poniedziałek, 26 kwiecień 2021 22:47

Kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Lekarze i stomatolodzy już od 1 lipca 2021 r. muszą obowiązkowo rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w takiej działalności? Wielu lekarzy przekonało się, iż praktycznym rozwiązaniem jest kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego.

Kasy fiskalne online to nowoczesne urządzenia, których funkcjonalność została rozszerzona m.in. o emisję e-paragonów. Zasadniczym celem reformy systemu kasowego w Polsce jest zwiększenie kontroli transakcji dokonywanych przez podatników – kasy online wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do systemu administracji skarbowej, który analizuje je pod kątem prawidłowości i ewentualnych nadużyć.

 

Jaka kasa online do gabinetu lekarskiego

W większości prywatnych gabinetów lekarskich sprawdzi się niewielka, za to prosta w obsłudze i wygodna kasa fiskalna. Cieszące się dużą popularnością w branży medycznej kasy Posnet MOBILE oraz Novitus NANO mają też swoje wersje online’owe. To dobra informacja dla tych lekarzy, którzy przyzwyczaili się do użytkowania tych modeli z swoich gabinetach.

Z nowszych kas warte uwagi są m.in. kasa Posnet ERGO Online oraz Elzab K10 Online. Natomiast wśród drukarek fiskalnych godne polecenia są malutka Posnet TEMO Online oraz Novitus NEXT Online z dodatkowymi funkcjami i dwiema możliwościami obsługi – za pomocą panelu dotykowego i tradycyjnej klawiatury.

 

Kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego

Obecnie zapewnienie pacjentom prywatnego gabinetu możliwości dokonania zapłaty kartą wciąż stanowi wartość dodaną – nie wszystkie przychodnie zdecydowały się na to rozwiązanie. Aby wprowadzić terminal płatniczy w gabinecie warto wykorzystać wymóg wymiany obecnych kas na online’owe. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia, które łączą w sobie funkcjonalność kasy online i terminala płatniczego.

Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online to rozwiązanie, które wychodzi o krok dalej. W jednej obudowie znajdują się bowiem aż trzy urządzenia – kasa fiskalna online, drukarka fiskalna online oraz terminal płatniczy. Przy czym POSPAY Online ceną nie odbiega od nieco bardziej zaawansowanej kasy fiskalnej. Mała, ergonomiczna obudowa, elegancki design w białym kolorze, wygodna obsługa za pomocą panelu dotykowego – wszystko to ułatwia pracę lekarza i podnosi renomę gabinetu.

 

Obniżenie kosztów zakupu kasy online

Lekarze, stomatolodzy oraz przedstawiciele innych branż zobowiązanych do wymiany kasy na online’ową w określonych terminach mogą skorzystać z ulgi do 700 zł na zakup urządzenia. Ponadto, jeśli POSPAY Online jest pierwszym terminalem wprowadzanym w gabinecie, mogą też skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa – oczywiście po spełnieniu określonych warunków.

Na wprowadzenie kasy online w gabinecie lekarskim pozostało już niewiele czasu. Z dopełnieniem nowego obowiązku nie warto czekać na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, iż w tym samym czasie wymianę kas przeprowadzi aż 6 dużych branż. Jeśli chcemy, by nasz serwisant miał czas nie tylko na fiskalizację, ale też na wsparcie w doborze urządzenia optymalnie trafiającego w potrzeby naszego gabinetu, już teraz odwiedźmy salon sprzedaży kas fiskalnych online w Warszawie lub innym najbliższym mieście.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz więcej!

 

Czytaj też: POSPAY Online – kasa, drukarka i terminal płatniczy – najlepsze połączenie dla gabinetu lekarskiego

Czytany 108 razy

Artykuły powiązane

 • Otwierasz ogródek gastronomiczny? Musisz mieć kasę online! Otwierasz ogródek gastronomiczny? Musisz mieć kasę online!

  Od 15 maja 2021 r. restauracje znów mogą zapraszać do siebie gości! Na początku na świeżym powietrzu – w ogórkach gastronomicznych. Wkrótce także w lokalu. Jeśli wznawiasz działalność po długiej przerwie lub korzystasz ze zbliżającego się boomu i otwierasz nowy lokal, pamiętaj o obowiązku stosowania kasy fiskalnej online!

 • Posnet Mobilne Online – najlepsza kasa online dla prawnika Posnet Mobilne Online – najlepsza kasa online dla prawnika

  Zbliża się termin obowiązkowej wymiany kas fiskalnych na urządzenia online przez pięć dużych branż. Wśród podatników zobowiązanych do stosowania kasy online od 1 lipca 2021 r. znaleźli się prawnicy. Przedstawicielom tego zawodu prezentujemy Posnet Mobilne Online. Zapytaliśmy eksperta – serwisanta urządzeń fiskalnych w Warszawie – dlaczego jest to najlepsza kasa online dla prawnika.

 • Kupujesz kasę online? Sprawdź, jaki masz nowy obowiązek! Kupujesz kasę online? Sprawdź, jaki masz nowy obowiązek!

  Kasy fiskalne online na dobre zadomowiły się w polskich przedsiębiorstwach. Wkrótce kolejne pięć dużych branż wymieni swoje dotychczasowe urządzenia na sprzęt nowego typu. Czym różnią się kasy online od tradycyjnych? Pod względem obsługi – w zasadzie niczym. Należy jednak mieć na uwadze, iż ich użytkownie wiąże się z nowym obowiązkiem!

 • Kasy online dla siłowni i fitness klubów – co oznacza sformułowanie „w zakresie wstępu”? Kasy online dla siłowni i fitness klubów – co oznacza sformułowanie „w zakresie wstępu”?

  Siłownie, kluby fitness oraz wszelkie inne obiekty służące poprawie kondycji fizycznej już od 1 lipca 2021 r. muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. W przepisach określono, iż wymóg ten obowiązuje „wyłącznie w zakresie wstępu”. Co to oznacza? Czy np. trener personalny świadczący usługi dodatkowe również musi mieć kasę online? Odpowiedzi na te pytania udzielił Dyrektor Krajowej Izby Skarbowej. Sprawdź też, jakie kasy online dla siłowni i fitness klubów sprawdzą się najlepiej.

 • Mała kasa fiskalna online do salonu kosmetycznego Mała kasa fiskalna online do salonu kosmetycznego

  Wkrótce branża Beauty zostanie objęta obowiązkową wymianą obecnych urządzeń na kasy fiskalne online. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłaś się w odpowiedni sprzęt, zrób to jak najszybciej. Optymalnym rozwiązaniem często okazuje się mała kasa fiskalna online do salonu kosmetycznego. Zapytaliśmy eksperta – serwisanta z salonu kas fiskalnych online w Warszawie – o najlepszy model dla kosmetyczki.