poniedziałek, 26 kwiecień 2021 22:47

Kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Lekarze i stomatolodzy już od 1 lipca 2021 r. muszą obowiązkowo rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w takiej działalności? Wielu lekarzy przekonało się, iż praktycznym rozwiązaniem jest kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego.

Kasy fiskalne online to nowoczesne urządzenia, których funkcjonalność została rozszerzona m.in. o emisję e-paragonów. Zasadniczym celem reformy systemu kasowego w Polsce jest zwiększenie kontroli transakcji dokonywanych przez podatników – kasy online wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do systemu administracji skarbowej, który analizuje je pod kątem prawidłowości i ewentualnych nadużyć.

 

Jaka kasa online do gabinetu lekarskiego

W większości prywatnych gabinetów lekarskich sprawdzi się niewielka, za to prosta w obsłudze i wygodna kasa fiskalna. Cieszące się dużą popularnością w branży medycznej kasy Posnet MOBILE oraz Novitus NANO mają też swoje wersje online’owe. To dobra informacja dla tych lekarzy, którzy przyzwyczaili się do użytkowania tych modeli z swoich gabinetach.

Z nowszych kas warte uwagi są m.in. kasa Posnet ERGO Online oraz Elzab K10 Online. Natomiast wśród drukarek fiskalnych godne polecenia są malutka Posnet TEMO Online oraz Novitus NEXT Online z dodatkowymi funkcjami i dwiema możliwościami obsługi – za pomocą panelu dotykowego i tradycyjnej klawiatury.

 

Kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego

Obecnie zapewnienie pacjentom prywatnego gabinetu możliwości dokonania zapłaty kartą wciąż stanowi wartość dodaną – nie wszystkie przychodnie zdecydowały się na to rozwiązanie. Aby wprowadzić terminal płatniczy w gabinecie warto wykorzystać wymóg wymiany obecnych kas na online’owe. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia, które łączą w sobie funkcjonalność kasy online i terminala płatniczego.

Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online to rozwiązanie, które wychodzi o krok dalej. W jednej obudowie znajdują się bowiem aż trzy urządzenia – kasa fiskalna online, drukarka fiskalna online oraz terminal płatniczy. Przy czym POSPAY Online ceną nie odbiega od nieco bardziej zaawansowanej kasy fiskalnej. Mała, ergonomiczna obudowa, elegancki design w białym kolorze, wygodna obsługa za pomocą panelu dotykowego – wszystko to ułatwia pracę lekarza i podnosi renomę gabinetu.

 

Obniżenie kosztów zakupu kasy online

Lekarze, stomatolodzy oraz przedstawiciele innych branż zobowiązanych do wymiany kasy na online’ową w określonych terminach mogą skorzystać z ulgi do 700 zł na zakup urządzenia. Ponadto, jeśli POSPAY Online jest pierwszym terminalem wprowadzanym w gabinecie, mogą też skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa – oczywiście po spełnieniu określonych warunków.

Na wprowadzenie kasy online w gabinecie lekarskim pozostało już niewiele czasu. Z dopełnieniem nowego obowiązku nie warto czekać na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, iż w tym samym czasie wymianę kas przeprowadzi aż 6 dużych branż. Jeśli chcemy, by nasz serwisant miał czas nie tylko na fiskalizację, ale też na wsparcie w doborze urządzenia optymalnie trafiającego w potrzeby naszego gabinetu, już teraz odwiedźmy salon sprzedaży kas fiskalnych online w Warszawie lub innym najbliższym mieście.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz więcej!

 

Czytaj też: POSPAY Online – kasa, drukarka i terminal płatniczy – najlepsze połączenie dla gabinetu lekarskiego

Czytany 1523 razy

Artykuły powiązane

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens? Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens?

  Bazarki, targowiska, uliczne stragany – zarówno sprzedawcy, jak i konsumenci są przyzwyczajeni do faktu, że w takich miejscach nie zapłacą kartą. Jednocześnie w najnowszym sondażu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa to właśnie one zostały przez respondentów wskazane jako takie, w których najbardziej brakuje opcji płatności bezgotówkowej. Czy rzeczywiście opłaca się wprowadzać możliwość płatności kartą na bazarze i targowisku?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.