wtorek, 30 listopad 2021 23:16

Portal Biura – jak usprawnić księgowość w Biurach Rachunkowych?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Na pozór wydaje się, że księgowość w małej firmie jest sprawą prostą. Jednak wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym już na starcie. Właściciele niedużych biznesów wolą zapłacić za usługę i mieć pewność, że rozrachunki, wyliczenia podatku czy obowiązkowych składek są przeprowadzane prawidłowo. Inny powód to oszczędność czasu – czasu, który można poświęcić na rozwijanie sprzedaży, zamiast na śledzenie przepisów i bieżących zmian w regulacjach podatkowych. Portal Biura to program, która pozwala jeszcze bardziej usprawnić prowadzenie księgowości  – zarówno od strony podatnika, jak i biura rachunkowego.

 

Czas to pieniądz – potrzebny księgowy dla małej firmy

Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości, zwłaszcza jeśli firma jest nieduża i dopiero startuje. Znakomita większość właścicieli, nawet jednoosobowych działalności gospodarczych, nawiązuje jednak współpracę z księgowym. Powodów można wymienić kilka, ale najważniejszym jest oszczędność czasu.

 

Pilnowanie zmian w przepisach oraz nowości, które wprowadza ustawodawca, skrupulatne dbanie o poprawność rozliczeń z kontrahentami i administracją skarbową – czynności te od laika wymagają poświęcenia wielu godzin, uwagi i niejednokrotnie – nerwów. Godzin, które lepiej przeznaczyć na rozwijanie biznesu i powiększanie sprzedaży. Już samo generowanie i dostarczanie dokumentacji bywa czasochłonne, dlatego nowocześni przedsiębiorcy szybko odnajdują się w elektronicznym obiegu dokumentów. Dobry księgowy to skarb – pozwala oszczędzić czas i nerwy – a skoro, jak mówią, czas to pieniądz – finalnie korzystnie wpływa też na budżet małej firmy.

 

Elektroniczny obieg dokumentów – jeszcze większe oszczędności

portal biura aplikacja dla klienta

 

Niejeden przedsiębiorca z ulgą odetchnął, gdy biuro rachunkowe zaproponowało współpracę zdalną. Osobisty kontakt z księgowym nie stanowi problemu – wsparcie specjalisty jest raczej postrzegane jako zaleta. Uciążliwością dla klientów, w przypadku tradycyjnego modelu księgowości, bywa raczej comiesięczne dostarczanie dokumentów sprzedażowych i kosztowych w formie papierowej. Osobiste przywożenie faktur lub wysyłanie ich pocztą jest absorbujące i wydłuża cały proces obsługi księgowej.

Elektroniczny obieg pozwala na przerzucenie komunikacji na telefon oraz e-mail. W sytuacji pandemii i konieczności ograniczenia kontaktów osobistych, przekazywanie dokumentacji w formie cyfrowej jest praktyką, które nie tylko dodatkowo oszczędza czas, ale też podwyższa bezpieczeństwo.

 

E-księgowość – jeszcze bardziej usprawnia księgowość w małej firmie

 

Czy można zrobić coś jeszcze, żeby lepiej prowadzić księgowość w małej firmie? Owszem – rozwiązaniem, które pozwala na dodatkowe usprawnienia jest tzw. e-księgowość. W księgowości internetowej zarówno właściciel firmy, jak księgowy wykorzystują dedykowane narzędzia IT.

 

PB dokumenty Rachmistrz nexo

 

Klient loguje się do swojego konta na platformie otwieranej w przeglądarce i wprowadza do systemu dokumenty sprzedażowe i kosztowe. Biuro rachunkowe – otrzymuje je w czasie rzeczywistym, pracując na kompatybilnym z platformą programie. Informacje o wyliczonej kwocie podatku czy składek „wracają” do przedsiębiorcy tą samą drogą – może je łatwo odnaleźć w wersji systemu, z którego korzysta. Cała dokumentacja, potrzebne dane znajdują się w jednym miejscu i firma ma do nich stały dostęp. Za pomocą aplikacji można też tworzyć szczegółowe analizy i generować raporty.

Dobrym programem do e-księgowości, który umożliwia wymienione działania, jest Portal Biura. Co istotne nie jest to aplikacja do samodzielnego prowadzenia księgowości, ale do kontaktu z księgowością. Klient nie tylko zyskuje dostęp do programu w ramach abonamentu, ale także pełne wsparcie i obsługę biura rachunkowego.

 

Portal Biura - dowiedz się więcej!

Czytany 753 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 grudzień 2021 16:19

Artykuły powiązane

 • Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

  Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.

 • Portal Biura w biurze rachunkowym. Czy rzeczywiście warto? Portal Biura w biurze rachunkowym. Czy rzeczywiście warto?

  W dobie przymusowej cyfryzacji wielu dziedzin życia polskiego przedsiębiorcy wprowadzanie zmian jest nieuniknione. Wykorzystanie nowych technologii pozwala księgowym utrzymać się na rynku, nawet pomimo dużej konkurencji. Jakie rozwiązania rzeczywiście przynoszą korzyści biurom, a jakie są jedynie naciąganiem na kolejne zakupy? Pod lupę wzięliśmy Portal Biura w biurze rachunkowym – system InsERT do komunikacji na linii biuro-klient.

 • Faktura ustrukturyzowana usprawni księgowość dla firm Faktura ustrukturyzowana usprawni księgowość dla firm

  Wprowadzona od 1 stycznia faktura ustrukturyzowana obecnie jest dla polskich przedsiębiorców wyborem, nie przymusem. Rząd wprowadzi jednak obowiązek jej stosowania – i to już od 2024 roku. Choć jak każda zmiana przeraża podatników, dla biur rachunkowych może być dużym odciążeniem. Sprawdź, jak system KSeF i faktura ustrukturyzowana usprawnią księgowość dla firm.

 • Portal Biura – teraz także dla linii InsERT GT Portal Biura – teraz także dla linii InsERT GT

  Innowacyjne narzędzie usprawniające komunikację pomiędzy przedsiębiorcą a biurem rachunkowym – Portal Biura – teraz działa także w linii InsERT GT! Poznaj funkcjonalność tego rozwiązania i dowiedz się, dlaczego warto w pełni wykorzystać potencjał e-księgowości! Portal Biura dla linii InsERT GT.

 • Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość! Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

  Pliki JPK, elektroniczna ewidencja, faktury ustrukturyzowane – cyfryzacja na dobre zagościła w życiu współczesnego polskiego przedsiębiorcy. Aby zachować konkurencyjność na rynku, biuro księgowe musi dziś nie tylko rzetelnie świadczyć swoje usługi, ale też wychodzić naprzeciw potrzebom klienta, który chce wszystko załatwić szybko i najlepiej elektronicznie. Dowiedz się, jak przygotować biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!