wtorek, 30 listopad 2021 23:16

Portal Biura – jak usprawnić księgowość w Biurach Rachunkowych?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Na pozór wydaje się, że księgowość w małej firmie jest sprawą prostą. Jednak wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym już na starcie. Właściciele niedużych biznesów wolą zapłacić za usługę i mieć pewność, że rozrachunki, wyliczenia podatku czy obowiązkowych składek są przeprowadzane prawidłowo. Inny powód to oszczędność czasu – czasu, który można poświęcić na rozwijanie sprzedaży, zamiast na śledzenie przepisów i bieżących zmian w regulacjach podatkowych. Portal Biura to program, która pozwala jeszcze bardziej usprawnić prowadzenie księgowości  – zarówno od strony podatnika, jak i biura rachunkowego.

 

Czas to pieniądz – potrzebny księgowy dla małej firmy

Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości, zwłaszcza jeśli firma jest nieduża i dopiero startuje. Znakomita większość właścicieli, nawet jednoosobowych działalności gospodarczych, nawiązuje jednak współpracę z księgowym. Powodów można wymienić kilka, ale najważniejszym jest oszczędność czasu.

 

Pilnowanie zmian w przepisach oraz nowości, które wprowadza ustawodawca, skrupulatne dbanie o poprawność rozliczeń z kontrahentami i administracją skarbową – czynności te od laika wymagają poświęcenia wielu godzin, uwagi i niejednokrotnie – nerwów. Godzin, które lepiej przeznaczyć na rozwijanie biznesu i powiększanie sprzedaży. Już samo generowanie i dostarczanie dokumentacji bywa czasochłonne, dlatego nowocześni przedsiębiorcy szybko odnajdują się w elektronicznym obiegu dokumentów. Dobry księgowy to skarb – pozwala oszczędzić czas i nerwy – a skoro, jak mówią, czas to pieniądz – finalnie korzystnie wpływa też na budżet małej firmy.

 

Elektroniczny obieg dokumentów – jeszcze większe oszczędności

portal biura aplikacja dla klienta

 

Niejeden przedsiębiorca z ulgą odetchnął, gdy biuro rachunkowe zaproponowało współpracę zdalną. Osobisty kontakt z księgowym nie stanowi problemu – wsparcie specjalisty jest raczej postrzegane jako zaleta. Uciążliwością dla klientów, w przypadku tradycyjnego modelu księgowości, bywa raczej comiesięczne dostarczanie dokumentów sprzedażowych i kosztowych w formie papierowej. Osobiste przywożenie faktur lub wysyłanie ich pocztą jest absorbujące i wydłuża cały proces obsługi księgowej.

Elektroniczny obieg pozwala na przerzucenie komunikacji na telefon oraz e-mail. W sytuacji pandemii i konieczności ograniczenia kontaktów osobistych, przekazywanie dokumentacji w formie cyfrowej jest praktyką, które nie tylko dodatkowo oszczędza czas, ale też podwyższa bezpieczeństwo.

 

E-księgowość – jeszcze bardziej usprawnia księgowość w małej firmie

 

Czy można zrobić coś jeszcze, żeby lepiej prowadzić księgowość w małej firmie? Owszem – rozwiązaniem, które pozwala na dodatkowe usprawnienia jest tzw. e-księgowość. W księgowości internetowej zarówno właściciel firmy, jak księgowy wykorzystują dedykowane narzędzia IT.

 

PB dokumenty Rachmistrz nexo

 

Klient loguje się do swojego konta na platformie otwieranej w przeglądarce i wprowadza do systemu dokumenty sprzedażowe i kosztowe. Biuro rachunkowe – otrzymuje je w czasie rzeczywistym, pracując na kompatybilnym z platformą programie. Informacje o wyliczonej kwocie podatku czy składek „wracają” do przedsiębiorcy tą samą drogą – może je łatwo odnaleźć w wersji systemu, z którego korzysta. Cała dokumentacja, potrzebne dane znajdują się w jednym miejscu i firma ma do nich stały dostęp. Za pomocą aplikacji można też tworzyć szczegółowe analizy i generować raporty.

Dobrym programem do e-księgowości, który umożliwia wymienione działania, jest Portal Biura. Co istotne nie jest to aplikacja do samodzielnego prowadzenia księgowości, ale do kontaktu z księgowością. Klient nie tylko zyskuje dostęp do programu w ramach abonamentu, ale także pełne wsparcie i obsługę biura rachunkowego.

 

Portal Biura - dowiedz się więcej!

Czytany 323 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 grudzień 2021 16:19

Artykuły powiązane

 • Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość! Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

  Pliki JPK, elektroniczna ewidencja, faktury ustrukturyzowane – cyfryzacja na dobre zagościła w życiu współczesnego polskiego przedsiębiorcy. Aby zachować konkurencyjność na rynku, biuro księgowe musi dziś nie tylko rzetelnie świadczyć swoje usługi, ale też wychodzić naprzeciw potrzebom klienta, który chce wszystko załatwić szybko i najlepiej elektronicznie. Dowiedz się, jak przygotować biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

 • Fakturowanie w Windows – zintegrowane z e-księgowością! Fakturowanie w Windows – zintegrowane z e-księgowością!

  Dostosowany do potrzeb działalności, praktyczny program do wystawiania faktur znacząco ułatwia pracę firmy. Pomimo coraz większego wyboru aplikacji mobilnych, wciąż największą popularnością cieszy się fakturowanie w Windows. Jaki program wybrać, by pozwalał jednocześnie na sprawne zarządzanie e-księgowością?

 • Elektroniczny obieg dokumentów w e-księgowości – jak ułatwia życie przedsiębiorcom Elektroniczny obieg dokumentów w e-księgowości – jak ułatwia życie przedsiębiorcom

  Zmiana modelu współpracy biznesowej wymuszona trwającą od 2020 r. pandemią sprawiła, iż wielu przedsiębiorców przekonało się do elektronicznego obiegu dokumentów oraz ogólnie zdalnych kontaktów. Firmy, które kontynuowały działalność nawet w trudnych dla gospodarki miesiącach, musiały m.in. dostosować się do rządowych wytycznych podczas kontaktu ze swoim księgowym. Zarówno przedsiębiorcy, jak i biura rachunkowe przekonały się, jak praktyczna jest w dzisiejszych czasach e-księgowość. Jakie korzyści przyniosła obu stronom?

 • Portal Biura – innowacyjne narzędzie w e-księgowości Portal Biura – innowacyjne narzędzie w e-księgowości

  E-księgowość z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Perspektywa przesyłania online wszystkich danych do księgowego i otrzymywania tą samą drogą informacji zwrotnych kusi nowoczesnych przedsiębiorców. Narzędziem od InsERT, które usprawnia komunikację pomiędzy biurem rachunkowym a klientem jest Portal Biura. Sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać!

 • Programy do e-księgowości – który wybrać? Programy do e-księgowości – który wybrać?

  Księgowość internetowa z miesiąca na miesiąc zyskuje sobie coraz większą popularność. Niewątpliwie przyczyniły się do tego kolejne lockdowny, które znacząco ograniczyły bezpośrednie kontakty usługodawców z ich klientami. E-księgowość jest znacznie wygodniejsza od tradycyjnej obsługi biura rachunkowego. Ale czy tańsza? Sprawdź, z jakiego programu do e-księgowości warto korzystać.