poniedziałek, 22 marzec 2021 16:46

Najlepsza kasa online do gabinetu lekarskiego

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już od 1 lipca 2021 r. gabinety lekarskie – w tym stomatologiczne – muszą obowiązkowo posiadać kasy fiskalne online. Dostępne na rynku urządzenia różnią się nie tylko funkcjonalnością i niezawodnością, ale też m.in. gabarytami oraz możliwością pracy w terenie. Jaka jest najlepsza kasa online do gabinetu lekarskiego? Zapytaliśmy o to serwisanta wyspecjalizowanego w branży medycznej.

Kasy fiskalne online to urządzenia, które nie tylko rejestrują sprzedaż i drukują paragony, ale też m.in. przesyłają dane o transakcjach i zdarzeniach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Ten prowadzony przez Krajową Administrację Skarbową system analizuje poprawność rozliczeń podatnika, a także m.in. wywiązanie się z obowiązku dokonania okresowego przeglądu technicznego.

 

Kasa online obowiązkowa dla lekarza

Lekarze i dentyści świadczący usługi opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjenta (np. w prywatnym gabinecie) muszą mieć kasy fiskalne niezależnie od osiąganego obrotu. Wyłączenie z tego obowiązku obejmuje świadczenia udzielane na odległość, w tym teleporady i wideoporady, na warunkach określonych w przepisach.

Ponadto do lipca 2021 r. lekarze muszą wymienić swoje dotychczasowe urządzenia na kasy fiskalne online. Przysługuje im z tego tytułu ulga do 700 zł na każde zakupione urządzenia – nawet w przypadku, gdy wcześniej z takiego odliczenia skorzystali przy rozpoczęciu ewidencjonowania.

Na szczęście kasy online do gabinetu lekarskiego są cenowo porównywalne do swoich odpowiedników z elektroniczną kopią paragonu. Część producentów (m.in. Posnet) zdecydowało się w ogóle nie podnosić cen kas online’owych.

 

Najlepsza kasa online do gabinetu lekarskiego – jaka?

Gabinet lekarski nie potrzebuje zaawansowanej, dużej kasy stacjonarnej. Z powodzeniem sprawdzi się w nim małe, mobilne urządzenie. Jeśli lekarz w swojej praktyce wykorzystuje oprogramowanie komputerowe wyposażone w opcję zarządzania sprzedażą, najlepszym rozwiązaniem okaże się drukarka fiskalna online. Tego typu sprzęt jest obsługiwany z poziomu programu, co daje większe możliwości i pozwala uniknąć konieczności wprowadzania dwa razy tych samych danych.

 

Najlepsze kasy online do gabinetu lekarskiego według specjalisty naszego serwisu kas online w Warszawie:

Posnet MOBILE Online – najmniejsza i najlżejsza kasa fiskalna online na rynku, świetnie sprawdza się w pracy w terenie, np. u lekarza odwiedzającego pacjentów w ich domach lub świadczącego usługi w kilku różnych gabinetach. Dostępna jest w dwóch atrakcyjnych kolorach, m.in. w pasującej do gabinetu lekarskiego bieli.

Novitus NANO Online – jedna z ulubionych kas lekarzy, teraz dostępna jest także w wersji online’owej. Wygodna i ergonomiczna, z powodzeniem zmieści się w lekarskiej torbie. Dzięki ulepszonej technologii kasy online’owe Novitus zyskały na niezawodności oraz funkcjonalności.

POSPAY Online – wyjątkowe połączenie kasy fiskalnej online, drukarki fiskalnej online oraz terminala płatniczego. Nowoczesny design, atrakcyjny biały kolor i dotykowy panel obsługi zwiększą renomę gabinetu lekarskiego. Dzięki temu rozwiązaniu w jednym urządzeniu zyskujemy urządzenie fiskalne pracujące w trybie drukarkowym lub kasowym oraz damy pacjentom możliwość wygodnej płatności kartą.

Posnet TEMO Online – rozwiązanie dla lekarzy preferujących pracę na oprogramowaniu z drukarką fiskalną. TEMO Online to najmniejsze urządzenie fiskalne na rynku. Sprawdza się w pracy stacjonarnej i mobilnej, a dzięki współpracy z programem podnosi jakość świadczonej opieki medycznej. Dostępna jest także w kolorze białym.

 

Więcej kas fiskalnych online do gabinetów lekarskich i nie tylko znajdziesz tutaj

 

Zobacz też: Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.

Czytany 938 razy

Artykuły powiązane

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!