wtorek, 08 wrzesień 2020 13:31

Jaka powinna być kasa online dla prawnika?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Prawnicy obowiązkowo musza mieć kasy online od połowy 2021 r. Już teraz zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego urządzenia? Sprawdź, jaka kasa online dla prawnika sprawdzi się najlepiej! Do wyboru masz m.in. kasy mobilne, stacjonarne, drukarki fiskalne oraz innowacyjne połączenie kasy, drukarki i terminala płatniczego!

Przepisy, które weszły w życie już kilka lat temu, zobowiązały prawników świadczących usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych do rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej niezależnie od wysokości rocznego obrotu. A już w 2021 r. będą oni musieli wymienić swoje urządzenia na kasy fiskalne online.

 

Kasa online dla prawnika

Do posiadania kasy online’owej zobowiązuje prawników przepis art. 145b ust. 1 pkt 3 lit. e ustawy o VAT. Początkowo wymianę kasy zaplanowano na koniec 2020 r. Jednak ze względu na sytuację gospodarczą polskich firm wywołaną pandemią COVID-19, termin wprowadzenia kas online przesunięto na 1 lipca 2021 r.

Choć na wymianę urządzeń pozostało jeszcze kilka miesięcy, warto już teraz zastanowić się, jaka kasa online dla prawnika okaże się najlepsza. Dobra wiadomość jest taka, że producenci większość popularnych modeli swoich urządzeń wypuścili już w wersjach online’owych. Jeśli więc jesteś zadowolony ze swojej obecnej kasy, możesz mieć taką samą wyposażoną w funkcję przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas!

 

Duży wybór kas dla prawników

Zanim wybierzesz urządzenie optymalne dla siebie, zastanów się nad potrzebami swojej działalności. Jeśli jest to duża kancelaria, zatrudniająca kilku prawników, a do zarządzania sprzedażą wykorzystuje się w niej oprogramowanie, wybierz drukarkę fiskalną online dla prawnika. Do wyboru masz zarówno zaawansowane drukarki stacjonarne, jak i małe urządzenia mobilne, które z powodzeniem zmieszczą się w szufladzie lub w teczce.

W mniejszych kancelariach sprawdzi się mała kasa online dla prawnika lub kasa mobilna. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi można ją łatwo transportować – pracuje cały dzień lub nawet kilka dni bez konieczności podłączania do źródła zasilania! Nowoczesne mobilne kasy online dla prawników są intuicyjne w obsłudze i wygodne. Do tego wyróżniają się nowoczesnym designem – to eleganckie dopełnienie wizerunku prawnika!

 

Połączenie kasy online i terminala płatniczego

Obecnie konsumenci bardziej niż kiedykolwiek wcześniej doceniają możliwość dokonania płatności kartą. Zamiast dwóch urządzeń, możesz mieć trzy w jednej obudowie. Fiskalny terminal płatniczy POSPAY to połączenie kasy online, drukarki online oraz terminala płatniczego. Pracuje autonomicznie w trybie kasowym lub za pośrednictwem oprogramowania w trybie drukarkowym. Podobnie jak mobilna kasa online dla prawnika, fiskalny terminal płatniczy wyróżnia się wytrzymałym akumulatorem i małymi gabarytami. To rozwiązanie bardzo chętnie wybierane przez podatników działających w różnych branżach.

Wybór kasy online do kancelarii prawniczej powinien być dobrze przemyślany. Jeśli nie masz czasu na analizowanie wszystkich funkcji, skorzystaj z pomocy doradcy klienta – serwisanta kas online w Warszawie lub innym mieście. Specjalista dopasuje rozwiązanie optymalnie do potrzeb twojej kancelarii.

 

Kasy online Warszawa – zobacz naszą ofertę!

 

Więcej o kasach online dla prawników czytaj w Poradniku!

Czytany 284 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.? Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.?

  Pomimo silnego kryzysu branża hotelarska i gastronomiczna wymieniły swoje urządzenia na kasy fiskalne online. Z początkiem roku w serwisach fiskalnych zaczęli pojawiać się kolejni przedsiębiorcy – to fryzjerzy, właściciele klubów fitness i firm budowalnych, kosmetyczki, a także lekarze i prawnicy. Ciąży na nich obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Od kiedy? I dlaczego już teraz kupują kasy?

 • Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi? Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi?

  Lokale gastronomiczne, składy opału i obiekty noclegowe od 1 stycznia 2021 r. muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Przepisy są w tej kwestii jednoznaczne – spóźnienie z instalacją urządzenia online’owego naraża przedsiębiorcę na sankcje skarbowe oraz utratę prawa do ulgi na kasę. A co w przypadku, gdy podatnik nie prowadził sprzedaży i nie uzyskał przychodu? Odpowiedzi na pytanie, czy w tej sytuacji ma prawo do ulgi, udzielają interpretacje indywidualne organów skarbowych.

 • Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje? Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje?

  Przedsiębiorcom świadczącym usługi związane z wyżywieniem pozostało już tylko kilka dni na zakup nowego urządzenia. Wymiana kas fiskalnych na online 2021 nie zostanie odroczona – choć wielu podatników aż do końca miało na to nadzieję. Wybierając się do salonu sprzedaży kas online w Warszawie lub każdej innej miejscowości warto wcześniej zorientować się, czy obowiązek wymiany dotyczy wszystkich kas użytkowanych w firmie.

 • Kolejna branża z kasami online – już od 1 stycznia 2021 r.! Kolejna branża z kasami online – już od 1 stycznia 2021 r.!

  Nie tylko gastronomia i obiekty noclegowe, ale też podatnicy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu oraz m.in. koksu i półkoksu – od 1 stycznia 2021 r. branże te obejmie bezwzględny obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Ministerstwo Finansów przypomniało o zbliżającym się terminie i nie zamierza go przesuwać.

 • Kasy online dla gastronomii i hoteli jednak przesunięte? Jest projekt ustawy! Kasy online dla gastronomii i hoteli jednak przesunięte? Jest projekt ustawy!

  Aż do końca listopada 2020 r. resort finansów i organy podatkowe stały na zgodnym stanowisku, iż pomimo drugiej fali pandemii COVID-19, terminy obowiązkowej wymiany kas na online’owe nie zostaną ponownie przesunięte. Dnia 9 grudnia 2020 r. do Sejmu trafił jednak projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Okazuje się, iż kasy online dla hoteli i gastronomii oraz pozostałych branż mogą zostać odroczone nawet o kolejnych 12 miesięcy.