wtorek, 23 marzec 2021 10:03

Cena kasy fiskalnej – dlaczego nie warto wybierać najtańszej oferty?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Podejmując decyzje zakupowe, w dużej mierze kierujemy się ceną. Oczywiście inne kwestie też mają dla nas znaczenie, jednak redukcja wydatków często gra najważniejszą rolę. Tym bardziej, gdy zakup ma objąć urządzenie, którego posiadanie jest w firmie obowiązkiem narzuconym przez przepisy. Dlaczego jednak cena kasy fiskalnej nie powinna być jedynym kryterium wyboru?

 

 

Ile kosztuje kasa fiskalna?

Ceny kas fiskalnych kształtują się bardzo różnie. Za najprostsze urządzenie zapłacimy około 1.200-1.300 zł. Stacjonarne kasy z zaawansowanymi funkcjami i wysokimi parametrami technicznymi to koszt około 2.000-2.500 zł. Z kolei ceny drukarek fiskalnych zaczynają się od około 2.100 zł. Urządzenie rejestrujące kupujemy na minimum 5 lat – tyle bowiem średnio wynosi żywotność pamięci fiskalnej. Trzeba więc wziąć pod uwagę, że z wybraną kasą będziemy musieli pracować codziennie przez aż tak długi okres.

 

Najtańsze kasy fiskalne

Chęć redukcji kosztów oraz trudna sytuacja na rynku skłaniają wielu przedsiębiorców do wyboru najtańszego rozwiązania. Cena kasy fiskalnej jest dla nich w zasadzie jedynym kryterium, jakie biorą pod uwagę. Oczywiście w niektórych przypadkach ma to zastosowanie – na przykład przy sporadycznej sprzedaży detalicznej lub w sytuacji, gdy paragony nie są wystawiane przy kliencie.

Niestety, w innych sytuacjach zakup najtańszej kasy fiskalnej przyniesie więcej szkody niż pożytku. Niskiej jakości, awaryjne urządzenia często się zawieszają, co powoduje opóźnienia w obsłudze klienta. Zdenerwowany klient może więcej nie pojawić się w sklepie czy punkcie usługowym.

Musimy też pamiętać, że gdy kasa nam się zepsuje, a nie mamy opcji rezerwowej, musimy przerwać sprzedaż aż do naprawienia urządzenia. W zależności od rodzaju i skali usterki, czynność serwisowa może trwać od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Niestety, odnotowywanie transakcji w oddzielnej ewidencji jest w tym wypadku błędem, który może skutkować poważnymi konsekwencjami skarbowymi. Jeśli podatnik ma kasę, musi z niej korzystać. W innym wypadku nie może sprzedawać.

Przestoje w sprzedaży, niska jakość obsługi klienta, konieczność częstego korzystania z usług serwisowych – wszystko to znacznie utrudnia skuteczne prowadzenie i rozwijanie biznesu.

 

Jeśli nie cena kasy fiskalnej, to co? Jakie kryteria brać pod uwagę?

Oczywiście cena kasy fiskalnej gra i będzie grać swoją rolę. Warto jednak brać pod uwagę także inne czynniki. Przede wszystkim niezawodność. Na rynku od lat funkcjonują modele znane z bezawaryjności, np. Posnet ERGO czy BINGO MAX Online. Jeśli pracujemy w trudnych warunkach (w warsztacie samochodowym, lokalu gastronomicznym, piekarni itp.) zaopatrzmy się w urządzenie wytrzymałe nie tylko wewnętrznie, ale też zewnętrznie – takie z mocną obudową odporną np. na wilgoć czy zapylenie.

Kolejna kwestia to intuicyjność obsługi. Do wyboru mamy kasy z tradycyjnym menu lub obsługiwane za pomocą dotykowego panelu operatora. Jeszcze inne udostępniają obie opcje, w zależności od preferencji kasjera, który akurat ma zmianę (np. Novitus NEXT). Prosta obsługa to szybsza obsługa, a co za tym idzie sprawniej obsłużony i zadowolony klient.

Warto też wziąć pod uwagę m.in. gabaryty, możliwość pracy mobilnej, wytrzymałość akumulatora, czytelność ekranu czy możliwości komunikacyjne. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie urządzenie okaże się dla nas najlepsze, skorzystajmy z pomocy doświadczonego serwisanta kas fiskalnych w Warszawie.

 

Kasy fiskalne Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Zobacz też: Jaka kasa fiskalna dla budowlańca?

Czytany 63 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 marzec 2021 08:20

Artykuły powiązane

 • Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas? Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas?

  O kasach fiskalnych online dużo mówi się już od kilku lat. Przedsiębiorców niepokoiła przede wszystkim konieczność masowej wymiany urządzeń, która na szczęście nie została wprowadzona. Dla większości firm urządzenia fiskalne online stanowią obecnie alternatywę. Czym różnią się od tradycyjnych kas z elektroniczną kopią paragonu? W jakie dodatkowe funkcje zostały wyposażone i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

 • Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Czy warto? Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Czy warto?

  Przedsiębiorcy zobowiązani do wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online mają do wyboru kilka różnych rozwiązań. Większość z nich wybiera mobilne kasy o niewielkich gabarytach – proste w obsłudze i atrakcyjne cenowo. Od jakiegoś czasu dostępne jest też innowacyjne urządzenie, będące połączeniem kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Czy fiskalny terminal płatniczy to alternatywa, która rzeczywiście się opłaca?

 • Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary? Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary?

  Wybór odpowiedniego modelu kasy fiskalnej ma ogromne znaczenie. Nie zawsze opłaca się wybrać najtańsze rozwiązanie. Kryterium, jakie w szczególności powinni brać pod uwagę właściciele salonów urody, są rozmiary kasy online. Okazuje się bowiem, iż klasyczna kasa stacjonarna nie zawsze okazuje się optymalna, szczególnie w małych salonach i u specjalistów działających mobilnie.

 • Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej

  Świadczenie usług prawniczych wymaga posiadania kasy fiskalnej niezależnie od wysokości obrotu. Co więcej, wkrótce prawników obejmie nowy obowiązek – będą musieli zakupić i wprowadzić w swoich działalnościach urządzenia przesyłające dane do systemu CRK. Jaka kasa online dla kancelarii prawnej sprawdzi się najlepiej?

 • Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online? Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online?

  Przy wyborze kasy online zwracamy uwagę na różne kwestie. Wielkość, wygląd, łatwość obsługi, możliwości podłączenia dodatkowych urządzeń, cena – wszystko to ogrywa ważną rolę w późniejszej obsłudze. Jednak bardzo ważną kwestią są też sposoby połączenia z CRK – jeśli nie zostaną dostosowane do możliwości naszej firmy, wygenerują dodatkowe, niepotrzebne koszty.