środa, 31 marzec 2021 11:32

Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Czy warto?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Przedsiębiorcy zobowiązani do wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online mają do wyboru kilka różnych rozwiązań. Większość z nich wybiera mobilne kasy o niewielkich gabarytach – proste w obsłudze i atrakcyjne cenowo. Od jakiegoś czasu dostępne jest też innowacyjne urządzenie, będące połączeniem kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Czy fiskalny terminal płatniczy to alternatywa, która rzeczywiście się opłaca?

Transakcje bezgotówkowe stały się dziś tak powszechne, że naprawdę trudno znaleźć sklep czy punkt usługowy, który nie udostępnia swoim klientom opcji płatności kartą. Jednym z problemów pojawiających się w małych placówkach jest brak miejsca na stanowisku kasowym. Nawet mała kasa fiskalna i terminal wymagają bowiem wygospodarowania odpowiedniej przestrzeni.

 

Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego

Rozwiązaniem tego problemu jest połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Wśród dostępnych na rynku modeli ogromną popularnością cieszy się POSPAY Online – nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd i małe gabaryty, ale też na szeroką funkcjonalność. POSPAY Online jest bowiem nie tylko kasą online i terminalem płatniczym, ale też drukarką fiskalną online. Oznacza to, iż w ramach aktualnych potrzeb może pracować autonomicznie w trybie kasowym lub zostać podłączony do komputera i działać za pośrednictwem oprogramowania sprzedażowego – w trybie drukarkowym.

Choć fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online jest fizycznie jednym urządzeniem, przysługują na niego dwa możliwe dofinansowania. Pierwsze to ulga do 700 zł na pierwszą kasę fiskalną lub na wymianę kasy na online’ową dla zobowiązanych do tego podatników. Drugie to dofinansowanie zakupu terminala płatniczego w ramach programu Polska Bezgotówkowa – oczywiście po spełnieniu określonych warunków.

Obsługiwany za pomocą dotykowego panelu operatora fiskalny terminal płatniczy jest wygodny w użytkowaniu, funkcjonalny i niezawodny. Do tego zachęca nowoczesnym, atrakcyjnym designem, cenionym przez podatników dbających o wizerunek firmy.

 

W jakich firmach sprawdzi się POSPAY Online?

Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu to rozwiązanie dedykowane małym sklepom oraz punktom usługowym. Cenią go właściciele salonów urody, gabinetów lekarskich, klubów fitness, kancelarii prawnych, butików, a nawet kwiaciarni czy niewielkich lokali gastronomicznych.

Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online świetnie sprawdzi się też w pracy w terenie. Dzięki niewielkim gabarytom z powodzeniem zmieści się w teczce, torebce czy plecaku. Wyposażony w wytrzymały akumulator, może pracować nawet wiele godzin bez ładowania. Posiada też różne opcje komunikacji z systemem CRK. W punkcie można korzystać np. ze stacjonarnego internetu, natomiast w pracy mobilnej – z sieci komórkowej (GPRS).

Jednak tym, co najbardziej przekonuje przedsiębiorców do zakupu POSPAY Online, jest jego cena. Mamy tu do czynienia z trzema urządzeniami, w tym drukarką fiskalną, a płacimy jak za zwykłą, nieco bardziej zaawansowaną kasę. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb firmy, jednak fiskalny terminal płatniczy to urządzenie zdecydowanie godne polecenia.

 

Przejdź do produktu: POSPAY Online – salon sprzedaży kas fiskalnych Warszawa

 

Więcej o obowiązku stosowania kas online w 2021 r. czytaj w Poradniku

Czytany 2934 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 kwiecień 2021 06:48

Artykuły powiązane

 • Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens? Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens?

  Bazarki, targowiska, uliczne stragany – zarówno sprzedawcy, jak i konsumenci są przyzwyczajeni do faktu, że w takich miejscach nie zapłacą kartą. Jednocześnie w najnowszym sondażu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa to właśnie one zostały przez respondentów wskazane jako takie, w których najbardziej brakuje opcji płatności bezgotówkowej. Czy rzeczywiście opłaca się wprowadzać możliwość płatności kartą na bazarze i targowisku?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

 • Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać? Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać?

  Sprzedaż mobilna, punkt handlowy czy usługowy bez dostępu do Internetu – to tylko niektóre specyficzne okoliczności, w jakich może znaleźć się polski przedsiębiorca. Jeszcze do niedawna brak połączenia z siecią nie musiał być problemem. Dziś właściciele kas fiskalnych online mają obowiązek zapewnić urządzeniom przesył danych do systemu CRK. Z pomocą przychodzą kasy fiskalne online z komunikacją przez GSM.

 • Pospay Online dla branży budowlanej Pospay Online dla branży budowlanej

  Dosłownie kilka dni dzieli wyznaczone branże od wdrożenia kas fiskalnych online – jedną z nich jest branża budowlana. Pospay Online to urządzenie, które pozwala na prowadzenie sprzedaży zgodnie z przepisami. Ale nie tylko. Jedna obudowa kryje trzy funkcjonalności – kasy, drukarki i terminala płatniczego. Dlaczego warto pomyśleć o Pospay Online, jeśli świadczymy usługi budowlane?

 • 5 powodów, dla których warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim 5 powodów, dla których warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim

  Obowiązkowa wymiana obecnych urządzeń rejestrujących na kasy fiskalne online to świetna okazja do wprowadzenia w salonie dodatkowych rozwiązań. Jednym z nich jest terminal płatniczy – przez wielu uznany za standard jakości obsługi klienta, przez innych odkładany jako inwestycja „na lepsze czasy”. Poznaj 5 ważnych powodów, dla których terminal płatniczy w salonie fryzjerskim warto wprowadzić już teraz!