środa, 31 marzec 2021 11:32

Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Czy warto?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przedsiębiorcy zobowiązani do wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online mają do wyboru kilka różnych rozwiązań. Większość z nich wybiera mobilne kasy o niewielkich gabarytach – proste w obsłudze i atrakcyjne cenowo. Od jakiegoś czasu dostępne jest też innowacyjne urządzenie, będące połączeniem kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Czy fiskalny terminal płatniczy to alternatywa, która rzeczywiście się opłaca?

Transakcje bezgotówkowe stały się dziś tak powszechne, że naprawdę trudno znaleźć sklep czy punkt usługowy, który nie udostępnia swoim klientom opcji płatności kartą. Jednym z problemów pojawiających się w małych placówkach jest brak miejsca na stanowisku kasowym. Nawet mała kasa fiskalna i terminal wymagają bowiem wygospodarowania odpowiedniej przestrzeni.

 

Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego

Rozwiązaniem tego problemu jest połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Wśród dostępnych na rynku modeli ogromną popularnością cieszy się POSPAY Online – nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd i małe gabaryty, ale też na szeroką funkcjonalność. POSPAY Online jest bowiem nie tylko kasą online i terminalem płatniczym, ale też drukarką fiskalną online. Oznacza to, iż w ramach aktualnych potrzeb może pracować autonomicznie w trybie kasowym lub zostać podłączony do komputera i działać za pośrednictwem oprogramowania sprzedażowego – w trybie drukarkowym.

Choć fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online jest fizycznie jednym urządzeniem, przysługują na niego dwa możliwe dofinansowania. Pierwsze to ulga do 700 zł na pierwszą kasę fiskalną lub na wymianę kasy na online’ową dla zobowiązanych do tego podatników. Drugie to dofinansowanie zakupu terminala płatniczego w ramach programu Polska Bezgotówkowa – oczywiście po spełnieniu określonych warunków.

Obsługiwany za pomocą dotykowego panelu operatora fiskalny terminal płatniczy jest wygodny w użytkowaniu, funkcjonalny i niezawodny. Do tego zachęca nowoczesnym, atrakcyjnym designem, cenionym przez podatników dbających o wizerunek firmy.

 

W jakich firmach sprawdzi się POSPAY Online?

Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu to rozwiązanie dedykowane małym sklepom oraz punktom usługowym. Cenią go właściciele salonów urody, gabinetów lekarskich, klubów fitness, kancelarii prawnych, butików, a nawet kwiaciarni czy niewielkich lokali gastronomicznych.

Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online świetnie sprawdzi się też w pracy w terenie. Dzięki niewielkim gabarytom z powodzeniem zmieści się w teczce, torebce czy plecaku. Wyposażony w wytrzymały akumulator, może pracować nawet wiele godzin bez ładowania. Posiada też różne opcje komunikacji z systemem CRK. W punkcie można korzystać np. ze stacjonarnego internetu, natomiast w pracy mobilnej – z sieci komórkowej (GPRS).

Jednak tym, co najbardziej przekonuje przedsiębiorców do zakupu POSPAY Online, jest jego cena. Mamy tu do czynienia z trzema urządzeniami, w tym drukarką fiskalną, a płacimy jak za zwykłą, nieco bardziej zaawansowaną kasę. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb firmy, jednak fiskalny terminal płatniczy to urządzenie zdecydowanie godne polecenia.

 

Przejdź do produktu: POSPAY Online – salon sprzedaży kas fiskalnych Warszawa

 

Więcej o obowiązku stosowania kas online w 2021 r. czytaj w Poradniku

Czytany 38 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 kwiecień 2021 06:48

Artykuły powiązane

 • Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas? Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas?

  O kasach fiskalnych online dużo mówi się już od kilku lat. Przedsiębiorców niepokoiła przede wszystkim konieczność masowej wymiany urządzeń, która na szczęście nie została wprowadzona. Dla większości firm urządzenia fiskalne online stanowią obecnie alternatywę. Czym różnią się od tradycyjnych kas z elektroniczną kopią paragonu? W jakie dodatkowe funkcje zostały wyposażone i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

 • Najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness Najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness

  Właściciele obiektów służących poprawie kondycji fizycznej już od 1 lipca 2021 r. muszą mieć kasy fiskalne online. Obowiązek nie ominie tej branży, mimo iż od jesieni firmy nie mogą normalnie działać. Warto już teraz przygotować się do zmian – dzięki temu nie zostaniemy zaskoczeni terminem tuż po otwarciu obiektów. Jaka jest najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness?

 • Cena kasy fiskalnej – dlaczego nie warto wybierać najtańszej oferty? Cena kasy fiskalnej – dlaczego nie warto wybierać najtańszej oferty?

  Podejmując decyzje zakupowe, w dużej mierze kierujemy się ceną. Oczywiście inne kwestie też mają dla nas znaczenie, jednak redukcja wydatków często gra najważniejszą rolę. Tym bardziej, gdy zakup ma objąć urządzenie, którego posiadanie jest w firmie obowiązkiem narzuconym przez przepisy. Dlaczego jednak cena kasy fiskalnej nie powinna być jedynym kryterium wyboru?

   

 • Czym są urządzenia fiskalne online – kasy i drukarki? Czym są urządzenia fiskalne online – kasy i drukarki?

  Obecnie na rynku można znaleźć dwa rodzaje urządzeń fiskalnych – kasy i drukarki z elektroniczną kopią paragonu oraz kasy fiskalne online. Większość przedsiębiorców do końca przyszłego roku ma dowolność w wyborze sprzętu. Cena kształtuje się podobnie. W takim razie czym są urządzenia fiskalne online i czym różnią się od tradycyjnych kas?

 • Dlaczego warto wybrać kasę fiskalną o nowoczesnym, eleganckim designie? Dlaczego warto wybrać kasę fiskalną o nowoczesnym, eleganckim designie?

  Wielkość bazy towarowej, możliwości komunikacyjne, dodatkowe funkcje – to czynniki, które głównie bierzemy pod uwagę przy wyborze kasy fiskalnej. A co z designem? Czy to tylko dodatek do technicznych zalet, czy może istotna kwestia mająca wpływ na wizerunek firmy i jakość obsługi klienta? Sprawdzamy, w jakich branżach design kasy fiskalnej ma największe znaczenie!