poniedziałek, 15 marzec 2021 09:29

Kasa fiskalna online dla małej gastronomii z dowozem – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od początku 2021 r. lokale gastronomiczne – zarówno duże restauracje, jak i małe obiekty stacjonarne – muszą mieć kasy fiskalne online. W obecnych trudnych czasach główną działalnością tego typu firm jest przygotowywanie posiłków na wynos – często z dostawą do klienta. Jaka kasa fiskalna online dla małej gastronomii sprawdzi się najlepiej?

Kasy fiskalne online to urządzenia, które pod względem obsługi czy funkcji nie różnią się zasadniczo od tradycyjnych urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu. Jedynym dodatkowym obowiązkiem użytkownika kasy online’owej jest zapewnienie jej stałego dostępu do sieci teleinformatycznej, czyli połączenia z internetem. Do wyboru mamy kasy stacjonarne, średnie i duże, drukarki fiskalne, a także znane i popularne w małej gastronomii małe kasy mobilne oraz fiskalne terminale płatnicze.  

 

Kasa fiskalna online dla małej gastronomii

Choć obostrzenia rządowe wciąż pozostają w mocy, wiele firm czeka na ich poluzowanie, by rozpocząć lub wznowić działalność wraz z początkiem wiosny. Jaką kasę fiskalną online wybrać do nowo otwieranej gastronomii? Wszystko zależy od specyfiki miejsca, w którym urządzenie będzie użytkowane.

Restauracja – w średnich i dużych obiektach gastronomicznych najlepiej sprawdzą się drukarki fiskalne, np. Posnet TRIO Online czy Novitus HD Online. Takie urządzenia pozwalają na stworzenie funkcjonalnych systemów gastronomicznych, dzięki którym obsługa klienta i zarządzanie restauracją są sprawne i szybkie. Jeśli jednak przed zakończeniem obostrzeń restauracja planuje przygotowywanie posiłków na wynos, warto zaopatrzyć się dodatkowo w kasę lub drukarkę fiskalną online mobilną, np. Posnet TEMO Online. Dzięki temu możliwe będzie wystawianie paragonów na miejscu u klienta.

Mała gastronomia – bary, kawiarnie, fast-foody itp. każdego dnia obsługują dziesiątki, a nawet setki klientów. Dlatego kasa fiskalna online do małej gastronomii powinna być wygodna w użyciu i niezawodna. Z kas stacjonarnych godną polecenia jest Posnet BINGO MAX Online – niezwykle wytrzymała, wydajna i funkcjonalna.

Niezależnie od tego, czy w małej gastronomii kasa będzie używana mobilnie, czy tylko w punkcie, wartym rozważenia jest połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego – POSPAY Online. Fiskalny terminal płatniczy pozwala na wygodne przyjmowanie płatności elektronicznych nie tylko w lokalu, ale też w dowozie. To ogromna korzyść nie tylko dla przedsiębiorcy, ale też (a w zasadzie przede wszystkim) dla klienta.

Mała gastronomia z dowozem – obecnie przygotowywanie posiłków na wynos stanowi najważniejsze pole działalności większości lokali gastronomicznych. Jeśli planujemy pozostać przy tym trybie na dłuższy czas, warto sięgnąć po małą, mobilną kasę fiskalną, np. Posnet ERGO Online, Elzab K10 Online czy małą drukarkę – Posnet TEMO Online. W tym wypadku szczególnie korzystny okaże się wybór wspomnianego wcześniej rozwiązania, jakim jest fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online.

 

Pomoc przy wyborze kasy fiskalnej online dla małej gastronomii

Kasa fiskalna online dla małej gastronomii powinna być przede wszystkim dostosowana do specyfiki i potrzeb konkretnej działalności. Nie każdy lokal można jednoznacznie sklasyfikować i dopasować do niego uniwersalnego rozwiązania. Dlatego warto w tym względzie skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy klienta – serwisanta kas fiskalnych w Warszawie lub innym mieście. Specjalista dobrze wie, jakie czynniki wziąć pod uwagę, aby wybrane urządzenie nie tylko dobrze spełniało swoje funkcje, ale też poprawiło jakość obsługi klienta oraz usprawniło pracę małej gastronomii.

 

Kasy fiskalne online Warszawa dla gastronomii i nie tylko – zobacz naszą ofertę!

 

Więcej o kasach online w 2021 r. czytaj w Poradniku

Czytany 81 razy

Artykuły powiązane

 • Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas? Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas?

  O kasach fiskalnych online dużo mówi się już od kilku lat. Przedsiębiorców niepokoiła przede wszystkim konieczność masowej wymiany urządzeń, która na szczęście nie została wprowadzona. Dla większości firm urządzenia fiskalne online stanowią obecnie alternatywę. Czym różnią się od tradycyjnych kas z elektroniczną kopią paragonu? W jakie dodatkowe funkcje zostały wyposażone i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

 • Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Czy warto? Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Czy warto?

  Przedsiębiorcy zobowiązani do wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online mają do wyboru kilka różnych rozwiązań. Większość z nich wybiera mobilne kasy o niewielkich gabarytach – proste w obsłudze i atrakcyjne cenowo. Od jakiegoś czasu dostępne jest też innowacyjne urządzenie, będące połączeniem kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Czy fiskalny terminal płatniczy to alternatywa, która rzeczywiście się opłaca?

 • Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary? Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary?

  Wybór odpowiedniego modelu kasy fiskalnej ma ogromne znaczenie. Nie zawsze opłaca się wybrać najtańsze rozwiązanie. Kryterium, jakie w szczególności powinni brać pod uwagę właściciele salonów urody, są rozmiary kasy online. Okazuje się bowiem, iż klasyczna kasa stacjonarna nie zawsze okazuje się optymalna, szczególnie w małych salonach i u specjalistów działających mobilnie.

 • Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej

  Świadczenie usług prawniczych wymaga posiadania kasy fiskalnej niezależnie od wysokości obrotu. Co więcej, wkrótce prawników obejmie nowy obowiązek – będą musieli zakupić i wprowadzić w swoich działalnościach urządzenia przesyłające dane do systemu CRK. Jaka kasa online dla kancelarii prawnej sprawdzi się najlepiej?

 • Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online? Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online?

  Przy wyborze kasy online zwracamy uwagę na różne kwestie. Wielkość, wygląd, łatwość obsługi, możliwości podłączenia dodatkowych urządzeń, cena – wszystko to ogrywa ważną rolę w późniejszej obsłudze. Jednak bardzo ważną kwestią są też sposoby połączenia z CRK – jeśli nie zostaną dostosowane do możliwości naszej firmy, wygenerują dodatkowe, niepotrzebne koszty.