online w Warszawie i nie tylko dostępny jest szeroki wybór urządzeń – w tym najpopularniejszych, małych kas mobilnych, które świetnie sprawdzają się w salonach kosmetycznych. Ponadto serwisanci mają jeszcze czas nie tylko na wykonanie fiskalizacji, ale też na zapewnienie przedsiębiorcy fachowej pomocy w doborze urządzenia trafiającego w potrzeby jego działalności.

Warto z tego skorzystać, ponieważ czym bliżej 1 lipca 2021 r., tym więcej przedsiębiorców będzie decydować się na zakup kasy. Pamiętajmy, iż jest to bardzo duża grupa podatników – nawet kilkaset tysięcy firm. Ze względu na tak duży popyt, tuż przed terminem może zabraknąć najczęściej kupowanych kas, a serwisanci mogą mieć problem z obsługą każdej fiskalizacji. A konsekwencje spóźnienia ponosi właściciel kasy, nie serwis! Właśnie z tego względu wiele kosmetyczek decyduje się już teraz zakupić odpowiednie urządzenie online’owe.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach fiskalnych online czytaj w Poradniku

Czytany 4528 razy

Artykuły powiązane

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!