czwartek, 22 luty 2018 22:35

Kiedy kasy fiskalne online w klubach fitness

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Obowiązek wymiany kasy fiskalnej na urządzenie online’owe obejmie kilka dużych branż. Wśród firm zobowiązanych do stosowania kasy nowego typu znalazły się m.in. kluby fitness. Sprawdź, od kiedy muszą one rejestrować sprzedaż za pomocą kasy online, jak się przygotować do nowego obowiązku i czy podatnik wymieniający urządzenie będzie mógł skorzystać z ulgi na kasę fiskalną.

Znamy już najprawdopodobniej ostateczną listę branż, które zostaną zobowiązane do wymiany kas fiskalnych na urządzenia działające online. Najnowszy projekt – z dnia 9 lutego 2018 r. – ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach nie wprowadził w tej kwestii żadnych zmian w porównaniu do poprzedniej wersji.

 

Zobowiązanymi do wymiany kas na urządzenia online’owe będą m.in. mechanicy, fryzjerzy, kosmetyczki, lekarze, prawnicy, podatnicy świadczący usługi związane z wyżywieniem, właściciele firm budowlanych, stacji paliw i hoteli. W projekcie ustawy nowelizacyjnej znalazł się także zapis zobowiązujący do stosowania kas fiskalnych online podatników świadczących usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej.

 

Kasa fiskalna online w klubie fitness

Modernizacja systemu kasowego to kolejny krok polskiego rządu do uszczelnienia systemu podatkowego oraz wyeliminowania nadużyć i oszustw podatkowych. Obok rejestrowania sprzedaży i wystawiania paragonów, jednym z najważniejszych zadań kasy online’owej ma być przesyłanie danych o transakcjach w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Ten zaawansowany system informatyczny prowadzony przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej dzięki analizie przesyłanych przez podatników danych ma pomóc sprawniej dokonywać kontroli i skuteczniej wychwytywać i przeciwdziałać nieuczciwym praktykom.

 

Ponadto kasa fiskalna online w klubie fitness ma emitować e-paragony – elektroniczne dokumenty obok tradycyjnych wydruków. Każde urządzenie będzie posiadało interfejs komunikacyjny do terminala płatniczego. Zniknie też obowiązek przekazywania do urzędu skarbowego zgłoszenia danych dotyczących kasy w celu nadania jej numeru ewidencyjnej – urządzenie automatycznie prześle dane o podatniku do CRK, a system nada mu tenże numer.

 

Termin wprowadzenia kas online w klubach fitness

Podatnicy świadczący usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej czas na wprowadzenie kasy fiskalnej online mają mieć do końca 2019 r. Od 1 stycznia 2020 r. urządzenie online’owe będzie musiało być już zgłoszone w urzędzie, zafiskalizowane i gotowe do rozpoczęcia sprzedaży.

 

W praktyce oznacza to konieczność zakupienia kasy nowego typu najpóźniej w drugiej połowie 2019 r. Należy pamiętać, iż przedsiębiorca po nabyciu urządzenia musi mieć czas na dopełnienie formalności, m.in. zgłoszenie kasy w urzędzie i dokonanie fiskalizacji przez uprawnionego serwisanta. Wielu właścicieli klubów fitness zapewne zacznie rozglądać się za odpowiednią kasą online’ową nawet na kilka miesięcy wcześniej. Nie jest to związane wyłącznie z formalnościami – użytkownik musi mieć czas na poznanie funkcji urządzenia i nauczenie się jego obsługi. Wielu przedsiębiorców zapewne zechce skorzystać ze szkolenia z obsługi technicznej przeprowadzonego przez uprawnionego serwisanta.

 

Ponadto należy pamiętać, iż termin 1 stycznia 2020 r. na wymianę kasy obejmie bardzo duża grupę podatników. Od tej daty oprócz klubów fitness kasy online’owe będą musieli stosować lekarze, dentyści, prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki i kosmetolodzy, a także firmy budowlane. Najpopularniejsze modele urządzeń będą szybko znikać z półek serwisów – aby zapewnić sobie duży wybór kas, warto wcześniej odwiedzić profesjonalny salon sprzedaży kas.

 

Koszt kasy online w klubie fitness

Przedsiębiorcy prowadzący kluby fitness dobrze wiedzą, z czym wiąże się konieczność wymiany sprzętu na nowy. Twórcy projektu ustawy nowelizacyjnej przewidzieli jednak wprowadzenie dodatkowej ulgi na kasę online dla podatników zobowiązanych do wymiany urządzenia. Nowa ulga na kasę ma wynosić do 1.000 zł i przysługiwać nawet tym klubom fitness, które już w przeszłości skorzystały z takiego odliczenia lub uzyskały zwrot.

 

Oczywiście koszt zakupu kasy online’owej może być wyższy niż koszt zakupu kas dostępnych na rynku obecnie. W urządzeniach wprowadzone zostaną zupełnie nowe funkcjonalności, co wymaga od producentów dużego nakładu pracy i środków. Zapewniają oni jednak, iż w porównaniu z obecnymi modelami kas z elektroniczną kopią paragonu wzrost ceny będzie niewielki – maksymalnie 200-300 zł. Niektóre marki, np. Posnet, deklarują nawet, iż ceny urządzeń online’owych nie będą wyższe niż ceny kas „starego” typu z elektroniczną kopią paragonu.

 

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach jeszcze nie został opublikowany w Dzienniku Ustaw. Jednak można spodziewać się tego w każdej chwili. Na tym etapie w nowym akcie prawnym wciąż mogą jeszcze zostać wprowadzone zmiany, warto więc być na bieżąco z aktualnościami w tym zakresie.

 

Więcej o kasach fiskalnych online czytaj w Poradniku

Czytany 1249 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 luty 2018 22:41

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne 2019: Kary za brak przeglądu w terminie Kasy fiskalne 2019: Kary za brak przeglądu w terminie

  Nie tylko utrata ulgi, ale też kara pieniężna w wysokości 300 zł – takie konsekwencje grożą za brak terminowego przeglądu technicznego kasy fiskalnej w 2019 r. Sprawdź, jak często musisz dokonywać przeglądów technicznych kasy. Dowiedz się też, dlaczego dziś szybciej niż kiedyś fiskus uzyskuje dane spóźnialskich podatników.

 • Kasa fiskalna Posnet Mobile w wersji ONLINE – już w sprzedaży! Kasa fiskalna Posnet Mobile w wersji ONLINE – już w sprzedaży!

  Najmniejsza kasa fiskalna na polskim rynku już dostępna jest w wersji online’owej. To Posnet Mobile Online – doskonała do pracy mobilnej i stacjonarnej w niewielkich punktach handlowych i usługowych. Sprawdź, dlaczego warto kupić Mobile Online i kto może skorzystać z ulgi na jej zakup.

 • Kasy fiskalne online dla składów opału Kasy fiskalne online dla składów opału

   

  Od 1 maja 2019 r. są już na półkach salonów sprzedaży!

   

  Kasy fiskalne online dla składów opału – wybierz najlepszą!

   

  Prowadzisz skład opału? Zajmujesz się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych? Wkrótce wymienisz swoje urządzenie rejestrujące na kasę fiskalną online! To nie tylko nowy obowiązek, ale też nowe możliwości. Kasy fiskalne online dla składów opału zostały wyposażone w nowe funkcjonalności, lepsze zabezpieczenia i większe możliwości. Sprawdź!

   

  opal

   

  Kasy fiskalne online od kiedy – dla składów opału?

   

  Urządzenia nowego typu wysyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym. Zapisują dane bezpiecznie w pamięci chronionej. W standardzie posiadają wszystkie funkcje nowoczesnego urządzenia fiskalnego – drukują nr NIP nabywcy na paragonie, łączą się z Internetem stacjonarnie i mobilnie i wiele innych.

  Nawet jeśli twoja kasa fiskalna jest całkiem dobra, wkrótce wymienisz ją na kasę online. Terminowa instalacja kasy online’owej w składzie opału jest bardzo ważna – stanowi m.in. jeden z warunków otrzymania ulgi do 700 zł.

   

  Kasa fiskalna online dla składów opału będzie obowiązkowa od 1 lipca 2020 r.

   

  Kasa fiskalna dla składu opału

   

  Podatnicy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych stosują kasy fiskalne na zasadach obowiązujących ogół przedsiębiorców. Jedynie w nielicznych przypadkach mogą korzystać ze zwolnienia z obowiązku stosowania kasy. Dotyczy to podatników, których obrót netto ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych nie przekracza 20.000 zł rocznie. Pozostali właściciele składów opału muszą rejestrować na kasie każdą sprzedaż.

   

  Kasa online czy kasa z kopią elektroniczną?

   

  Od 1 maja 2019 r. kasy fiskalne i drukarki fiskalne online już są na rynku. Przedsiębiorcy wciąż jednak mają wybór – mogą kupić kasę online lub kasę tradycyjną z elektroniczną kopią paragonu. Skład opału też ma wybór – do obowiązkowej wymiany kas pozostało jeszcze wiele miesięcy. Warto to przemyśleć. Zakup kasy z elektroniczną kopią paragonu nie pozbawia podatnika możliwości skorzystania z ulgi do 700 zł przysługującej przy wymianie urządzenia na online’owe.

 • Kasy fiskalne online dla firm budowlanych Kasy fiskalne online dla firm budowlanych

   

  Prowadzisz firmę budowlaną?

   

  Od 1 maja 2019 r. możesz już kupić kasę fiskalną online!

   

  Kasy fiskalne online opanowują rynek. Przepisy otwierające producentom drogę do ich sprzedaży weszły w życie 1 maja 2019 r. Urządzenia nowego typu przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas. Kasy fiskalne online dla firm budowlanych wkrótce staną się obowiązkowe! Wybierz urządzenie najlepiej odpowiadające twoim potrzebom i poznaj zalety nowych kas.

  budowa

   

   

  Kasy fiskalne online od kiedy – dla firm budowlanych?

   

  Jeśli świadczysz usługi budowlane, nowe przepisy obligują cię do wymiany obecnie stosowanego urządzenia na kasę fiskalną online. Co się zmieni? Właściwie niewiele. Użytkownik kasy online’owej musi zapewnić jej dostęp do Internetu – stacjonarny lub mobilny. Tak samo proste w obsłudze i tak samo funkcjonalne, kasy nowego typu zostały znacznie udoskonalone. W jaki sposób?

  Kasy fiskalne online dla firm budowlanych komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym. Zapisują dane w pamięci chronionej, w której są bezpieczniejsze niż na nośniku. Standardowo drukują numer NIP nabywcy na paragonie. Większość modeli stworzona została od nowa w wyższych standardach – posiadają większe bazy towarowe, mocniejsze mechanizmy i wiele innych możliwości.

   

  Kasy fiskalne online dla firm budowlanych będą obowiązkowe od 1 stycznia 2021 r.

   

  Kasa fiskalna dla firmy budowlanej

   

  Przedsiębiorca świadczący usługi budowlane na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych musi mieć kasę fiskalną i ewidencjonować za jej pomocą każdą usługę. Wyjątkiem są firmy spełniające wymogi do zwolnienia z kasy fiskalnej. Urządzenia nie muszą mieć przedsiębiorcy, których obrót netto z tej sprzedaży nie przekracza 20.000 zł rocznie. Zwolnienie przysługuje też przy świadczeniu usług z zapłatą na rachunek. Większość firm budowlanych musi mieć jednak kasę fiskalną.

   

  Kasa online czy z kopią elektroniczną?

   

  Aż do końca 2020 r. firmy budowlane mogą korzystać z tradycyjnych kas. Jeśli wolą kasy online’owe, mogą je kupić już teraz! Przepisy pozostawiają podatnikom wybór – kasa online lub kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Pamiętaj, że jeśli już teraz wymienisz obecne urządzenie na online’owe, możesz skorzystać z ulgi do 700 zł. Jeśli wolisz kupić kasę z elektroniczną kopią, z ulgi skorzystasz przy wymianie kasy.

 • Kasy fiskalne online dla klubów fitness Kasy fiskalne online dla klubów fitness

   

  Od 1 maja 2019 r. już są na półkach salonów sprzedaży!

   

  Kasy fiskalne online – wkrótce obowiązkowe także dla klubów fitness!

   

  Świadczysz usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej w zakresie wstępu? Wkrótce wymienisz swoje urządzenie rejestrujące na kasę fiskalną online. Nowe kasy to nie tylko nowy obowiązek, ale też zupełnie nowe możliwości. Urządzenia online’owe zostały wyposażone w innowacyjne rozwiązania, m.in. bezpieczną pamięć chronioną, a w wielu przypadkach także wyższe parametry techniczne.

   

  fit

   

  Kasy fiskalne online od kiedy – dla klubów fitness

   

  Przepisy, które weszły w życie 1 maja 2019 r., zobowiązały niektóre branże do wprowadzenia kas fiskalnych online. Urządzenia nowego typu przesyłają dane o transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym i posiadają zaawansowane funkcje w standardzie, m.in. opcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie.

  Do wymiany kas na online’owe zobowiązani zostali także podatnicy świadczących usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu. Kasy i drukarki fiskalne online są już na rynku! Do wyboru masz wiele modeli dostosowanych do potrzeb różnych firm.

   

  Kasy fiskalne online dla klubów fitness będą obowiązkowe od 1 stycznia 2021 r.

   

  Kasa fiskalna w klubie fitness

   

  Przedsiębiorcy świadczący usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej mogą korzystać ze zwolnień z kas fiskalnych. Konieczne jest jednak spełnienie restrykcyjnych wymogów. Kas nie muszą mieć podatnicy, których obrót ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych nie przekracza rocznie 20.000 zł netto. Innym zwolnieniem jest zwolnienie dla świadczenia usług z zapłatą na rachunek (po spełnieniu wymogów określonych w osobnych przepisach). Większość klubów fitness ma kasy fiskalne.

   

  Kasa fiskalna online czy z kopią elektroniczną?

   

  Zanim w kalendarzu pojawi się data 1 stycznia 2021 r., kluby fitness mają wybór – mogą kupić kasę fiskalną online lub kasę tradycyjną z elektroniczną kopią paragonu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowej kasy, rozważ za i przeciw. Nieoceniona w tym względzie okaże się pomoc doświadczonego sprzedawcy-serwisanta. Pamiętaj, że nawet jeśli kupisz kasę z kopią elektroniczną, przy wymianie jej na online’ową wciąż możesz skorzystać z ulgi do 700 zł.