poniedziałek, 22 marzec 2021 16:46

Najlepsza kasa online do gabinetu lekarskiego

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już od 1 lipca 2021 r. gabinety lekarskie – w tym stomatologiczne – muszą obowiązkowo posiadać kasy fiskalne online. Dostępne na rynku urządzenia różnią się nie tylko funkcjonalnością i niezawodnością, ale też m.in. gabarytami oraz możliwością pracy w terenie. Jaka jest najlepsza kasa online do gabinetu lekarskiego? Zapytaliśmy o to serwisanta wyspecjalizowanego w branży medycznej.

Kasy fiskalne online to urządzenia, które nie tylko rejestrują sprzedaż i drukują paragony, ale też m.in. przesyłają dane o transakcjach i zdarzeniach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Ten prowadzony przez Krajową Administrację Skarbową system analizuje poprawność rozliczeń podatnika, a także m.in. wywiązanie się z obowiązku dokonania okresowego przeglądu technicznego.

 

Kasa online obowiązkowa dla lekarza

Lekarze i dentyści świadczący usługi opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjenta (np. w prywatnym gabinecie) muszą mieć kasy fiskalne niezależnie od osiąganego obrotu. Wyłączenie z tego obowiązku obejmuje świadczenia udzielane na odległość, w tym teleporady i wideoporady, na warunkach określonych w przepisach.

Ponadto do lipca 2021 r. lekarze muszą wymienić swoje dotychczasowe urządzenia na kasy fiskalne online. Przysługuje im z tego tytułu ulga do 700 zł na każde zakupione urządzenia – nawet w przypadku, gdy wcześniej z takiego odliczenia skorzystali przy rozpoczęciu ewidencjonowania.

Na szczęście kasy online do gabinetu lekarskiego są cenowo porównywalne do swoich odpowiedników z elektroniczną kopią paragonu. Część producentów (m.in. Posnet) zdecydowało się w ogóle nie podnosić cen kas online’owych.

 

Najlepsza kasa online do gabinetu lekarskiego – jaka?

Gabinet lekarski nie potrzebuje zaawansowanej, dużej kasy stacjonarnej. Z powodzeniem sprawdzi się w nim małe, mobilne urządzenie. Jeśli lekarz w swojej praktyce wykorzystuje oprogramowanie komputerowe wyposażone w opcję zarządzania sprzedażą, najlepszym rozwiązaniem okaże się drukarka fiskalna online. Tego typu sprzęt jest obsługiwany z poziomu programu, co daje większe możliwości i pozwala uniknąć konieczności wprowadzania dwa razy tych samych danych.

 

Najlepsze kasy online do gabinetu lekarskiego według specjalisty naszego serwisu kas online w Warszawie:

Posnet MOBILE Online – najmniejsza i najlżejsza kasa fiskalna online na rynku, świetnie sprawdza się w pracy w terenie, np. u lekarza odwiedzającego pacjentów w ich domach lub świadczącego usługi w kilku różnych gabinetach. Dostępna jest w dwóch atrakcyjnych kolorach, m.in. w pasującej do gabinetu lekarskiego bieli.

Novitus NANO Online – jedna z ulubionych kas lekarzy, teraz dostępna jest także w wersji online’owej. Wygodna i ergonomiczna, z powodzeniem zmieści się w lekarskiej torbie. Dzięki ulepszonej technologii kasy online’owe Novitus zyskały na niezawodności oraz funkcjonalności.

POSPAY Online – wyjątkowe połączenie kasy fiskalnej online, drukarki fiskalnej online oraz terminala płatniczego. Nowoczesny design, atrakcyjny biały kolor i dotykowy panel obsługi zwiększą renomę gabinetu lekarskiego. Dzięki temu rozwiązaniu w jednym urządzeniu zyskujemy urządzenie fiskalne pracujące w trybie drukarkowym lub kasowym oraz damy pacjentom możliwość wygodnej płatności kartą.

Posnet TEMO Online – rozwiązanie dla lekarzy preferujących pracę na oprogramowaniu z drukarką fiskalną. TEMO Online to najmniejsze urządzenie fiskalne na rynku. Sprawdza się w pracy stacjonarnej i mobilnej, a dzięki współpracy z programem podnosi jakość świadczonej opieki medycznej. Dostępna jest także w kolorze białym.

 

Więcej kas fiskalnych online do gabinetów lekarskich i nie tylko znajdziesz tutaj

 

Zobacz też: Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.

Czytany 302 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni! Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

  Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!

 • Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług! Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług!

  Prowadzisz kilkustanowiskowy salon fryzjerski, duży klub fitness, planujesz otwarcie restauracji? Jeśli w swojej pracy wykorzystujesz oprogramowanie do zarządzania sprzedażą, najlepszym wyborem będzie drukarka fiskalna. Poznaj Posnet TRIO Online – innowacyjne urządzenie o atrakcyjnym, nieco futurystycznym designie, które spełnia wszystkie najnowsze wymogi określone w przepisach.

 • Kasa fiskalna online dobra dla kosmetyczki i fryzjera Kasa fiskalna online dobra dla kosmetyczki i fryzjera

  Tylko kilka tygodni dzieli branżę Beauty od obowiązkowego wdrożenia nowoczesnych urządzeń do ewidencji sprzedaży. W wielu salonach oferuje się usługi kosmetyczne i fryzjerskie – klienci mogą wygodnie skorzystać z nich w tym samym punkcie. Sprawdź, jaka kasa fiskalna online będzie dobra zarówno dla kosmetyczki, jak i fryzjera!

 • Jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness? Jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness?

  Siłownie, kluby fitness i wszystkie inne obiekty służące poprawie kondycji fizycznej wreszcie są otwarte! Choć zamknięcie branży trwało bardzo długo, przepisy dotyczące kas online’owych pozostały niezmienne. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w odpowiedni sprzęt, czas najwyższy to zrobić! Z naszego poradnika opracowanego we współpracy z serwisantem dowiesz się, jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness.

 • Kasy Posnet online – najlepszy wybór dla usług Kasy Posnet online – najlepszy wybór dla usług

  Prowadzisz punkt usługowy? Salon urody, klub fitness, lokal gastronomiczny, warsztat samochodowy, a może kancelarię prawną lub firmę budowlaną? To już ostatnie chwile na wymianę urządzeń starego typu na kasy fiskalne online! Przekonaj się, dlatego warto wybrać kasy Posnet online – nowoczesne modele cenione przez małych i dużych usługodawców z wielu różnych branż.