Kasy fiskalne online (23)

 

Od 1 maja 2019 r. są już na półkach salonów sprzedaży!

 

Kasy fiskalne online dla składów opału – wybierz najlepszą!

 

Prowadzisz skład opału? Zajmujesz się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych? Wkrótce wymienisz swoje urządzenie rejestrujące na kasę fiskalną online! To nie tylko nowy obowiązek, ale też nowe możliwości. Kasy fiskalne online dla składów opału zostały wyposażone w nowe funkcjonalności, lepsze zabezpieczenia i większe możliwości. Sprawdź!

 

opal

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla składów opału?

 

Urządzenia nowego typu wysyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym. Zapisują dane bezpiecznie w pamięci chronionej. W standardzie posiadają wszystkie funkcje nowoczesnego urządzenia fiskalnego – drukują nr NIP nabywcy na paragonie, łączą się z Internetem stacjonarnie i mobilnie i wiele innych.

Nawet jeśli twoja kasa fiskalna jest całkiem dobra, wkrótce wymienisz ją na kasę online. Terminowa instalacja kasy online’owej w składzie opału jest bardzo ważna – stanowi m.in. jeden z warunków otrzymania ulgi do 700 zł.

 

Kasa fiskalna online dla składów opału będzie obowiązkowa od 1 lipca 2020 r.

 

Kasa fiskalna dla składu opału

 

Podatnicy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych stosują kasy fiskalne na zasadach obowiązujących ogół przedsiębiorców. Jedynie w nielicznych przypadkach mogą korzystać ze zwolnienia z obowiązku stosowania kasy. Dotyczy to podatników, których obrót netto ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych nie przekracza 20.000 zł rocznie. Pozostali właściciele składów opału muszą rejestrować na kasie każdą sprzedaż.

 

Kasa online czy kasa z kopią elektroniczną?

 

Od 1 maja 2019 r. kasy fiskalne i drukarki fiskalne online już są na rynku. Przedsiębiorcy wciąż jednak mają wybór – mogą kupić kasę online lub kasę tradycyjną z elektroniczną kopią paragonu. Skład opału też ma wybór – do obowiązkowej wymiany kas pozostało jeszcze wiele miesięcy. Warto to przemyśleć. Zakup kasy z elektroniczną kopią paragonu nie pozbawia podatnika możliwości skorzystania z ulgi do 700 zł przysługującej przy wymianie urządzenia na online’owe.

 

Prowadzisz firmę budowlaną?

 

Od 1 maja 2019 r. możesz już kupić kasę fiskalną online!

 

Kasy fiskalne online opanowują rynek. Przepisy otwierające producentom drogę do ich sprzedaży weszły w życie 1 maja 2019 r. Urządzenia nowego typu przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas. Kasy fiskalne online dla firm budowlanych wkrótce staną się obowiązkowe! Wybierz urządzenie najlepiej odpowiadające twoim potrzebom i poznaj zalety nowych kas.

budowa

 

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla firm budowlanych?

 

Jeśli świadczysz usługi budowlane, nowe przepisy obligują cię do wymiany obecnie stosowanego urządzenia na kasę fiskalną online. Co się zmieni? Właściwie niewiele. Użytkownik kasy online’owej musi zapewnić jej dostęp do Internetu – stacjonarny lub mobilny. Tak samo proste w obsłudze i tak samo funkcjonalne, kasy nowego typu zostały znacznie udoskonalone. W jaki sposób?

Kasy fiskalne online dla firm budowlanych komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym. Zapisują dane w pamięci chronionej, w której są bezpieczniejsze niż na nośniku. Standardowo drukują numer NIP nabywcy na paragonie. Większość modeli stworzona została od nowa w wyższych standardach – posiadają większe bazy towarowe, mocniejsze mechanizmy i wiele innych możliwości.

 

Kasy fiskalne online dla firm budowlanych będą obowiązkowe od 1 stycznia 2021 r.

 

Kasa fiskalna dla firmy budowlanej

 

Przedsiębiorca świadczący usługi budowlane na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych musi mieć kasę fiskalną i ewidencjonować za jej pomocą każdą usługę. Wyjątkiem są firmy spełniające wymogi do zwolnienia z kasy fiskalnej. Urządzenia nie muszą mieć przedsiębiorcy, których obrót netto z tej sprzedaży nie przekracza 20.000 zł rocznie. Zwolnienie przysługuje też przy świadczeniu usług z zapłatą na rachunek. Większość firm budowlanych musi mieć jednak kasę fiskalną.

 

Kasa online czy z kopią elektroniczną?

 

Aż do końca 2020 r. firmy budowlane mogą korzystać z tradycyjnych kas. Jeśli wolą kasy online’owe, mogą je kupić już teraz! Przepisy pozostawiają podatnikom wybór – kasa online lub kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Pamiętaj, że jeśli już teraz wymienisz obecne urządzenie na online’owe, możesz skorzystać z ulgi do 700 zł. Jeśli wolisz kupić kasę z elektroniczną kopią, z ulgi skorzystasz przy wymianie kasy.

 

Od 1 maja 2019 r. już są na półkach salonów sprzedaży!

 

Kasy fiskalne online – wkrótce obowiązkowe także dla klubów fitness!

 

Świadczysz usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej w zakresie wstępu? Wkrótce wymienisz swoje urządzenie rejestrujące na kasę fiskalną online. Nowe kasy to nie tylko nowy obowiązek, ale też zupełnie nowe możliwości. Urządzenia online’owe zostały wyposażone w innowacyjne rozwiązania, m.in. bezpieczną pamięć chronioną, a w wielu przypadkach także wyższe parametry techniczne.

 

fit

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla klubów fitness

 

Przepisy, które weszły w życie 1 maja 2019 r., zobowiązały niektóre branże do wprowadzenia kas fiskalnych online. Urządzenia nowego typu przesyłają dane o transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym i posiadają zaawansowane funkcje w standardzie, m.in. opcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie.

Do wymiany kas na online’owe zobowiązani zostali także podatnicy świadczących usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu. Kasy i drukarki fiskalne online są już na rynku! Do wyboru masz wiele modeli dostosowanych do potrzeb różnych firm.

 

Kasy fiskalne online dla klubów fitness będą obowiązkowe od 1 stycznia 2021 r.

 

Kasa fiskalna w klubie fitness

 

Przedsiębiorcy świadczący usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej mogą korzystać ze zwolnień z kas fiskalnych. Konieczne jest jednak spełnienie restrykcyjnych wymogów. Kas nie muszą mieć podatnicy, których obrót ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych nie przekracza rocznie 20.000 zł netto. Innym zwolnieniem jest zwolnienie dla świadczenia usług z zapłatą na rachunek (po spełnieniu wymogów określonych w osobnych przepisach). Większość klubów fitness ma kasy fiskalne.

 

Kasa fiskalna online czy z kopią elektroniczną?

 

Zanim w kalendarzu pojawi się data 1 stycznia 2021 r., kluby fitness mają wybór – mogą kupić kasę fiskalną online lub kasę tradycyjną z elektroniczną kopią paragonu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowej kasy, rozważ za i przeciw. Nieoceniona w tym względzie okaże się pomoc doświadczonego sprzedawcy-serwisanta. Pamiętaj, że nawet jeśli kupisz kasę z kopią elektroniczną, przy wymianie jej na online’ową wciąż możesz skorzystać z ulgi do 700 zł.

 

Świadczysz usługi krótkotrwałego zakwaterowania?

 

Już dziś znajdź kasę fiskalną online odpowiednią dla Twojego obiektu!

 

Kasy fiskalne i drukarki fiskalne online już są na półkach salonów sprzedaży! Jeśli świadczysz usługi krótkotrwałego zakwaterowania, wkrótce wymienisz swoją kasę na nową. Dnia 1 maja 2019 r. weszły w życie przepisy zobowiązujące m.in. hotele i inne obiekty noclegowe do rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej online. Jednak nowe urządzenia to nie tylko obowiązek, to też zupełnie nowe możliwości i znacznie wyższy standard!

hotel

 

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla hoteli

 

Nowe przepisy wprowadzają obowiązek wymiany kas na urządzenia online’owe dla określonych branż. Kasy fiskalne online dla hoteli będą obowiązkowe od 1 lipca 2020 r. Jednak obiekty noclegowe mogą je kupować już teraz! Te innowacyjne urządzenia zostały wyposażone w funkcję przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Ale to nie wszystko!

Kasy online’owe w standardzie posiadają m.in. funkcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie. Komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym. Bezpiecznie zapisują dane w pamięci chronionej. Wzbogacone o nowe możliwości, bardziej niezawodne, ułatwią pracę każdego hotelu!

 

Kasy fiskalne online dla hoteli będą obowiązkowe od 1 lipca 2020 r.

 

Kasa fiskalna dla usług krótkotrwałego zakwaterowania

 

Poza nielicznymi wyjątkami, podatnicy świadczący usługi krótkotrwałego zakwaterowania stosują kasy fiskalne na zasadach ogólnych. Oznacza to, iż muszą ewidencjonować za pomocą tego urządzenia każdą sprzedaż – chyba, że ich obrót netto nie przekracza 20.000 zł rocznie lub np. przyjmują zapłatę na rachunek bankowy, po spełnieniu wymogów określonych w rozporządzeniu w sprawie zwolnień z kas.

Wyjątkiem są usługi świadczone przez obozowiska dla dzieci, które korzystają ze zwolnienia przedmiotowego z kasy fiskalnej.

 

Kasa fiskalna online dla usług krótkotrwałego zakwaterowania

czy kasa z kopią elektroniczną?

 

Hotele i inne obiekty noclegowe wciąż mają wybór – mogą stosować kasy fiskalne online lub kasy tradycyjne. Oznacza to, iż rozpoczynając sprzedaż wciąż możesz kupić kasę z elektroniczną kopią paragonu. Na wymianę kasy na online’ową masz jeszcze wiele miesięcy. Nawet jeśli teraz kupisz urządzenie tradycyjne, przy wymianie kasy przed 1 lipca 2020 r. skorzystasz z ulgi do 700 zł na zakup kasy online’owej.

 

Świadczysz usługi wymiany opon i kół?

 

Już teraz kup kasę fiskalną online dla wulkanizatora!

 

Na rynku pojawiły się od dawna zapowiadane kasy fiskalne online! Te urządzenia nowej generacji zrewolucjonizują polski system kasowy. Jako pierwsi obowiązkowo zaczną je stosować m.in. mechanicy i wulkanizatorzy. Jeśli świadczysz usługi wymiany opon i kół, na zakup nowej kasy pozostało ci już niewiele czasu. Poznaj możliwości tych innowacyjnych urządzeń. Kasy fiskalne online dla wulkanizatorów to większa niezawodność i bezpieczeństwo, a także zupełnie nowe funkcjonalności.

wulkanizacja kasy online

 

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla wulkanizatorów

 

Podatnicy świadczący usługi w zakresie naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, a także wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów, muszą stosować kasy fiskalne od 1 stycznia 2020 r. Kasa online’owa oprócz podstawowych funkcji, będzie wyposażona w funkcję zupełnie nową – przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Co to oznacza dla punktu wulkanizacyjnego? W zasadzie niewiele. Kasie online’owej musisz zapewnić dostęp Internetu. W zamian zyskujesz mniejszą liczbę formalności przy instalacji kasy, nowoczesne funkcje w standardzie (wydruk NIP-u nabywcy na paragonie, komunikację z dowolnym terminalem płatniczym itp.), a także ulgę do 700 zł na wymianę kasy.

 

kasy online mechanik

 

Kasa fiskalna online dla punktu wulkanizacyjnego będzie obowiązkowa od 1 stycznia 2020 r.

 

Kasa fiskalna dla wulkanizatora już od pierwszej sprzedaży

 

Od 2015 r. podatnicy świadczący usługi naprawy oraz wymiany opon i kół nie mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z kasy fiskalnej i większości innych zwolnień w tym zakresie. Urządzenie to muszą mieć w swoim warsztacie już od pierwszej sprzedaży – niezależnie od wysokości obrotu.

 

 

Ulga na zakup kasy online dla mechanika?

 

Wprowadzając nowe wymogi, ustawodawca przewidział dodatkową korzyść dla przedsiębiorców obowiązkowo wymieniających kasy na urządzenia online’owe. Wulkanizatorom przysługuje ulga do 700 zł na zakup kasy online. Skorzystasz z niej, nawet jeśli wcześniej już dokonałeś takiego odliczenia w związku z zakupem kasy z papierową lub elektroniczną kopią paragonu. Pomyśl, ile zaoszczędzisz i nie spóźnij się z wymianą kasy! Z możliwości tej korzystają wyłącznie branże zobligowane do rozpoczęcia stosowania kas online w określonych terminach.

 

Już są na półkach salonów sprzedaży!

 

Wybierz najlepszą kasę fiskalną online dla stomatologa!

 

Świadczysz usługi opieki medycznej w swoim gabinecie stomatologicznym? Wkrótce wymienisz obecną kasę fiskalną na urządzenie nowej generacji – kasę fiskalną online. Nowe przepisy weszły w życie 1 maja 2019 r. W ślad za nimi na półkach salonów sprzedaży pojawiły się pierwsze urządzenia online’owe. Kasy fiskalne online dla stomatologów to nie tylko nowy wymóg, ale też nowe możliwości – większe bezpieczeństwo danych, wyższa jakość i rozbudowane funkcjonalności.

 dentysta

 

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla stomatologów

 

Nowe urządzenia fiskalne przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Dla gabinetów stomatologicznych oznacza to obowiązek zapewniania kasie online’owej dostępu do sieci teleinformatycznej. Obsługa kasy jednak w żaden sposób się nie zmienia – proste w obsłudze kasy to wciąż gwarancja szybkiej i przyjemnej pracy.

Nawet jeśli masz już sprawnie działające urządzenie, musisz je wymienić. Kasa online w gabinecie stomatologicznym komunikuje się z dowolnym terminalem płatniczym, drukuje nr NIP nabywcy na paragonie, bezpiecznie zapisuje dane w pamięci chronionej i posiada wiele innych praktycznych funkcji.

 

Nowe przepisy zobowiązują stomatologów od wprowadzenia kas online’owych do swoich gabinetów od 1 stycznia 2021 r.

 

 

Kasa fiskalna dla stomatologów już od pierwszej sprzedaży

 

Obowiązujące przepisy nakładają na niektórych podatników wymóg stosowania kasy fiskalnej już od pierwszej sprzedaży. Dotyczy to także świadczących usługi opieki medycznej lekarzy i dentystów. Jeśli więc otwierasz nowy gabinet lub zaczynasz przyjmować pacjentów prywatnie, od samego początku musisz mieć kasę – bez względu na wartość sprzedaży. Poza nielicznymi wyjątkami, każda usługa opieki medycznej świadczona w gabinecie stomatologicznym musi być zarejestrowana na kasie.

 

Kasa online czy kasa z kopią elektroniczną?

 

Kasy i drukarki fiskalne online podbijają polski rynek. W salonach sprzedaży wciąż jednak dostępne są urządzenia tradycyjne z elektroniczną kopią paragonu. Aż do końca 2020 r. masz więc wybór – możesz kupić kasę online’owa lub kasę z elektroniczną kopią paragonu. Wśród nich znajdziesz urządzenia, które powstały między innymi z myślą o branży medycznej. Co więcej, kupując teraz kasę tradycyjną, nie tracisz prawa do ulgi na wymianę kasy, która przysługuje Ci na mocy znowelizowanej ustawy.

 

Kasy fiskalne online

Nowa kategoria urządzeń fiskalnych

Modernizacja polskiego systemu kasowego ruszyła 1 maja 2019 r. Przedsiębiorcy mogą już kupować kasy i drukarki fiskalne online. To urządzenia nowej generacji, których nadrzędnym zadaniem – obok wystawiania paragonów fiskalnych – jest przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Ten prowadzony przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej system służy do analizowania danych o transakcjach pod kątem ich prawidłowości i zapobiegania ewentualnym nadużyciom.

Cena: 1249 PLN (netto)
Cena: 1490 PLN (netto)

 

Kasy fiskalne online – co oznaczają dla użytkownika?

Z punktu widzenia operatora kasy online’owej niewiele się zmienia. Tak jak to było dotychczas, rejestruje on sprzedaż na kasie, wydaje paragony, sporządza raporty itp. Obsługa urządzeń online’owych jest taka sama, jak tradycyjnych kas z elektroniczną lub papierową kopią paragonu. Wcale nie jest trudniej, przeciwnie – pod wieloma względami stało się łatwiej.

 

Użytkownik kasy fiskalnej online ma prościej:

  • Nie składa w urzędzie skarbowym zgłoszenia kasy w celu uzyskania numeru ewidencyjnego (kasa uzyskuje ten nr automatycznie przy pierwszym połączeniu z CRK)
  • Nie musi drukować raportów dobowych (wystarczy, że zapisze je w pamięci kasy w formie elektronicznej)
  • Nie martwi się o bezpieczeństwo danych zapisanych na nośniku (kopie dokumentów fiskalnych zapisywane są w pamięci chronionej stanowiącej integralną część kasy i wysyłane do CRK)
  • Ma większą pewność prawidłowości swojej pracy (system CRK automatycznie weryfikuje m.in. poprawność zaprogramowanych stawek VAT)

 

Jedynym dodatkowym obowiązkiem użytkownika kasy online’owej jest zapewnienie urządzeniu stałego dostępu do sieci teleinformatycznej. W tym celu może on wykorzystać posiadany w firmie Internet stacjonarny, sieć Wi-Fi, GPRS, modem 3G itp.

 

Wymiana kas na urządzenia online’owe

kasyonline

Pierwsze branże wymienią kasy fiskalne na kasy online’owe jeszcze w 2019 r. – od 1 stycznia 2020 r. muszą je bowiem stosować m.in. warsztaty samochodowe, stacje wulkanizacyjne i stacje paliw. Pozostałe branże wymienione w ustawie wprowadzą kasy online’owe od 1 lipca 2020 r. i od 1 stycznia 2021 r.

Podatnicy wykonujący czynności niewymienione w ustawie wymienią kasy stopniowo. Przepisy przewidują ostateczne terminy, po których kasy fiskalne z papierową oraz elektroniczna kopią paragonu nie będą już dostępne do zakupu.

Ostatecznie za kilka lat wszyscy będziemy stosować kasy fiskalne online.  

 

Kasy fiskalne online dla gastronomii – ważne zmiany w 2020 r.

 

Już wkrótce każda stacjonarna placówka gastronomiczna będzie stosowała kasy fiskalne online. Zbliża się ostateczny termin wymiany kas z elektroniczną lub papierową kopią paragonu. Kasy fiskalne online dla gastronomii są obowiązkowe już od 1 lipca 2020 r. Teraz jest czas na zakup urządzenia trafiającego w potrzeby Twojego lokalu.

 

restauracja

 

Kasy fiskalne dla usług związanych z wyżywieniem

 

 

Prowadzisz restaurację, bar, kawiarnię? Kasa fiskalna jest dla Ciebie obowiązkowa już od pierwszej sprzedaży. Niezależnie od tego, jakie obroty osiągasz czy jak przyjmujesz zapłatę – usługi związane z wyżywieniem musisz rejestrować na kasie fiskalnej. Przepisy regulujące tę kwestię zostały wprowadzone już w 2015 r. i obowiązują do dzisiaj. Pamiętaj o tym, szczególnie jeśli dopiero otwierasz lokal gastronomiczny.

 

Pamiętaj!

Zgodnie z § 4 ust. 1 pkt 2 lit. i rozporządzenia w sprawie zwolnień z kas, świadczenie usług związanych z wyżywieniem (PKWiU 56), wyłącznie:

– świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, oraz

– usług przygotowywania żywności dla odbiorców zewnętrznych (catering),

Musi być obowiązkowo rejestrowane na kasie fiskalnej.

 

Na rynku wciąż dostępne są dwa typy urządzeń fiskalnych: kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu oraz kasy online. Obecnie jednak kupowanie starszych modeli kas fiskalnych do gastronomii zupełnie się nie opłaca. Od 1 lipca 2020 r. każda firma świadcząca usługi związane z wyżywieniem musi mieć kasę fiskalną online.

 

 

Kiedy w gastronomii musisz wymienić kasę

 

Nowe przepisy zobowiązują podatników świadczących usługi związane z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych do wymiany obecnej kasy na kasę fiskalną online. Terminem granicznym dla branży gastronomicznej jest 1 lipca 2020 r. Należy jednak pamiętać, iż od tej daty kasy fiskalne online w gastronomii muszą być już zafiskalizowane i gotowe do ewidencjonowania sprzedaży. Oznacza to, iż za odpowiednim urządzeniem należy rozejrzeć się wcześniej.

Gastronomia to specyficzna branża. Funkcjonowanie lokalu zależy nie tylko od atrakcyjności serwowanych dań, ale też od jakości obsługi klienta. System sprzedaży, jakim posługują się kelnerzy i kasjerzy, musi być dostosowany do potrzeb lokalu. Właśnie dlatego tak istotne jest wybranie odpowiedniego rozwiązania kasowego. Jeśli więc musisz wymienić kasę na online’ową, zacznij szukać już teraz. Dzięki temu znajdziesz kasę fiskalną dostosowaną do specyfiki Twojego lokalu gastronomicznego.

 

Uwaga!

Terminowość instalacji kasy fiskalnej online w gastronomii jest bardzo ważna. Od niej bowiem zależy możliwość uzyskania ulgi na wymianę kasy fiskalnej.

 

 

Podstawa prawna:

Art. 145b ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o VAT:

Art. 145b. 1. Podatnicy mogą prowadzić ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii w terminie:

(…)

2) do dnia 30 czerwca 2020 r. - do:

a) świadczenia usług związanych z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, oraz usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania

b) sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

 

 

Pamiętaj!

Placówka gastronomiczna musi mieć kasę fiskalną online obowiązkowo od 1 lipca 2020 r.

 

 

Co to są kasy online

 

Wkrótce urządzenie, które posiadasz, będzie musiało zostać zastąpione kasą fiskalną online. Głównym zadaniem tej kasy nowej generacji, obok oczywiście rejestrowania sprzedaży, jest wysyłka danych o transakcjach do systemu analitycznego Krajowej Administracji Skarbowej – Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Ale bez obaw! Uczciwi podatnicy z kasami online mają łatwiej i wygodniej.

Wyglądem kasy fiskalne online dla gastronomii nie różnią się od obecnych kas. Obsłużysz taką kasę tak samo prosto jak teraz. Urządzenie online’owe jest jednak nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne.

Kasa fiskalna online zapisuje dane w pamięci chronionej zamiast na nośniku danych. Została wyposażona w ujednolicony protokół komunikacyjny do terminala płatniczego (współpracuje z każdym terminalem). W standardzie posiada funkcje takie jak np. wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie czy obsługa zaliczek.

Nowe kasy online w gastronomii to też nowe wymagania, związane m.in. z zapewnieniem urządzeniu stałego dostępu do Internetu. Ale spokojnie! Z dobrym serwisem kas online w Warszawie proces wdrożenia urządzenia w gastronomii będzie sprawny i szybki.

 

 

Ulga na zakup kasy online dla gastronomii?

 

Wiesz, że musisz mieć kasę fiskalną, ale przeraża Cię wydatek? Ustawodawca przewidział dla gastronomii dodatkowe wsparcie w postaci ulgi na kasę fiskalną online – wynosi ona do 700 zł za każde urządzenie. Nawet jeśli wcześniej już dokonałeś takiego odliczenia przy zakupie pierwszej kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu, możesz skorzystać z niego ponownie. Prawo do ulgi na wymianę kasy mają podatnicy wykonujący czynności zobowiązujące ich do instalacji kasy fiskalnej online.

 

Ulga na kasę online dla gastronomii przysługuje podatnikom:

  • Otwierającym punkt gastronomiczny. Prawo to przysługuje ze względu na rozpoczęcie ewidencjonowania. Należy pamiętać, iż odliczenia można dokonać wyłącznie przy zakupie kas online.

  • Wymieniającym kasę na online’ową ze względu na nałożony na nich obowiązek.

Ważne!

Ulga na zakup kasy online dla gastronomii przysługuje zarówno czynnym podatnikom VAT, jak i przedsiębiorcom korzystającym ze zwolnienia z tego podatku. W drugim przypadku zwrot ulgi dokonywany jest na rachunek podatnika.

 

 

Więcej o uldze na kasę fiskalną online w gastronomii czytaj TUTAJ

 

Jaka kasa fiskalna do gastronomii?

 

Gastronomia to bardzo wymagający biznes. Wysokie oczekiwania ze strony klientów, restrykcyjne normy, kontrole, Sanepid – ze wszystkim tym musi zmierzyć się podatnik otwierający działalność gastronomiczną. Wybór kasy fiskalnej ma ogromny wpływ na jakość obsługi w restauracji, pizzerii, kawiarni, barze i każdym innym punkcie gastronomicznym. Kwestię tę warto więc dobrze przemyśleć.

 

Pamiętaj!

Od 1 lipca 2020 r. w gastronomii stosowane będą wyłącznie kasy fiskalne online.

 

Podstawową decyzją przedsiębiorcy prowadzącego lokal gastronomiczny jest wybór pomiędzy kasą fiskalną a drukarką fiskalną online.

 

Kasa fiskalna online – jest tania, jednak brakuje jej wielu funkcji potrzebnych w lokalu gastronomicznym. Sprawdzi się w najmniejszych działalnościach, w których nie korzysta się z oprogramowania do zarządzania sprzedażą.

Drukarka fiskalna online – to rozwiązanie droższe, jednak w przypadku wielu lokali – jedyne słuszne. Drukarka fiskalna online w gastronomii pracuje w systemie – obsługiwana jest za pośrednictwem oprogramowania, wyposażonego w funkcje potrzebne do efektywnego zarządzania punktem gastronomicznym.  

 

Jeśli wciąż masz wątpliwości, jaki rodzaj urządzenia online’owego najlepiej sprawdzi się w Twoim lokalu, zapytaj serwisanta. Specjalista weźmie pod uwagę nie tylko specyfikę lokalu, ale też potrzeby i możliwości finansowe przedsiębiorstwa.

 

 

Jakie funkcje gastronomiczne powinna mieć kasa?

 

W zależności od specyfiki działalności gastronomicznej, będą nam potrzebne różne funkcje. Oczywiście bardziej wymagająca będzie restauracja czy pizzeria z obsługą kelnerską niż budka z lodami. Przy wyborze kasy fiskalne online dla gastronomii warto jednak wziąć te czynniki pod uwagę.

 

Współpraca z terminalem płatniczym

Zapewnienie gościom lokalu gastronomicznego możliwości zapłacenia kartą to w dzisiejszych czasach oczywista oczywistość. Bar czy fast-food wymagający płatności gotówką pozbawiałby się przynajmniej połowy potencjalnych klientów. Trudno byłoby oczekiwać, że utrzyma się na rynku dłużej niż rok. Jednak samo posiadanie terminala płatniczego w gastronomii to nie wszystko.

Jeszcze do niedawna kasa fiskalna i terminal płatniczy funkcjonowały jako dwa oddzielne światy. Aby klient mógł zapłacić kartą, kwotę z kasy trzeba było wprowadzić w terminal, niejednokrotnie myląc przy tym kwoty i tracąc zaufanie konsumentów. Dziś jest inaczej. Nowoczesne kasy online’owe i terminale doskonale ze sobą współpracują. Możemy zapomnieć o żmudnym wstukiwaniu kwot na klawiaturze terminala. Wszystko odbywa się automatycznie.

Jeszcze bardziej zaawansowanym rozwiązaniem są kasoterminale. To wyjątkowe połączenie kasy fiskalnej (a często też drukarki) i terminala płatniczego. Pozwala ono oszczędzać – przedsiębiorca kupuje terminal razem z kasą, dzięki czemu nie musi płacić miesięcznej dzierżawy.

 

Polecamy:

POSPAY Online – połączenie kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego.

pospay logo

 

Dzielenie należności na różne formy płatności

To kolejny standard dzisiejszej sprzedaży. Klient lokalu gastronomicznego musi mieć możliwość zapłaty częściowo kartą, a częściowo gotówką. Wielu konsumentów wie o tej opcji i chętnie z niej korzysta. Goście lokalu muszą wiedzieć, iż mogą skorzystać z różnych form płatności. W przeciwnym wypadku niepewność co do posiadanych środków może skłonić ich do wyboru innego lokalu.

 

Zaawansowana obsługa paragonów

W restauracjach i innych większych lokalach z obsługą kelnerską kasa musi zapewnić pracę na kilku paragonów jednocześnie. Parkowanie paragonów – czyli możliwość przypisania ich do stolika, dodania pozycji w przypadku domówienia, a następnie przejścia do obsługi innych klientów – to funkcja niezbędna nie tylko w restauracjach, ale też m.in. w lokalach ze składaniem zamówień przy barze.

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Klient składa przy barze zamówienie. Coś już wybrał, ale jeszcze się zastanawia. Jego dziecko nie może zdecydować się, czy chce ziemniaki czy frytki. Robi się kolejka. Kasa z zaawansowaną obsługą paragonów pozwala obsłużyć kolejną osobę. Wystarczy otworzyć drugi paragon, podczas gdy pierwszy wciąż jest w realizacji. To ogromna oszczędność czasu. Dzięki temu rozwiązaniu klienci są zadowoleni. Zarówno ten, który musi pomyśleć, jak i ci, którzy nie muszą czekać, aż się namyśli.

Kolejna bardzo ważna funkcja kasy fiskalnej online w gastronomii to dzielenie paragonów. Goście przybywający większą grupą nie zawsze deklarują się od razu, jak chcą uregulować rachunek. Lokal gastronomiczny musi zapewnić im wybór na etapie płatności. Często potrzebna jest nie tylko opcja podzielenia pozycji na poszczególne paragony, ale też wybranie dla nich różnych sposobów płatności.

 

restaurant

 

 

Rozliczenia zmiany

Praca zmianowa wiąże się z konieczności obsługi gotówki i drukowania raportów zmianowych. Kasy fiskalne online dostosowane do potrzeb gastronomii umożliwiają nie tylko drukowanie takich raportów, ale też przesyłanie ich do właściciela lokalu za pośrednictwem systemu sprzedaży. Pozwala to przedsiębiorcy lepiej kontrolować pracę swoich punktów gastronomicznych i zdalnie weryfikować dane. To funkcja niezwykle przydatna dla właścicieli sieci gastronomicznych, którzy jednocześnie muszą zarządzać kilkoma lokalami.

 

 

Faktura – szybko i od ręki

Spotkania biznesowe, służbowe podróże, firmowe eventy – klienci punktów gastronomicznych bardzo często oczekują szybkiego wystawienia faktury. Drukarki fiskalne online posiadają taką opcję w standardzie. Wystarczy wystawić dokument z poziomu programu sprzedażowego, a urządzenie wydrukuje go, tak jak drukuje paragon.

Funkcję szybkiego wystawienia faktury posiadają też m.in. kasoterminale. Na podstawie NIP-u nabywcy pobierają dane z bazy przedsiębiorców. Nie ma znaczenia, czy klient już korzystał z naszych usług, czy jest w lokalu pierwszy raz. Wystawiona faktura może zostać opłacona na miejscu lub wystawiona z odroczonym terminem płatności.

 

Zmiany w bazie towarowej

Prowadzenie działalności gastronomicznej często wiąże się z wielokrotnymi zmianami menu. Kasa fiskalna online dla gastronomii powinna umożliwiać wprowadzanie szybkich i łatwych modyfikacji w bazie towarowej. Pamiętajmy, że oprócz dodania nowych pozycji, musimy przypisać im m.in. ceny i stawki VAT. Jeśli potraw jest dużo, a my musimy wprowadzać je na klawiaturze kasy, tracimy mnóstwo cennego czasu.

Wybierając kasę fiskalną online do restauracji czy innego punktu gastronomicznego zwróćmy uwagę na sposób dodawania pozycji w kasie. Najłatwiej i najszybciej można to zrobić z poziomu komputera. Nowoczesne rozwiązania fiskalne dają taką opcję nawet bez zastosowania zaawansowanych systemów sprzedaży. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię. Niektóre kasy można programować zdalnie przy zastosowaniu specjalnych platform dla właścicieli biznesu. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko możliwość zarządzania asortymentem z dowolnego miejsca na świecie, ale też duża intuicyjność i łatwość wprowadzania zmian.

 

Świadczysz usługi kosmetyczne lub kosmetologiczne?

Już możesz kupić kasę fiskalną online!

 

Kasy fiskalne online dla kosmetyczek i kosmetologów stały się faktem. Dnia 1 maja 2019 r. weszły w życie przepisy obligujące wybrane branże do wymiany urządzeń na kasy online’owe w określonych terminach. Ale bez obaw! Nowe kasy to tak samo prosta obsługa, za to większa niezawodność, wyższy poziom bezpieczeństwa i nowe funkcje w standardzie. Na kasę online dla kosmetyczki przysługuje także ulga do 700 zł.

 

Świadczysz usługi kosmetyczne? Zapewne wiesz, iż wymóg posiadania kasy fiskalnej obowiązuje Cię bez względu na wysokość obrotu czy sposób zapłaty – musisz mieć to urządzenie w działalności już od pierwszej sprzedaży. Przepisy takie zostały wprowadzone w 2015 r. ówczesnym rozporządzeniem w sprawie zwolnień z kas i obowiązują do dzisiaj.

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla kosmetyczek?

Nawet jeśli stosowana przez Ciebie obecnie kasa fiskalna jest jeszcze całkiem dobra, wkrótce wymienisz ją na nową. Dnia 1 maja 2019 r. weszły bowiem w życie przepisy, zgodnie z którymi kasa fiskalna online dla kosmetyczek jest obowiązkowa od 1 stycznia 2021 roku. Urządzenia nowej generacji przesyłają dane o transakcjach do systemów analitycznych Krajowej Administracji Skarbowej (Centralne Repozytorium Kas). Za ich pomocą m.in. wydrukujesz paragon z numerem NIP nabywcy i połączysz się z dowolnym terminalem płatniczym.

Przeraża Cię wizja dodatkowego wydatku? Na kasę fiskalną online skorzystasz z dodatkowej ulgi – nawet jeśli już wcześniej dokonałaś takiego odliczenia.

 

Kasa fiskalna w gabinecie kosmetycznym od pierwszej sprzedaży? 

Jeśli już teraz otwierasz salon kosmetyczny lub wymieniasz swoją kasę na nową, wciąż możesz zakupić urządzenia poprzedniej generacji – proste w obsłudze, praktyczne, niewymagające podłączenia do Internetu. Dla wielu kosmetyczek to najlepszy wybór – zakupioną kasę mogą swobodnie użytkować jeszcze przez wiele miesięcy. Wybierz urządzenie dopasowane do potrzeb Twojej branży – doświadczony serwisant pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

 

 

 

Świadczysz usługi fryzjerskie?

Już dziś kup kasę fiskalną online do swojego salonu!

 

Obowiązek wymiany kas dla podatników świadczących usługi fryzjerskie został wprowadzony przepisami, które weszły w życie 1 maja 2019 r. Kasy fiskalne online to urządzenia nowej generacji, przesyłające dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK) i wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Tak samo proste w obsłudze jak tradycyjne urządzenia, kasy online’owe są niezawodne, współpracują z każdym terminalem płatniczym i bezpiecznie przechowują kopie dokumentów. Ponadto przy wymianie kasy możesz skorzystać z ulgi do 700 zł.

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla fryzjera?

 

Nawet jeśli już masz kasę, wkrótce wymienisz ją na nową. Rząd wprowadził bowiem wymóg posiadania przez fryzjerów kas fiskalnych online – i to już od 1 stycznia 2021 r. Te urządzenia nowej generacji komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym, drukują nr NIP nabywcy na paragonie i dysponują wieloma innymi funkcjami w standardzie. Choć kasy online’owe ą pod stałą kontrolą administracji skarbowej, podatnicy nie muszą się obawiać tych zmian – przeciwnie, ma być prościej i bez zbędnych formalności.

 

Kasa fiskalna u fryzjera od pierwszej sprzedaży?

 

Wszyscy podatnicy świadczący usługi fryzjerskie muszą mieć kasy fiskalne – i to już od pierwszej sprzedaży. Nie ma znaczenia ani wysokość obrotu, ani inne czynniki. Takie przepisy obowiązują od 2015 r. i raczej już się nie zmienią. Jeśli więc planujesz w ramach własnej działalności świadczyć usługi fryzjerskie, wszystkie formalności związane z instalacją kasy musisz załatwić jeszcze przed przyjęciem pierwszego klienta.

Korzystałeś już z ulgi na kasę? Oto dobra wiadomość – przy wymianie urządzenia na online’owe skorzystasz z niej ponownie! Taką niespodziankę przygotował dla fryzjerów ustawodawca.

Obecnie wciąż możesz kupić tradycyjną kasę, np. z elektroniczną kopią paragonu – prostą w obsłudze, niewymagającą połączenia z Internetem.  Wybierz urządzenie, które powstało z myślą o Twojej branży – eleganckie i funkcjonalne, zachęcające łatwym interfejsem. Skorzystaj przy tym ze wsparcia serwisanta, który specjalizuje się w kasach fiskalnych dla fryzjerów.

Strona 1 z 2