poniedziałek, 15 marzec 2021 09:29

Kasa fiskalna online dla małej gastronomii z dowozem – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od początku 2021 r. lokale gastronomiczne – zarówno duże restauracje, jak i małe obiekty stacjonarne – muszą mieć kasy fiskalne online. W obecnych trudnych czasach główną działalnością tego typu firm jest przygotowywanie posiłków na wynos – często z dostawą do klienta. Jaka kasa fiskalna online dla małej gastronomii sprawdzi się najlepiej?

Kasy fiskalne online to urządzenia, które pod względem obsługi czy funkcji nie różnią się zasadniczo od tradycyjnych urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu. Jedynym dodatkowym obowiązkiem użytkownika kasy online’owej jest zapewnienie jej stałego dostępu do sieci teleinformatycznej, czyli połączenia z internetem. Do wyboru mamy kasy stacjonarne, średnie i duże, drukarki fiskalne, a także znane i popularne w małej gastronomii małe kasy mobilne oraz fiskalne terminale płatnicze.  

 

Kasa fiskalna online dla małej gastronomii

Choć obostrzenia rządowe wciąż pozostają w mocy, wiele firm czeka na ich poluzowanie, by rozpocząć lub wznowić działalność wraz z początkiem wiosny. Jaką kasę fiskalną online wybrać do nowo otwieranej gastronomii? Wszystko zależy od specyfiki miejsca, w którym urządzenie będzie użytkowane.

Restauracja – w średnich i dużych obiektach gastronomicznych najlepiej sprawdzą się drukarki fiskalne, np. Posnet TRIO Online czy Novitus HD Online. Takie urządzenia pozwalają na stworzenie funkcjonalnych systemów gastronomicznych, dzięki którym obsługa klienta i zarządzanie restauracją są sprawne i szybkie. Jeśli jednak przed zakończeniem obostrzeń restauracja planuje przygotowywanie posiłków na wynos, warto zaopatrzyć się dodatkowo w kasę lub drukarkę fiskalną online mobilną, np. Posnet TEMO Online. Dzięki temu możliwe będzie wystawianie paragonów na miejscu u klienta.

Mała gastronomia – bary, kawiarnie, fast-foody itp. każdego dnia obsługują dziesiątki, a nawet setki klientów. Dlatego kasa fiskalna online do małej gastronomii powinna być wygodna w użyciu i niezawodna. Z kas stacjonarnych godną polecenia jest Posnet BINGO MAX Online – niezwykle wytrzymała, wydajna i funkcjonalna.

Niezależnie od tego, czy w małej gastronomii kasa będzie używana mobilnie, czy tylko w punkcie, wartym rozważenia jest połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego – POSPAY Online. Fiskalny terminal płatniczy pozwala na wygodne przyjmowanie płatności elektronicznych nie tylko w lokalu, ale też w dowozie. To ogromna korzyść nie tylko dla przedsiębiorcy, ale też (a w zasadzie przede wszystkim) dla klienta.

Mała gastronomia z dowozem – obecnie przygotowywanie posiłków na wynos stanowi najważniejsze pole działalności większości lokali gastronomicznych. Jeśli planujemy pozostać przy tym trybie na dłuższy czas, warto sięgnąć po małą, mobilną kasę fiskalną, np. Posnet ERGO Online, Elzab K10 Online czy małą drukarkę – Posnet TEMO Online. W tym wypadku szczególnie korzystny okaże się wybór wspomnianego wcześniej rozwiązania, jakim jest fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online.

 

Pomoc przy wyborze kasy fiskalnej online dla małej gastronomii

Kasa fiskalna online dla małej gastronomii powinna być przede wszystkim dostosowana do specyfiki i potrzeb konkretnej działalności. Nie każdy lokal można jednoznacznie sklasyfikować i dopasować do niego uniwersalnego rozwiązania. Dlatego warto w tym względzie skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy klienta – serwisanta kas fiskalnych w Warszawie lub innym mieście. Specjalista dobrze wie, jakie czynniki wziąć pod uwagę, aby wybrane urządzenie nie tylko dobrze spełniało swoje funkcje, ale też poprawiło jakość obsługi klienta oraz usprawniło pracę małej gastronomii.

 

Kasy fiskalne online Warszawa dla gastronomii i nie tylko – zobacz naszą ofertę!

 

Więcej o kasach online w 2021 r. czytaj w Poradniku

Czytany 812 razy

Artykuły powiązane

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!