wtorek, 30 marzec 2021 10:51

Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wybór odpowiedniego modelu kasy fiskalnej ma ogromne znaczenie. Nie zawsze opłaca się wybrać najtańsze rozwiązanie. Kryterium, jakie w szczególności powinni brać pod uwagę właściciele salonów urody, są rozmiary kasy online. Okazuje się bowiem, iż klasyczna kasa stacjonarna nie zawsze okazuje się optymalna, szczególnie w małych salonach i u specjalistów działających mobilnie.

Kasa online do salonu urody, czyli m.in. dla kosmetyczek i fryzjerów, stanie się obowiązkowa od 1 lipca 2021 r. Wszystko za sprawą przepisów, które zobowiązują część przedsiębiorców do wymiany kas na online’owe w określonych terminach. Urządzenia przesyłające dane do systemu CRK w sposób ciągły i automatyczny mają ułatwić administracji skarbowej kontrolę poprawności rozliczeń.

 

Jakie rozmiary powinna mieć kasa online do salonu urody?

Zacznijmy od tego, że mamy do wyboru kilka różnych typów kas. Urządzenia dzielą się przede wszystkim na kasy online oraz drukarki fiskalne online. Pierwsze mogą pracować samodzielnie – obsługuje się je za pomocą klawiatury lub panelu dotykowego. Drugie natomiast działają wyłącznie za pośrednictwem aplikacji komputerowej. To najlepszy wybór dla salonów urody, które z takich systemów już korzystają.

Kolejna kwestia to rozmiar. Zdecydowana większość salonów urody wybiera małe, mobilne kasy fiskalne, takie jak np. Posnet ERGO Online czy Elzab K10 Online. Po pierwsze, to najtańsze urządzenia jednocześnie reprezentujące wysoką jakość i wyposażone w zaawansowane funkcje. Po drugie, dzięki swym małym gabarytom z powodzeniem zmieszczą się nawet na niewieliej ladzie w salonie urody. Po trzecie, wiele z nich zostało zaprojektowanych z myślą nie tylko o funkcjonalności, ale też o wyglądzie – są eleganckie, designerskie, czasem nawet nieco futurystyczne.

Mobilność kasy online ma też duże znaczenie dla kosmetyczek i fryzjerów świadczących usługi w domu klienta. Małe kasy z wytrzymałym akumulatorem można łatwo wrzucić do torebki czy plecaka i wystawić paragon na miejscu u klienta. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kas jest fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online. To małe, zgrabne i eleganckie urządzenie łączy w sobie funkcje kasy fiskalnej online, drukarki fiskalnej online, a także terminala płatniczego. Dzięki zapewnieniu klientom opcji płatności kartą nawet przy usłudze domowej kosmetyczka czy fryzjer wyróżni się na tle innych usługodawców z tej branży. W zależności od potrzeb, POSPAY Online może pracować w trybie kasowym lub drukarkowym (po połączeniu z komputerem).

 

Jakie inne kwestie wziąć pod uwagę?

Design i gabaryty to coś, co często bierzemy pod uwagę jako pierwsze. Zwróćmy jednak uwagę także m.in. na wytrzymałość akumulatora – szczególnie jeśli kasa działać będzie w terenie. Nowoczesne modele zostały wyposażone w baterię, która może pracować nawet kilka dni bez ładowania!

Kolejną kwestią jest sposób połączenia z CRK. Nie każda kasa online udostępnia wszystkie opcje komunikacyjne. Jeśli np. w salonie urody jest stałe łącze internetowe, najlepiej właśnie z niego skorzystać. Jeśli jednak urządzenie będzie używane także poza salonem, musi mieć dostęp do internetu. W takim wypadku najlepiej wybrać kasę z opcją połączenia GPRS – przez sieć komórkową.

Warto też wziąć pod uwagę sposób obsługi. Nie wszystkie kasy online’owe mają tak samo intuicyjne menu. Z prostoty obsługi znane są m.in. urządzenia Posnet. Godne polecenia są również kasy z dotykowym panelem operatora. To istotna kwestia szczególnie w tych salonach urody, które zatrudniają praktykantów i uczennice. Jeśli te nowe osoby mają obsługiwać kasę, musi być ona prosta w obsłudze, aby nie trzeba było tracić czasu na każdorazowe wielogodzinne szkolenia.

 

Zobacz też: Najlepsza kasa online do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego

 

Kasy fiskalne online nie tylko dla salonów urody – zobacz naszą ofertę!

Czytany 61 razy

Artykuły powiązane

 • Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas? Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas?

  O kasach fiskalnych online dużo mówi się już od kilku lat. Przedsiębiorców niepokoiła przede wszystkim konieczność masowej wymiany urządzeń, która na szczęście nie została wprowadzona. Dla większości firm urządzenia fiskalne online stanowią obecnie alternatywę. Czym różnią się od tradycyjnych kas z elektroniczną kopią paragonu? W jakie dodatkowe funkcje zostały wyposażone i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

 • Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej

  Świadczenie usług prawniczych wymaga posiadania kasy fiskalnej niezależnie od wysokości obrotu. Co więcej, wkrótce prawników obejmie nowy obowiązek – będą musieli zakupić i wprowadzić w swoich działalnościach urządzenia przesyłające dane do systemu CRK. Jaka kasa online dla kancelarii prawnej sprawdzi się najlepiej?

 • Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online? Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online?

  Przy wyborze kasy online zwracamy uwagę na różne kwestie. Wielkość, wygląd, łatwość obsługi, możliwości podłączenia dodatkowych urządzeń, cena – wszystko to ogrywa ważną rolę w późniejszej obsłudze. Jednak bardzo ważną kwestią są też sposoby połączenia z CRK – jeśli nie zostaną dostosowane do możliwości naszej firmy, wygenerują dodatkowe, niepotrzebne koszty.

 • Najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness Najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness

  Właściciele obiektów służących poprawie kondycji fizycznej już od 1 lipca 2021 r. muszą mieć kasy fiskalne online. Obowiązek nie ominie tej branży, mimo iż od jesieni firmy nie mogą normalnie działać. Warto już teraz przygotować się do zmian – dzięki temu nie zostaniemy zaskoczeni terminem tuż po otwarciu obiektów. Jaka jest najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness?

 • Cena kasy fiskalnej – dlaczego nie warto wybierać najtańszej oferty? Cena kasy fiskalnej – dlaczego nie warto wybierać najtańszej oferty?

  Podejmując decyzje zakupowe, w dużej mierze kierujemy się ceną. Oczywiście inne kwestie też mają dla nas znaczenie, jednak redukcja wydatków często gra najważniejszą rolę. Tym bardziej, gdy zakup ma objąć urządzenie, którego posiadanie jest w firmie obowiązkiem narzuconym przez przepisy. Dlaczego jednak cena kasy fiskalnej nie powinna być jedynym kryterium wyboru?