środa, 12 maj 2021 23:15

Otwierasz ogródek gastronomiczny? Musisz mieć kasę online!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od 15 maja 2021 r. restauracje znów mogą zapraszać do siebie gości! Na początku na świeżym powietrzu – w ogórkach gastronomicznych. Wkrótce także w lokalu. Jeśli wznawiasz działalność po długiej przerwie lub korzystasz ze zbliżającego się boomu i otwierasz nowy lokal, pamiętaj o obowiązku stosowania kasy fiskalnej online!

Harmonogram wymiany urządzeń starego typu na kasy fiskalne online przewidywał wprowadzenie tego obowiązku dla gastronomii od 1 stycznia 2021 r. W tym czasie jednak wiele placówek w ogóle nie funkcjonowało lub działało w ograniczonym zakresie. Do tego dochodziły problemy finansowe, przez które nie wszystkie firmy gastronomiczne zaopatrzyły się w kasę online.

 

Kasa online w ogródku gastronomicznym

Obowiązek stosowania kas online od 1 stycznia 2021 r. objął podatników świadczących usługi związane z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych, w tym również sezonowo. Oznacza to, iż kasy powinni wymienić wszystkie punkty przygotowujące posiłki do bezpośredniego spożycia. Nie ma przy tym znaczenia, czy w placówce są stoliki, czy udostępniane są sztućce itp. Nawet piekarnia czy cukiernia posiadająca stoisko np. z hot-dogami na ciepło została objęta obowiązkiem stosowania kas online’owych.

Powyższe nie dotyczy natomiast sklepów z żywnością oraz gastronomii mobilnej. Warto też podkreślić, iż w przypadku posiadania większej liczby kas, obowiązek wymiany dotyczył wyłącznie tych urządzeń, za pomocą których rejestrowane są usługi związane z wyżywieniem.

 

Kup kasę online do ogródka gastronomicznego

Jeśli do tej pory nie zaopatrzyłeś się w kasę online do ogródka gastronomicznego, zrób to jak najszybciej! Pamiętaj, że zakup urządzenia to jeszcze nie wszystko – musi ono zostać zgłoszone w urzędzie skarbowym i poddane fiskalizacji. Czynność tę może wykonać wyłącznie uprawniony serwisant posiadający ważną legitymację.

Jaka kasa online w ogródku gastronomicznym sprawdzi się najlepiej? Jeśli w lokalu jest obsługa kelnerska i wykorzystywany system gastronomiczny, warto wybrać drukarkę fiskalną, np. Posnet TRIO Online. W mniejszych lokalach sprawdzi się wyjątkowe połączenie kasy, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego POSPAY Online.

Najmniejsze punkty, np. budki z hot-dogami, goframi itp. nie potrzebują bardzo zaawansowanego urządzenia. W ich wypadku wystarczy mała kasa online, np. Posnet MOBILE Online czy Novitus NANO Online. Jeśli masz wątpliwości, jaka kasa online do ogródka gastronomicznego najlepiej trafi w potrzeby twojej działalności, zapytaj o to serwisanta kas online z Warszawy lub innej miejscowości. Nie zwlekaj jednak! Brak kasy online w gastronomii wiąże się z surowymi sankcjami skarbowymi. Lepiej dopełnić obowiązku jak najszybciej.

 

Kasy online do ogródków gastronomicznych i nie tylko – zobacz naszą ofertę!

 

Czytaj też: Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje?

Czytany 587 razy

Artykuły powiązane

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!

 • Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni! Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

  Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!