poniedziałek, 22 marzec 2021 16:46

Najlepsza kasa online do gabinetu lekarskiego

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już od 1 lipca 2021 r. gabinety lekarskie – w tym stomatologiczne – muszą obowiązkowo posiadać kasy fiskalne online. Dostępne na rynku urządzenia różnią się nie tylko funkcjonalnością i niezawodnością, ale też m.in. gabarytami oraz możliwością pracy w terenie. Jaka jest najlepsza kasa online do gabinetu lekarskiego? Zapytaliśmy o to serwisanta wyspecjalizowanego w branży medycznej.

Kasy fiskalne online to urządzenia, które nie tylko rejestrują sprzedaż i drukują paragony, ale też m.in. przesyłają dane o transakcjach i zdarzeniach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Ten prowadzony przez Krajową Administrację Skarbową system analizuje poprawność rozliczeń podatnika, a także m.in. wywiązanie się z obowiązku dokonania okresowego przeglądu technicznego.

 

Kasa online obowiązkowa dla lekarza

Lekarze i dentyści świadczący usługi opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjenta (np. w prywatnym gabinecie) muszą mieć kasy fiskalne niezależnie od osiąganego obrotu. Wyłączenie z tego obowiązku obejmuje świadczenia udzielane na odległość, w tym teleporady i wideoporady, na warunkach określonych w przepisach.

Ponadto do lipca 2021 r. lekarze muszą wymienić swoje dotychczasowe urządzenia na kasy fiskalne online. Przysługuje im z tego tytułu ulga do 700 zł na każde zakupione urządzenia – nawet w przypadku, gdy wcześniej z takiego odliczenia skorzystali przy rozpoczęciu ewidencjonowania.

Na szczęście kasy online do gabinetu lekarskiego są cenowo porównywalne do swoich odpowiedników z elektroniczną kopią paragonu. Część producentów (m.in. Posnet) zdecydowało się w ogóle nie podnosić cen kas online’owych.

 

Najlepsza kasa online do gabinetu lekarskiego – jaka?

Gabinet lekarski nie potrzebuje zaawansowanej, dużej kasy stacjonarnej. Z powodzeniem sprawdzi się w nim małe, mobilne urządzenie. Jeśli lekarz w swojej praktyce wykorzystuje oprogramowanie komputerowe wyposażone w opcję zarządzania sprzedażą, najlepszym rozwiązaniem okaże się drukarka fiskalna online. Tego typu sprzęt jest obsługiwany z poziomu programu, co daje większe możliwości i pozwala uniknąć konieczności wprowadzania dwa razy tych samych danych.

 

Najlepsze kasy online do gabinetu lekarskiego według specjalisty naszego serwisu kas online w Warszawie:

Posnet MOBILE Online – najmniejsza i najlżejsza kasa fiskalna online na rynku, świetnie sprawdza się w pracy w terenie, np. u lekarza odwiedzającego pacjentów w ich domach lub świadczącego usługi w kilku różnych gabinetach. Dostępna jest w dwóch atrakcyjnych kolorach, m.in. w pasującej do gabinetu lekarskiego bieli.

Novitus NANO Online – jedna z ulubionych kas lekarzy, teraz dostępna jest także w wersji online’owej. Wygodna i ergonomiczna, z powodzeniem zmieści się w lekarskiej torbie. Dzięki ulepszonej technologii kasy online’owe Novitus zyskały na niezawodności oraz funkcjonalności.

POSPAY Online – wyjątkowe połączenie kasy fiskalnej online, drukarki fiskalnej online oraz terminala płatniczego. Nowoczesny design, atrakcyjny biały kolor i dotykowy panel obsługi zwiększą renomę gabinetu lekarskiego. Dzięki temu rozwiązaniu w jednym urządzeniu zyskujemy urządzenie fiskalne pracujące w trybie drukarkowym lub kasowym oraz damy pacjentom możliwość wygodnej płatności kartą.

Posnet TEMO Online – rozwiązanie dla lekarzy preferujących pracę na oprogramowaniu z drukarką fiskalną. TEMO Online to najmniejsze urządzenie fiskalne na rynku. Sprawdza się w pracy stacjonarnej i mobilnej, a dzięki współpracy z programem podnosi jakość świadczonej opieki medycznej. Dostępna jest także w kolorze białym.

 

Więcej kas fiskalnych online do gabinetów lekarskich i nie tylko znajdziesz tutaj

 

Zobacz też: Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.

Czytany 96 razy

Artykuły powiązane

 • Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas? Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas?

  O kasach fiskalnych online dużo mówi się już od kilku lat. Przedsiębiorców niepokoiła przede wszystkim konieczność masowej wymiany urządzeń, która na szczęście nie została wprowadzona. Dla większości firm urządzenia fiskalne online stanowią obecnie alternatywę. Czym różnią się od tradycyjnych kas z elektroniczną kopią paragonu? W jakie dodatkowe funkcje zostały wyposażone i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

 • Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary? Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary?

  Wybór odpowiedniego modelu kasy fiskalnej ma ogromne znaczenie. Nie zawsze opłaca się wybrać najtańsze rozwiązanie. Kryterium, jakie w szczególności powinni brać pod uwagę właściciele salonów urody, są rozmiary kasy online. Okazuje się bowiem, iż klasyczna kasa stacjonarna nie zawsze okazuje się optymalna, szczególnie w małych salonach i u specjalistów działających mobilnie.

 • Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej

  Świadczenie usług prawniczych wymaga posiadania kasy fiskalnej niezależnie od wysokości obrotu. Co więcej, wkrótce prawników obejmie nowy obowiązek – będą musieli zakupić i wprowadzić w swoich działalnościach urządzenia przesyłające dane do systemu CRK. Jaka kasa online dla kancelarii prawnej sprawdzi się najlepiej?

 • Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online? Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online?

  Przy wyborze kasy online zwracamy uwagę na różne kwestie. Wielkość, wygląd, łatwość obsługi, możliwości podłączenia dodatkowych urządzeń, cena – wszystko to ogrywa ważną rolę w późniejszej obsłudze. Jednak bardzo ważną kwestią są też sposoby połączenia z CRK – jeśli nie zostaną dostosowane do możliwości naszej firmy, wygenerują dodatkowe, niepotrzebne koszty.

 • Najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness Najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness

  Właściciele obiektów służących poprawie kondycji fizycznej już od 1 lipca 2021 r. muszą mieć kasy fiskalne online. Obowiązek nie ominie tej branży, mimo iż od jesieni firmy nie mogą normalnie działać. Warto już teraz przygotować się do zmian – dzięki temu nie zostaniemy zaskoczeni terminem tuż po otwarciu obiektów. Jaka jest najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness?