środa, 12 maj 2021 23:15

Otwierasz ogródek gastronomiczny? Musisz mieć kasę online!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od 15 maja 2021 r. restauracje znów mogą zapraszać do siebie gości! Na początku na świeżym powietrzu – w ogórkach gastronomicznych. Wkrótce także w lokalu. Jeśli wznawiasz działalność po długiej przerwie lub korzystasz ze zbliżającego się boomu i otwierasz nowy lokal, pamiętaj o obowiązku stosowania kasy fiskalnej online!

Harmonogram wymiany urządzeń starego typu na kasy fiskalne online przewidywał wprowadzenie tego obowiązku dla gastronomii od 1 stycznia 2021 r. W tym czasie jednak wiele placówek w ogóle nie funkcjonowało lub działało w ograniczonym zakresie. Do tego dochodziły problemy finansowe, przez które nie wszystkie firmy gastronomiczne zaopatrzyły się w kasę online.

 

Kasa online w ogródku gastronomicznym

Obowiązek stosowania kas online od 1 stycznia 2021 r. objął podatników świadczących usługi związane z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych, w tym również sezonowo. Oznacza to, iż kasy powinni wymienić wszystkie punkty przygotowujące posiłki do bezpośredniego spożycia. Nie ma przy tym znaczenia, czy w placówce są stoliki, czy udostępniane są sztućce itp. Nawet piekarnia czy cukiernia posiadająca stoisko np. z hot-dogami na ciepło została objęta obowiązkiem stosowania kas online’owych.

Powyższe nie dotyczy natomiast sklepów z żywnością oraz gastronomii mobilnej. Warto też podkreślić, iż w przypadku posiadania większej liczby kas, obowiązek wymiany dotyczył wyłącznie tych urządzeń, za pomocą których rejestrowane są usługi związane z wyżywieniem.

 

Kup kasę online do ogródka gastronomicznego

Jeśli do tej pory nie zaopatrzyłeś się w kasę online do ogródka gastronomicznego, zrób to jak najszybciej! Pamiętaj, że zakup urządzenia to jeszcze nie wszystko – musi ono zostać zgłoszone w urzędzie skarbowym i poddane fiskalizacji. Czynność tę może wykonać wyłącznie uprawniony serwisant posiadający ważną legitymację.

Jaka kasa online w ogródku gastronomicznym sprawdzi się najlepiej? Jeśli w lokalu jest obsługa kelnerska i wykorzystywany system gastronomiczny, warto wybrać drukarkę fiskalną, np. Posnet TRIO Online. W mniejszych lokalach sprawdzi się wyjątkowe połączenie kasy, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego POSPAY Online.

Najmniejsze punkty, np. budki z hot-dogami, goframi itp. nie potrzebują bardzo zaawansowanego urządzenia. W ich wypadku wystarczy mała kasa online, np. Posnet MOBILE Online czy Novitus NANO Online. Jeśli masz wątpliwości, jaka kasa online do ogródka gastronomicznego najlepiej trafi w potrzeby twojej działalności, zapytaj o to serwisanta kas online z Warszawy lub innej miejscowości. Nie zwlekaj jednak! Brak kasy online w gastronomii wiąże się z surowymi sankcjami skarbowymi. Lepiej dopełnić obowiązku jak najszybciej.

 

Kasy online do ogródków gastronomicznych i nie tylko – zobacz naszą ofertę!

 

Czytaj też: Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje?

Czytany 118 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni! Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

  Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!

 • Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług! Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług!

  Prowadzisz kilkustanowiskowy salon fryzjerski, duży klub fitness, planujesz otwarcie restauracji? Jeśli w swojej pracy wykorzystujesz oprogramowanie do zarządzania sprzedażą, najlepszym wyborem będzie drukarka fiskalna. Poznaj Posnet TRIO Online – innowacyjne urządzenie o atrakcyjnym, nieco futurystycznym designie, które spełnia wszystkie najnowsze wymogi określone w przepisach.

 • Jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness? Jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness?

  Siłownie, kluby fitness i wszystkie inne obiekty służące poprawie kondycji fizycznej wreszcie są otwarte! Choć zamknięcie branży trwało bardzo długo, przepisy dotyczące kas online’owych pozostały niezmienne. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w odpowiedni sprzęt, czas najwyższy to zrobić! Z naszego poradnika opracowanego we współpracy z serwisantem dowiesz się, jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness.

 • Kasy Posnet online – najlepszy wybór dla usług Kasy Posnet online – najlepszy wybór dla usług

  Prowadzisz punkt usługowy? Salon urody, klub fitness, lokal gastronomiczny, warsztat samochodowy, a może kancelarię prawną lub firmę budowlaną? To już ostatnie chwile na wymianę urządzeń starego typu na kasy fiskalne online! Przekonaj się, dlatego warto wybrać kasy Posnet online – nowoczesne modele cenione przez małych i dużych usługodawców z wielu różnych branż.

 • Posnet Mobilne Online – najlepsza kasa online dla prawnika Posnet Mobilne Online – najlepsza kasa online dla prawnika

  Zbliża się termin obowiązkowej wymiany kas fiskalnych na urządzenia online przez pięć dużych branż. Wśród podatników zobowiązanych do stosowania kasy online od 1 lipca 2021 r. znaleźli się prawnicy. Przedstawicielom tego zawodu prezentujemy Posnet Mobilne Online. Zapytaliśmy eksperta – serwisanta urządzeń fiskalnych w Warszawie – dlaczego jest to najlepsza kasa online dla prawnika.