piątek, 27 maj 2022 22:12

Jak zwiększyć konkurencyjność biura księgowego – poznaj innowacyjne narzędzie!

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Zmiana – nieodłączny element zawodu księgowego. Zmiany w prawie, aktualizacje przepisów, nowe technologie – bycie na bieżąco oznacza nieustanne i intensywne szkolenia. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach proces ten galopuje, stawiając biura rachunkowe przed ciągłymi wyzwaniami, m.in. w obszarze oprogramowania i zdalnej komunikacji. Otwartość na innowacje przekłada się jednak na konkretne efekty – zwiększenie konkurencyjności firmy i lepszą pozycję na rynku. Poznaj narzędzia, które pozwalają to osiągnąć!

 

Galopujące zmiany – jak za nimi nadążyć?

Digitalizacja księgowości przebiega na różnych poziomach i w różnych obszarach. Rząd propaguje, a czasem obowiązkowo narzuca podatnikom rozwiązania online – kasy fiskalne, rozliczenia z fiskusem, składanie dokumentów za pomocą elektronicznych formularzy, a już niebawem – e-faktury i Centralny Rejestr Faktur. Z drugiej strony innowacyjne technologie są postulatem podatników, którzy nie muszą stać w kolejkach czy załatwiać spraw urzędowych bezpośrednio, w niewygodnych dla siebie godzinach. Przedsiębiorcy cenią sobie też automatyzację procesów we współpracy z biurem rachunkowym i możliwość kontroli rozliczeń swojego biznesu – na bieżąco.

 

Nie tylko zdalna komunikacja

Czasy, w których dokumenty w teczkach przywoziło się każdego tygodnia lub miesiąca do księgowego – dawno minęły. Zarówno dla małych biznesów, jak i większych, zdalna współpraca jest podstawowym warunkiem wyboru biura rachunkowego, ze względu na oczywiste oszczędności. Wielu przedsiębiorców nie ma w swoich strukturach działów, które zajmują się rozliczeniami – korzystają oni z usług zewnętrznych firm i sprawny przepływ informacji w obie strony jest dla nich priorytetem. Nie chodzi jedynie o dobrą komunikację, ale możliwie jak największe automatyzowanie procesów księgowych – przekazywania dokumentacji i uzyskiwania rozliczeń.  

 

Automatyzacja – mniej pracy, więcej czasu

Automatyzacja pracy ułatwia działania każdej ze stron – uwalnia od prostych, ale czasochłonnych czynności, zwiększa poziom bezpieczeństwa i eliminuje błędy. Nowoczesne oprogramowanie dla biura rachunkowego oraz dla klienta – połączone w jeden współpracujący ze sobą system – to wciąż rozwiązania innowacyjne. Biuro rachunkowe, które może zaproponować pracę na ich bazie, będzie się wyróżniać na tle konkurencyjnych firm, gdzie księgowy działa na swoim programie, a klient – na swoim. Warto zaproponować biznesom lepsze rozwiązania.

 

Jak Rachmistrz Nexo, Rewizor Nexo i Portal Biura zwiększą Twoją konkurencyjność – czyli innowacje od InsERT

Portal Biura to aplikacja działająca w przeglądarce internetowej, która jest pośrednikiem między biurem rachunkowym a klientem i stanowi pewnego rodzaju wirtualne miejsce spotkania. To aktualnie najłatwiejszy i najszybszy sposób, w jaki można przekazywać dane – dwustronnie. Za jej pomocą klient wysyła dokumenty do rozliczenia, natomiast biuro rachunkowe przesyła informacje zwrotne o obowiązkach, kwotach podatku do zapłaty, należnościach itp.

Portal Biura jest jednocześnie modułem programów dla biur rachunkowych – Rewizor Nexo i Rachmistrz Nexo. Dzięki temu, że aplikacje są w pełni zintegrowane, księgowość oszczędza czas na wprowadzaniu danych z dokumentów od klientów – ponieważ wiele czynności odbywa się automatycznie. Klient z kolei otrzymuje błyskawicznie raporty, kalendarz zobowiązań i wszelkie istotne dane.

Oczywiście wdrożenie oprogramowania InsERT w biurze rachunkowym wymaga czasu i wysiłku związanego z przeszkoleniem kadry i oswojeniem się z nowym narzędziem. Być może księgowy będzie musiał też wesprzeć firmę, której zaproponuje współpracę z wykorzystaniem aplikacji Portal Biura. Jednak, na dłuższą metę, te innowacyjne narzędzia usprawnią pracę, a odzyskane zasoby – umożliwią pozyskanie kolejnych klientów.

 

Zobacz też: Cyfrowa księgowość - co oznacza dla współczesnego biznesu?

Czytany 647 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 29 maj 2022 21:22

Artykuły powiązane

 • Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award! Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award!

  Oprogramowania dla firm InsERT cieszy się niesłabnącą popularnością. Znany i ceniony producent od lat jest też doceniany przez ekspertów z branży. Dowodzi tego chociażby zakwalifikowanie do finału HRA Star Award – prestiżowego konkursu organizowanego w ramach konferencji Strategie HR. Sprawdź, czym wyróżnił się InsERT!

 • Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO

  Technologie dotykowe otaczają nas niemalże wszędzie. Znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Kioski samoobsługowe, ściany interaktywne, tablice informacyjne w centrach handlowych i rozrywkowych. Od lat sprzęty z ekranami dotykowymi stanowią także ważne narzędzie w obsłudze sprzedaży w branży gastronomicznej, w sklepach czy np. na stacjach benzynowych. Subiekt nexo i Subiekt nexo PRO to popularne programy, które m.in. umożliwiają wystawianie dokumentów handlowych – faktur i paragonów. Firma InsERT wypuściła na rynek nowy moduł systemu, POS - interfejs dotykowy.             

 • Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

  Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.

 • InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę! InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę!

  Prosty, przyjazny i w przystępnej cenie. MikroSubiekt to program do ewidencjonowania sprzedaży, który miał wielu zwolenników wśród małych przedsiębiorców. Miał – ponieważ producent systemu, firma InsERT, kończy sprzedaż tego produktu 30 września 2022 r. Obecni użytkownicy mikroSubiekta mogą jednak bezpłatnie przejść na najnowszą wersję innego programu, to ostatni dobry moment na przeprowadzenie tej zmiany.

 • Portal Biura w biurze rachunkowym. Czy rzeczywiście warto? Portal Biura w biurze rachunkowym. Czy rzeczywiście warto?

  W dobie przymusowej cyfryzacji wielu dziedzin życia polskiego przedsiębiorcy wprowadzanie zmian jest nieuniknione. Wykorzystanie nowych technologii pozwala księgowym utrzymać się na rynku, nawet pomimo dużej konkurencji. Jakie rozwiązania rzeczywiście przynoszą korzyści biurom, a jakie są jedynie naciąganiem na kolejne zakupy? Pod lupę wzięliśmy Portal Biura w biurze rachunkowym – system InsERT do komunikacji na linii biuro-klient.