poniedziałek, 29 marzec 2021 20:27

Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Świadczenie usług prawniczych wymaga posiadania kasy fiskalnej niezależnie od wysokości obrotu. Co więcej, wkrótce prawników obejmie nowy obowiązek – będą musieli zakupić i wprowadzić w swoich działalnościach urządzenia przesyłające dane do systemu CRK. Jaka kasa online dla kancelarii prawnej sprawdzi się najlepiej?

Kasy fiskalne online to najnowsza generacja urządzeń rejestrujących. Nie tylko wydają one paragony i zapisują dane o obrocie i kwotach podatku w pamięci, ale też m.in. wysyłają dane o transakcjach i zdarzeniach do Centralnego Repozytorium Kas. Wśród branż zobowiązanych do wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online znaleźli się m.in. prawnicy.

 

Od kiedy kasa online dla kancelarii prawnej

Zgodnie z aktualnymi przepisami, kasa online w kancelarii prawnej musi funkcjonować od 1 lipca 2021 r. Oznacza to, iż w tym terminie powinna być już zafiskalizowana i gotowa do ewidencjonowania sprzedaży. Podatnicy zobowiązani do wymiany kas w określonych terminach, czyli m.in. prawnicy, mają prawo do ulgi do 700 zł na zakup kasy online’owej. Co istotne, ulga ta przysługuje nawet wówczas, gdy skorzystano już z niej przy rozpoczęciu ewidencjonowania za pomocą kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej

Z zakupem urządzenia lepiej nie czekać na ostatnią chwilę. Pamiętajmy bowiem, iż termin 1 lipca 2021 r. obowiązuje bardzo szerokie grono przedsiębiorców. Do tego dnia muszą wymienić kasy m.in. lekarze, firmy budowlane, obiekty służące poprawie kondycji fizycznej, fryzjerzy i kosmetyczki. Aby uniknąć zatłoczonych serwisów oraz długiego oczekiwania na fiskalizację, warto kupić kasę kilka miesięcy wcześniej.

Zapytaliśmy doświadczonego serwisanta kas fiskalnych online z Warszawy, jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w kancelarii prawnej. Poniżej prezentujemy najbardziej funkcjonalne kasy dostępne obecnie na rynku:

Posnet ERGO Online – mała, poręczna i elegancka kasa online’owa została wyposażona w wytrzymały akumulator. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w pracy mobilnej – z powodzeniem zmieści się w teczce prawnika. Wytrzymała i prosta w obsłudze, umożliwia modułową rozbudowę – w razie potrzeby można do niej dodać np. opcje komunikacyjne lub rozszerzyć bazę PLU.

Novitus NANO Online – przez lata cieszyła się ogromną popularnością w branży prawniczej. To wygodna, mobilna kasa online’owa o nowoczesnym wyglądzie. Proste menu i wzmocnione mechanizmy sprawiają, iż praca z tym urządzeniem jest sprawna i szybka. Ergonomiczna i praktyczna, zmieści się każdej w teczce.

POSPAY Online – wyjątkowe połączenie kasy fiskalnej online, drukarki fiskalnej online oraz wygodnego terminala płatniczego. To rozwiązanie dla prawników, którzy chcą udostępnić swoim klientom opcję dogodnej płatności kartą. W zależności od potrzeb kancelarii prawnej, urządzenie może pracować w trybie kasowym (autonomicznie) lub w trybie drukarkowym (za pośrednictwem systemu komputerowego).

To tylko niektóre z kas fiskalnych online w Warszawie, które doskonale sprawdzą się w pracy prawnika – zarówno tego działającego mobilnie, jak i wystawiającego paragony wyłącznie w siedzibie. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaka kasa online dla kancelarii prawnej okaże się najlepsza w twojej działalności, zapytaj doświadczonego serwisanta wyspecjalizowanego w branży.

 

Zobacz naszą ofertę: Kasy fiskalne online Warszawa

 

Więcej o kasach fiskalnych w 2021 r. czytaj w Poradniku

Czytany 57 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 marzec 2021 20:34

Artykuły powiązane

 • Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas? Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas?

  O kasach fiskalnych online dużo mówi się już od kilku lat. Przedsiębiorców niepokoiła przede wszystkim konieczność masowej wymiany urządzeń, która na szczęście nie została wprowadzona. Dla większości firm urządzenia fiskalne online stanowią obecnie alternatywę. Czym różnią się od tradycyjnych kas z elektroniczną kopią paragonu? W jakie dodatkowe funkcje zostały wyposażone i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

 • Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary? Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary?

  Wybór odpowiedniego modelu kasy fiskalnej ma ogromne znaczenie. Nie zawsze opłaca się wybrać najtańsze rozwiązanie. Kryterium, jakie w szczególności powinni brać pod uwagę właściciele salonów urody, są rozmiary kasy online. Okazuje się bowiem, iż klasyczna kasa stacjonarna nie zawsze okazuje się optymalna, szczególnie w małych salonach i u specjalistów działających mobilnie.

 • Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online? Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online?

  Przy wyborze kasy online zwracamy uwagę na różne kwestie. Wielkość, wygląd, łatwość obsługi, możliwości podłączenia dodatkowych urządzeń, cena – wszystko to ogrywa ważną rolę w późniejszej obsłudze. Jednak bardzo ważną kwestią są też sposoby połączenia z CRK – jeśli nie zostaną dostosowane do możliwości naszej firmy, wygenerują dodatkowe, niepotrzebne koszty.

 • Najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness Najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness

  Właściciele obiektów służących poprawie kondycji fizycznej już od 1 lipca 2021 r. muszą mieć kasy fiskalne online. Obowiązek nie ominie tej branży, mimo iż od jesieni firmy nie mogą normalnie działać. Warto już teraz przygotować się do zmian – dzięki temu nie zostaniemy zaskoczeni terminem tuż po otwarciu obiektów. Jaka jest najlepsza kasa online dla siłowni i klubów fitness?

 • Cena kasy fiskalnej – dlaczego nie warto wybierać najtańszej oferty? Cena kasy fiskalnej – dlaczego nie warto wybierać najtańszej oferty?

  Podejmując decyzje zakupowe, w dużej mierze kierujemy się ceną. Oczywiście inne kwestie też mają dla nas znaczenie, jednak redukcja wydatków często gra najważniejszą rolę. Tym bardziej, gdy zakup ma objąć urządzenie, którego posiadanie jest w firmie obowiązkiem narzuconym przez przepisy. Dlaczego jednak cena kasy fiskalnej nie powinna być jedynym kryterium wyboru?