wtorek, 29 czerwiec 2021 22:16

Paragon z kasy online za zajęcia fitness – od kiedy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 1 lipca 2021 r. osoby, które skorzystały z usług w obiektach służących poprawie kondycji fizycznej, muszą otrzymać paragon z kasy online. To graniczny termin wymiany urządzeń fiskalnych dla branży fitness.

Kasy fiskalne online trafiły już do setek firm w Polsce. Wyznaczone przez ustawodawcę branże muszą wymienić dotychczas używane sprzęty na wersje online. Wśród kilku dużych grup przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany znalazła się także branża fitness. Jeśli prowadzisz klub fitness, siłownię lub inny obiekt służący poprawie kondycji fizycznej, a jeszcze nie masz kasy nowej generacji, pośpiesz się! Po 1 lipca 2021 r. korzystanie z urządzeń starego typu będzie niezgodne z przepisami.

 

Paragon z kasy online za wejściówkę lub karnet

Z ustawy o VAT wyraźnie wynika, że kasy online dla siłowni i klubów fitness, czyli obiektów służących poprawie kondycji fizycznej, są obowiązkowe od 1 lipca 2021 r. Warto jednak nadmienić, że chodzi o usługi „wyłącznie w zakresie wstępu”. Jeżeli więc w obiekcie znajduje się miejsce, gdzie sprzedawane są np. suplementy diety, napoje, przekąski lub akcesoria sportowe i paragony drukowane są z kasy z kopią elektroniczną, to nie ma obowiązku wymiany tej kasy. Jeżeli jednak urządzenie starego typu jest obsługiwane przez pracownika recepcji, który ewidencjonuje wejściówki, karnety, opłaty startowe itp., to należy wymienić je na wersję online’ową.

 

Później nie będzie

Dla większości podatników z branży fitness przepisy te nie są zaskoczeniem. Harmonogram wymiany na online początkowo przewidywał wcześniejszy termin wprowadzenia kas, jednak ze względu na pandemię został przesunięty. 1 lipca 2021 r. jest jednak datą ostateczną. Od tego dnia osoby, które udają się na zajęcia fitness lub trening na siłowni i uiszczają opłatę za jednorazowe wejście lub abonament okresowy, muszą otrzymać paragon z kasy online. Jeżeli więc jeszcze nie wyposażyłeś obiektu w urządzenie online’owe, pozostało ci niewiele czasu. Z początkiem miesiąca kasa powinna być sprawna, zafiskalizowana, a personel przeszkolony w korzystaniu z nowego sprzętu. Należy też dopełnić wszelkich urzędowych formalności.

 

POSPAY online – sprzęt nie tylko nowy, ale też lepszy

Jeżeli stoisz przed wyborem kasy online dla branży fitness, pomyśl o rozwiązaniu, jakim jest POSPAY Online. Dzięki temu nie tylko wymienisz dotychczasowy sprzęt na dostosowany do aktualnych przepisów, ale też zyskasz dodatkowe funkcjonalności. Jakie? POSPAY Online to kasa, drukarka i terminal płatniczy w jednej obudowie. Sprzęt jest mały, lekki i posiada praktyczny ekran dotykowy. W funkcji drukarki połączysz kasę przez Bluetooth z system sprzedażowym w komputerze lub laptopie. Bez problemu wydrukujesz paragon fiskalny. Przyjmiesz też płatność elektroniczną, w taki sam sposób, jak odbywa się to w przypadku tradycyjnego terminala. Różnica jest taka, że masz jedno kompaktowe urządzenie i zarówno zakup kasy, jak i abonament za terminal, załatwisz jednocześnie u tego samego serwisanta.

 

Więcej o POSPAY Online

Czytany 1677 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy online dla siłowni i fitness klubów – co oznacza sformułowanie „w zakresie wstępu”? Kasy online dla siłowni i fitness klubów – co oznacza sformułowanie „w zakresie wstępu”?

  Siłownie, kluby fitness oraz wszelkie inne obiekty służące poprawie kondycji fizycznej już od 1 lipca 2021 r. muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. W przepisach określono, iż wymóg ten obowiązuje „wyłącznie w zakresie wstępu”. Co to oznacza? Czy np. trener personalny świadczący usługi dodatkowe również musi mieć kasę online? Odpowiedzi na te pytania udzielił Dyrektor Krajowej Izby Skarbowej. Sprawdź też, jakie kasy online dla siłowni i fitness klubów sprawdzą się najlepiej.

 • Najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness Najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness

  Właściciele obiektów służących poprawie kondycji fizycznej już od 1 lipca 2021 r. muszą mieć kasy fiskalne online. Obowiązek nie ominie tej branży, mimo iż od jesieni firmy nie mogą normalnie działać. Warto już teraz przygotować się do zmian – dzięki temu nie zostaniemy zaskoczeni terminem tuż po otwarciu obiektów. Jaka jest najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness?

 • Kasy online dla klubów fitness i siłowni – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla klubów fitness i siłowni – od kiedy w 2021 r.?

  Zamrożona od jesieni 2020 r. branża fitness jest w silnym kryzysie. Mimo iż część obiektów sportowych została otwarta w związku ze stabilizacją zachorowań, nadal nie wiadomo, kiedy klienci ponownie wejdą do siłowni i klubów fitness. Wiadomo jednak, iż nie zostanie dla nich ponownie odroczony obowiązek wymiany urządzeń rejestrujących. Od kiedy kasy online dla klubów fitness będą obowiązkowe?

 • Kasy online dla gastronomii i hoteli jednak przesunięte? Jest projekt ustawy! Kasy online dla gastronomii i hoteli jednak przesunięte? Jest projekt ustawy!

  Aż do końca listopada 2020 r. resort finansów i organy podatkowe stały na zgodnym stanowisku, iż pomimo drugiej fali pandemii COVID-19, terminy obowiązkowej wymiany kas na online’owe nie zostaną ponownie przesunięte. Dnia 9 grudnia 2020 r. do Sejmu trafił jednak projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Okazuje się, iż kasy online dla hoteli i gastronomii oraz pozostałych branż mogą zostać odroczone nawet o kolejnych 12 miesięcy.

 • Szukasz kasy online dla branży fitness? Szukasz kasy online dla branży fitness?

  Kasy online dla branży fitness będą obowiązkowe. Chociaż termin wprowadzenia urządzeń nowej generacji się przesunął, podatnicy nie unikną wymiany kas. Od kiedy obiekty służące poprawie kondycji fizycznej muszą stosować kasy online’owe? Jakie urządzenia sprawdzą się dla tej konkretnej branży?