wtorek, 08 wrzesień 2020 13:31

Jaka powinna być kasa online dla prawnika?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Prawnicy obowiązkowo musza mieć kasy online od połowy 2021 r. Już teraz zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego urządzenia? Sprawdź, jaka kasa online dla prawnika sprawdzi się najlepiej! Do wyboru masz m.in. kasy mobilne, stacjonarne, drukarki fiskalne oraz innowacyjne połączenie kasy, drukarki i terminala płatniczego!

Przepisy, które weszły w życie już kilka lat temu, zobowiązały prawników świadczących usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych do rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej niezależnie od wysokości rocznego obrotu. A już w 2021 r. będą oni musieli wymienić swoje urządzenia na kasy fiskalne online.

 

Kasa online dla prawnika

Do posiadania kasy online’owej zobowiązuje prawników przepis art. 145b ust. 1 pkt 3 lit. e ustawy o VAT. Początkowo wymianę kasy zaplanowano na koniec 2020 r. Jednak ze względu na sytuację gospodarczą polskich firm wywołaną pandemią COVID-19, termin wprowadzenia kas online przesunięto na 1 lipca 2021 r.

Choć na wymianę urządzeń pozostało jeszcze kilka miesięcy, warto już teraz zastanowić się, jaka kasa online dla prawnika okaże się najlepsza. Dobra wiadomość jest taka, że producenci większość popularnych modeli swoich urządzeń wypuścili już w wersjach online’owych. Jeśli więc jesteś zadowolony ze swojej obecnej kasy, możesz mieć taką samą wyposażoną w funkcję przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas!

 

Duży wybór kas dla prawników

Zanim wybierzesz urządzenie optymalne dla siebie, zastanów się nad potrzebami swojej działalności. Jeśli jest to duża kancelaria, zatrudniająca kilku prawników, a do zarządzania sprzedażą wykorzystuje się w niej oprogramowanie, wybierz drukarkę fiskalną online dla prawnika. Do wyboru masz zarówno zaawansowane drukarki stacjonarne, jak i małe urządzenia mobilne, które z powodzeniem zmieszczą się w szufladzie lub w teczce.

W mniejszych kancelariach sprawdzi się mała kasa online dla prawnika lub kasa mobilna. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi można ją łatwo transportować – pracuje cały dzień lub nawet kilka dni bez konieczności podłączania do źródła zasilania! Nowoczesne mobilne kasy online dla prawników są intuicyjne w obsłudze i wygodne. Do tego wyróżniają się nowoczesnym designem – to eleganckie dopełnienie wizerunku prawnika!

 

Połączenie kasy online i terminala płatniczego

Obecnie konsumenci bardziej niż kiedykolwiek wcześniej doceniają możliwość dokonania płatności kartą. Zamiast dwóch urządzeń, możesz mieć trzy w jednej obudowie. Fiskalny terminal płatniczy POSPAY to połączenie kasy online, drukarki online oraz terminala płatniczego. Pracuje autonomicznie w trybie kasowym lub za pośrednictwem oprogramowania w trybie drukarkowym. Podobnie jak mobilna kasa online dla prawnika, fiskalny terminal płatniczy wyróżnia się wytrzymałym akumulatorem i małymi gabarytami. To rozwiązanie bardzo chętnie wybierane przez podatników działających w różnych branżach.

Wybór kasy online do kancelarii prawniczej powinien być dobrze przemyślany. Jeśli nie masz czasu na analizowanie wszystkich funkcji, skorzystaj z pomocy doradcy klienta – serwisanta kas online w Warszawie lub innym mieście. Specjalista dopasuje rozwiązanie optymalnie do potrzeb twojej kancelarii.

 

Kasy online Warszawa – zobacz naszą ofertę!

 

Więcej o kasach online dla prawników czytaj w Poradniku!

Czytany 931 razy

Artykuły powiązane

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!

 • Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni! Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

  Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!