wtorek, 30 marzec 2021 10:51

Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wybór odpowiedniego modelu kasy fiskalnej ma ogromne znaczenie. Nie zawsze opłaca się wybrać najtańsze rozwiązanie. Kryterium, jakie w szczególności powinni brać pod uwagę właściciele salonów urody, są rozmiary kasy online. Okazuje się bowiem, iż klasyczna kasa stacjonarna nie zawsze okazuje się optymalna, szczególnie w małych salonach i u specjalistów działających mobilnie.

Kasa online do salonu urody, czyli m.in. dla kosmetyczek i fryzjerów, stanie się obowiązkowa od 1 lipca 2021 r. Wszystko za sprawą przepisów, które zobowiązują część przedsiębiorców do wymiany kas na online’owe w określonych terminach. Urządzenia przesyłające dane do systemu CRK w sposób ciągły i automatyczny mają ułatwić administracji skarbowej kontrolę poprawności rozliczeń.

 

Jakie rozmiary powinna mieć kasa online do salonu urody?

Zacznijmy od tego, że mamy do wyboru kilka różnych typów kas. Urządzenia dzielą się przede wszystkim na kasy online oraz drukarki fiskalne online. Pierwsze mogą pracować samodzielnie – obsługuje się je za pomocą klawiatury lub panelu dotykowego. Drugie natomiast działają wyłącznie za pośrednictwem aplikacji komputerowej. To najlepszy wybór dla salonów urody, które z takich systemów już korzystają.

Kolejna kwestia to rozmiar. Zdecydowana większość salonów urody wybiera małe, mobilne kasy fiskalne, takie jak np. Posnet ERGO Online czy Elzab K10 Online. Po pierwsze, to najtańsze urządzenia jednocześnie reprezentujące wysoką jakość i wyposażone w zaawansowane funkcje. Po drugie, dzięki swym małym gabarytom z powodzeniem zmieszczą się nawet na niewieliej ladzie w salonie urody. Po trzecie, wiele z nich zostało zaprojektowanych z myślą nie tylko o funkcjonalności, ale też o wyglądzie – są eleganckie, designerskie, czasem nawet nieco futurystyczne.

Mobilność kasy online ma też duże znaczenie dla kosmetyczek i fryzjerów świadczących usługi w domu klienta. Małe kasy z wytrzymałym akumulatorem można łatwo wrzucić do torebki czy plecaka i wystawić paragon na miejscu u klienta. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kas jest fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online. To małe, zgrabne i eleganckie urządzenie łączy w sobie funkcje kasy fiskalnej online, drukarki fiskalnej online, a także terminala płatniczego. Dzięki zapewnieniu klientom opcji płatności kartą nawet przy usłudze domowej kosmetyczka czy fryzjer wyróżni się na tle innych usługodawców z tej branży. W zależności od potrzeb, POSPAY Online może pracować w trybie kasowym lub drukarkowym (po połączeniu z komputerem).

 

Jakie inne kwestie wziąć pod uwagę?

Design i gabaryty to coś, co często bierzemy pod uwagę jako pierwsze. Zwróćmy jednak uwagę także m.in. na wytrzymałość akumulatora – szczególnie jeśli kasa działać będzie w terenie. Nowoczesne modele zostały wyposażone w baterię, która może pracować nawet kilka dni bez ładowania!

Kolejną kwestią jest sposób połączenia z CRK. Nie każda kasa online udostępnia wszystkie opcje komunikacyjne. Jeśli np. w salonie urody jest stałe łącze internetowe, najlepiej właśnie z niego skorzystać. Jeśli jednak urządzenie będzie używane także poza salonem, musi mieć dostęp do internetu. W takim wypadku najlepiej wybrać kasę z opcją połączenia GPRS – przez sieć komórkową.

Warto też wziąć pod uwagę sposób obsługi. Nie wszystkie kasy online’owe mają tak samo intuicyjne menu. Z prostoty obsługi znane są m.in. urządzenia Posnet. Godne polecenia są również kasy z dotykowym panelem operatora. To istotna kwestia szczególnie w tych salonach urody, które zatrudniają praktykantów i uczennice. Jeśli te nowe osoby mają obsługiwać kasę, musi być ona prosta w obsłudze, aby nie trzeba było tracić czasu na każdorazowe wielogodzinne szkolenia.

 

Zobacz też: Najlepsza kasa online do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego

 

Kasy fiskalne online nie tylko dla salonów urody – zobacz naszą ofertę!

Czytany 788 razy

Artykuły powiązane

 • Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać? Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać?

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – sprzedaż sezonowa. Dla wielu przedsiębiorców ciepłe miesiące to okres największego (a czasem nawet jedynego w całym roku) zarobku. Otwierając sezonowy biznes pamiętaj, że obowiązują Cię przepisy dotyczące posiadania kasy fiskalnej. Sprawdź, jaka kasa fiskalna najlepiej sprawdzi się w sprzedaży sezonowej!

 • Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich? Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich?

  Wraz z końcem 2022 r. z półek serwisów fiskalnych znikną kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. To dalszy ciąg reformy fiskalnej prowadzonej w Polsce od 2019 roku. Co w praktyce oznacza dla przedsiębiorców? Czy musimy obowiązkowo wymienić urządzenia na kasy online od 2023 r.?

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!