piątek, 18 marzec 2022 10:17

Fakturowanie w Windows – zintegrowane z e-księgowością!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dostosowany do potrzeb działalności, praktyczny program do wystawiania faktur znacząco ułatwia pracę firmy. Pomimo coraz większego wyboru aplikacji mobilnych, wciąż największą popularnością cieszy się fakturowanie w Windows. Jaki program wybrać, by pozwalał jednocześnie na sprawne zarządzanie e-księgowością?

Fakturowanie w Windows to, jak sama nazwa wskazuje, prowadzenie sprzedaży za pomocą systemu finansowego zainstalowanego na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Pomimo docenianej użyteczności i niezawodności innych systemów operacyjnych, Windows wciąż jest najchętniej wybieranym. Stan ten raczej prędko się nie zmieni.

 

Fakturowanie z Windows – jaki program wybrać

Wybór programu do fakturowania to jedna z pierwszych decyzji, którą musi podjąć przedsiębiorca. Do wyboru mamy aplikacje bezpłatne, których użytkowanie niestety obarczone jest pewnym ryzykiem, oraz komercyjne. W drugim przypadku dostępne są różnego rodzaju programy, dostosowane do potrzeb i specyfiki firm małych i dużych, handlowych i usługowych, działających stacjonarnie i mobilnie itd.

Dlaczego darmowe programy do fakturowania nie są optymalnym rozwiązaniem? Chociażby ze względu na brak pewności wsparcia technicznego, które może być potrzebne w czasie użytkowania oprogramowania. Oczywiście wielu twórców aplikacji stara się udzielać porad i rozwiązywać problemy np. na forach internetowych, jednak nigdy nie mamy gwarancji takiej pomocy. Poza tym darmowy system może nie być na bieżąco aktualizowany. Przy zmianie przepisów prawa podatkowego użytkowanie nieaktualnego programu wiąże się z ryzykiem błędnego dokumentowania sprzedaży, a co za tym idzie narażaniem się na konsekwencje np. w razie kontroli skarbowej.

Fakturowanie w Windows z komercyjnymi programami, takimi jak np. Subiekt nexo czy jego starsza, popularna wersja – Subiekt GT – pozwala na dostosowanie funkcjonalności systemu do potrzeb firmy. Jednocześnie mamy pewność zarówno dostępnej pomocy technicznej, jak i bieżących aktualizacji – wprowadzanych pod kątem zmian w przepisach i zmieniających się potrzeb przedsiębiorców.

Proste fakturowanie w Windows umożliwia też aplikacja Subiekt123. Podobnie jak Subiekt nexo i Subiekt GT, to program stworzony przez wiodącego producenta – firmę InsERT. Jeśli korzystamy z usług biura rachunkowego pracującego na systemie InsERT, aplikacja przeglądarkowa Subiekt123 zostanie nam udostępniona nieodpłatnie w ramach e-księgowości!

 

Integracja z e-księgowością

Prześledźmy, jak wygląda fakturowanie w Windows w integracji z e-księgowością. Przykładem niech będą funkcjonalne rozwiązania zaproponowane przez InsERT. Księgowy prowadzi rozliczenia za pomocą programu – Rachmistrza nexo lub Rachmistrza GT w przypadku KPiR i ryczałtu oraz Rewizora nexo lub Rewizora GT dla ksiąg handlowych.

Przedsiębiorca korzystający z usług biura rachunkowego prowadzi swoją sprzedaż za pomocą jednego z trzech programów – Subiekt nexo, Subiekt GT lub uproszczony Subiekt123. Kanałem komunikacji pomiędzy podatnikiem a jego księgowym jest Portal Biura.

Portal Biura to praktyczna platforma do przesyłania dokumentów oraz informacji do biura księgowego oraz od biura do przedsiębiorcy. Użytkownik wgrywa potrzebne faktury, rachunki, umowy, oświadczenia i inne dokumenty, a księgowy na ich podstawie dokonuje potrzebnych wyliczeń. Informacje zwrotne, np. o kwocie podatku do zapłaty, należnych składkach, terminach czy koniecznych poprawkach, również dostarczane są do przedsiębiorcy za pośrednictwem Portalu Biura. Aby nic mu nie umknęło, stosowny komunikat wysłany zostaje również na adres mailowy.

Fakturowanie w Windows z e-księgowością to ogromne uproszczenie, a także oszczędność czasu zarówno do przedsiębiorcy, jak i dla jego księgowego. To rozwiązanie całkowicie eliminuje konieczność osobistego kontaktu w celu np. przekazania dokumentów. Zredukowane zostają koszty dojazdów czy wysyłek kurierskich. W obecnej dobie coraz większej konkurencji na rynku stosowanie rozwiązań optymalizujących pracę biura pozwala firmie działać efektywniej i skupić się na sprzedaży oraz marketingu, bez marnowania czasu na zbędną biurokrację!

 

Czytaj także: Portal Biura – jak usprawnić księgowość w Biurach Rachunkowych?  

Czytany 648 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 marzec 2022 07:29

Artykuły powiązane

 • Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF! Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF!

  Już na pół roku czynni podatnicy VAT obowiązkowo rozpoczną korzystanie z KSeF. Choć termin ten może wydawać się odległy, warto już teraz przygotować się na zmiany. Korzystasz z programów takich jak Subiekt GT, Subiekt nexo czy Subiekt 123? Sprawdź, jak będzie wyglądać faktura ustrukturyzowana w programach InsERT!

 • Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award! Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award!

  Oprogramowania dla firm InsERT cieszy się niesłabnącą popularnością. Znany i ceniony producent od lat jest też doceniany przez ekspertów z branży. Dowodzi tego chociażby zakwalifikowanie do finału HRA Star Award – prestiżowego konkursu organizowanego w ramach konferencji Strategie HR. Sprawdź, czym wyróżnił się InsERT!

 • Obowiązkowa faktura ustrukturyzowana – rząd przesuwa termin w 2024 r.! Obowiązkowa faktura ustrukturyzowana – rząd przesuwa termin w 2024 r.!

  Obowiązkowa faktura ustrukturyzowana wejdzie w życie później, niż początkowo zakładano. Decyzję resort finansów argumentuje specyfiką jednostek samorządu terytorialnego. Sprawdź, kiedy Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie i co zmieni w codzienności polskiego przedsiębiorcy.

 • Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO

  Technologie dotykowe otaczają nas niemalże wszędzie. Znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Kioski samoobsługowe, ściany interaktywne, tablice informacyjne w centrach handlowych i rozrywkowych. Od lat sprzęty z ekranami dotykowymi stanowią także ważne narzędzie w obsłudze sprzedaży w branży gastronomicznej, w sklepach czy np. na stacjach benzynowych. Subiekt nexo i Subiekt nexo PRO to popularne programy, które m.in. umożliwiają wystawianie dokumentów handlowych – faktur i paragonów. Firma InsERT wypuściła na rynek nowy moduł systemu, POS - interfejs dotykowy.             

 • Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

  Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.