wtorek, 17 styczeń 2017 12:02

Narodowa Loteria Paragonowa – zarejestruj paragon za paliwo

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Czternastym Oplem Astrą odjechał pan Andrzej z Rzeszowa – szczęśliwy paragon opiewał na kwotę 22,27 zł! Wciąż można jeszcze wygrać trzy takie auta, a także ostatnią nagrodę specjalną – samochód osobowy Opel Insignia. Tym razem Ministerstwo Finansów najbardziej kosztowną nagrodę rozlosuje spośród paragonów dokumentujących sprzedaż detaliczną paliw płynnych do pojazdów silnikowych.

To już ostatni kwartał najbardziej popularnej akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów – od początku trwania Narodowej Loterii Paragonowej, czyli od 1 października 2015 r., polscy konsumenci zarejestrowali blisko 125 milionów paragonów fiskalnych. Na początku stycznia do właściciela szczęśliwego paragonu z Rzeszowa pojechał czternasty Opel Astra. Każdego miesiąca organizator akcji rozlosowuje cenne nagrody – samochody, notebooki i tablety. Zasady loterii są proste i nie wymagają od uczestników żadnych dodatkowych opłat – wystarczy mieć ukończone 18 lat, posiadać paragon na kwotę minimum 10 zł i zarejestrować go na stronie loteriaparagonowa.gov.pl.

 

Co trzy miesiące odbywa się losowanie nagrody specjalnej – samochodu osobowego Opel Insignia wraz z rocznym ubezpieczeniem OC/AC. Biorą w nim udział paragony z branży premiowanej przez Ministerstwo Finansów. Dotychczas były to przede wszystkim różnego rodzaju usługi, z których polscy konsumenci korzystają na co dzień: usługi fryzjerskie i kosmetyczne, prywatna praktyka lekarska, usługi gastronomiczne, konserwacja i naprawa samochodów osobowych oraz sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych a także usługi przewozu osób taksówkami.

 

Tankuj, wygraj Insignię

Od 1 stycznia do 31 marca 2017 r. branżą premiowaną jest sprzedaż detaliczna paliw płynnych do pojazdów silnikowych. Oznacza to, iż wszystkie paragony dokumentujące zakup paliwa zgłoszone w tym okresie wezmą udział w losowaniu ostatniego, szóstego Opla Insigni. Akcję wspierają m.in. Polska Izba Paliw Płynnych, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego oraz największe sieci stacji benzynowych w Polsce: Shell, BP, Orlen i Statoil. Informacje o Narodowej Loterii Paragonowej pojawiły się na stacjach benzynowych.

Oczywiście w Loterii mogą brać udział wszystkie paragony – nie tylko te z branży premiowanej. Oprócz Opla Inisigni, do końca trwania akcji wygrać można jeszcze 3 Ople Astry, 30 iPadów Air 2 oraz 24 notebooki Lenovo.

 

Rejestruj paragony przez aplikację

Aby jeszcze bardziej ułatwić uczestnikom udział w Loterii, Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatną aplikację mobilną, która przenosi z paragonów dane takie jak numer NIP sprzedawcy, numer kasy fiskalnej, datę transakcji czy wartość sprzedaży. Aplikacja zapamiętuje też numer telefonu i adres e-mail użytkownika, dzięki czemu rejestrowanie paragonów jest jeszcze szybsze i prostsze. Aplikacja jest całkowicie bezpieczna i nie zbiera danych ani zdjęć dokumentów. Obecnie mogą z niej korzystać osoby posiadające urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. To nowe narzędzie zostało udostępnione 23 listopada 2016 r. – od tej daty użytkownicy zarejestrowali za jego pomocą blisko 400 tys. paragonów.

 

Celem Narodowej Loterii Paragonowej jest przede wszystkim uświadomienie polskim konsumentom, jak ważną rolę odgrywają w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Branie paragonów i upominanie się o nie w razie konieczności to postawa, która wprost przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju. Badania i analizy przeprowadzone kilka miesięcy po uruchomieniu akcji Ministerstwa Finansów potwierdziły, iż osiągnęła ona swój cel – zmieniła postawy wielu Polaków i uświadomiła im, jak istotne jest branie paragonów w każdych okolicznościach.

 

Sprawdź, kto musi mieć kasę fiskalną w 2017 r.

Czytany 2650 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 styczeń 2017 13:12

Artykuły powiązane

 • Zgłoś przez aplikację paragon do Narodowej Loterii Paragonowej Zgłoś przez aplikację paragon do Narodowej Loterii Paragonowej

  Zgłaszanie paragonów fiskalnych do Narodowej Loterii Paragonowej stało się jeszcze prostsze! Wszystko za sprawą udostępnionej 23 listopada 2016 r. aplikacji mobilnej, która automatycznie sczytuje dane takie jak nr NIP sprzedawcy, data sprzedaży czy kwota do zapłaty. Ministerstwo Finansów zachęca do pobierania aplikacji, zgłaszania paragonów i sięgania po nagrody!

 • Loteria Paragonowa – wsiądź do taksówki, wygraj Insignię Loteria Paragonowa – wsiądź do taksówki, wygraj Insignię

  Ministerstwo Finansów wybrało nową branżę premiowaną w Narodowej Loterii Paragonowej. Tym razem nagroda specjalna – Opel Insignia – zostanie wylosowana spośród paragonów fiskalnych dokumentujących działalność taksówek osobowych. Sprawdź, jak zyskać szansę na wygraną i dlaczego warto brać paragony.

 • Narodowa Loteria Paragonowa przedłużona do marca 2017 r. Narodowa Loteria Paragonowa przedłużona do marca 2017 r.

  Blisko 107 mln paragonów fiskalnych – tyle dokumentów zgłosili Polacy w ramach Narodowej Loterii Paragonowej do końca sierpnia 2016 r. Resort finansów chciał zmienić postawy konsumentów oraz zwiększyć wpływy do budżetu państwa i osiągnął swój cel. Dzięki temu uczestnicy Loterii mają jeszcze szanse na wygranie cennych nagród – akcja została przedłużona aż o 6 miesięcy! Ponadto w grudniu odbędzie się dodatkowe losowanie – wezmą w nim udział nagrody, które z różnych przyczyn nie zostały wydane przez czas trwania Loterii.

 • Gastronomia nową branżą premiowaną w Loterii Paragonowej Gastronomia nową branżą premiowaną w Loterii Paragonowej

  Paragon z pizzerii, lodziarni czy fast-foodu – weź go, a zyskasz szansę na wygraną Opla Insigni! Ministerstwo Finansów jako czwartą branżę premiowaną wybrało „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów". Dowiedz się, jak zdobyć nagrodę specjalną i w jakim okresie zarejestrować paragon.

 • Narodowa Loteria Paragonowa: Nowa branża premiowana! Narodowa Loteria Paragonowa: Nowa branża premiowana!

  Ministerstwo Finansów kolejną nagrodę specjalną wylosuje spośród paragonów dokumentujących usługę, której świadczenie wymaga od przedsiębiorcy stosowania kasy fiskalnej bez względu na obrót. Sprawdź, jaki paragon trzeba zarejestrować, aby zyskać szansę na wygranie Opla Insigni w lipcowym losowaniu. Dowiedz się też, dlaczego warto brać paragony i co zrobić, aby wygrać w Narodowej Loterii Paragonowej.