poniedziałek, 13 czerwiec 2022 11:17

Dokumenty Firmy – usługa, która usprawnia pracę przedsiębiorstwa!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dostępna zarówno w programach linii InsERT nexo, jak i w starszej wersji GT, usługa Dokumenty Firmy to narzędzie, na które czekali polscy przedsiębiorcy! Pozwala na błyskawiczną wymianę dokumentów pomiędzy pracownikami i nie tylko. Sprawdź, jak działa ten innowacyjny moduł!

Wiodący producent oprogramowania dla firm – InsERT – od lat wychodzi naprzeciw potrzebom polskich firm. Opracowywane rozwiązania pozwalają na coraz sprawniejsze zarządzanie nie tylko sprzedażą czy rozrachunkami, ale też wewnętrzną i zewnętrzną wymianą danych. Po Portalu Biura, który jest platformą do komunikacji z biurem rachunkowym, przyszedł czas na Dokumenty Firmy – innowacyjny moduł do wymiany dokumentów.

 

Dokumenty firmy – nowość od InsERT

W tradycyjnym modelu funkcjonowania przedsiębiorstwa obieg dokumentów – szczególnie tych ważnych – funkcjonuje w formie papierowej. Umowa, oferta czy inne ważne pismo nieraz przechodzi przez kilka par rąk, zanim trafi do ostatecznego odbiorcy lub trafi do segregatora jako zatwierdzony przez wszystkie decyzyjne osoby dokument.

Taki model, choć się do niego przyzwyczailiśmy, generuje w firmach liczne problemy. Przetrzymywanie dokumentów, zapominanie o nich, gubienie, niewłaściwe nadanie priorytetów – to tylko niektóre kwestie, z którymi muszą zmagać się współczesne przedsiębiorstwa. Moduł Dokumenty Firmy wychodzi naprzeciw tym potrzebom i dostarcza rozwiązania, które w znaczący sposób usprawniają te procesy.  

 

Dokumenty firmy – potrzeba przedsiębiorcy

Jak działa moduł Dokumenty Firmy? Bardzo prosto. Wszystkie dokumenty przesyłane są przez pracowników w formie plików PDF, skanów czy zdjęć. Na tym etapie już likwidujemy pierwszy problem – w formie cyfrowej dokument na pewno się nie zgubi! Postęp prac jest weryfikowany na każdym etapie. W razie potrzeby system może np. przypomnieć o dokumencie, który zbyt długo nie został opracowany przez uprawnioną do tego osobę.

W wersji przeglądarkowej można zdecydować, czy do dodawane dokumenty będą automatycznie eksportowane do systemu księgowego, czy też włączony będzie obieg dokumentów. W drugim przypadku dokumenty mogą być przekazywane pomiędzy wieloma osobami w firmie z możliwością weryfikacji, akceptacji oraz eksportu do programu księgowego.

 

Wsparcie dla księgowości

Księgowym w danej firmie pozwala to na automatyczny odczyt dokumentów z zastosowaniem systemu OCR i sprawne wprowadzenie ich do programu, np. Rachmistrz nexo czy Rewizor nexo. Na podstawie zawartych w nich danych pracownik tworzy odpowiednie zapisy w ewidencjach VAT oraz w księgach rachunkowych.

 

Wsparcie dla zdalnych pracowników

Moduł Dokumenty Firmy doskonale sprawdzi się też jako narzędzie wspomagające pracę zdalną. Świetnym przykładem takiego zastosowania jest działanie przedstawicieli handlowych – pracowników, którzy zwykle pracują w terenie. W siedzibie firmy nieraz bywają raz na tydzień lub nawet rzadziej. Dzięki usłudze Dokumenty Firmy mogą na bieżąco, w czasie rzeczywistym przesyłać do firmy wszystkie dokumenty.

 

Wykorzystaj 100% możliwości!

Dostęp do modułu Dokumenty Firmy zyskujemy w naszym koncie InsERT. Zintegrowanie wszystkich programów – sprzedażowych, księgowych itp. – to kolejna ważna zaleta tej usługi. Podczas pierwszego uruchomienia programu osoba zarządzająca przedsiębiorstwem będzie mogła zdecydować, w jaki sposób narzędzie to będzie funkcjonowało w firmie.

Na tym etapie mogą pojawić się wątpliwości. Jak wdrożyć usługę Dokumenty Firmy, aby optymalnie wykorzystać jej możliwości? Jak czerpać najwięcej korzyści z tego narzędzia? Jakie uprawnienia nadać pracownikom, by ich działania były jednocześnie efektywne i bezpieczne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań są kluczowe, ponieważ pozwalają na takie dostosowanie usługi do potrzeb firmy, by przyniosła wymierne profity: oszczędność czasu i pieniędzy, sprawniejszą pracę, większą wydajność, większe zyski.

Podczas wdrożenia modułu Dokumenty Firmy warto skorzystać z pomocy specjalisty. Przekonało się o tym mnóstwo firm, które rozpoczęły pracę z tą usługą. Z czasem lepiej poznajemy jej możliwości i możemy sami wprowadzać zmiany i konfigurować różne opcje. Rozpoczęcie pracy w taki sposób, by przyniosła ona zyski od razu, wymaga jednak zarówno specjalistycznej wiedzy, jak i znajomości specyfiki pracy firm działających w różnych branżach.

Specjaliści BUCHCOM – Partnera Handlowego i Punktu Serwisowego InsERT – szybko i sprawnie wprowadzą Twoją firmę do świata innowacyjnych rozwiązań InsERT. Wykorzystaj 100% możliwości programów, za które płacisz! Czekamy na telefon od Ciebie – powiedz nam, czego potrzebuje Twoja firma i pozwól prowadzić ją na wyższy poziom funkcjonowania!

 

Czytaj także: Cyfrowa księgowość – co oznacza dla współczesnego biznesu?

Czytany 78 razy

Artykuły powiązane

 • Subiekt 123 - poznaj zalety cenionego programu do faktur Subiekt 123 - poznaj zalety cenionego programu do faktur

  Program do faktur dostępny z przeglądarki internetowej, prosty i intuicyjny w obsłudze - Subiekt 123 to aplikacja, którą polubisz! Wszystko, co niezbędne do fakturowania sprzedaży każdego miesiąca w przejrzystym, łatwym do opanowania interfejsie. Do tego przystępna cena w różnych wariantach i łatwy zakup licencji, który pozwala na rozpoczęcie pracy natychmiast po zaksięgowaniu przelewu.

 • Jak zwiększyć konkurencyjność biura księgowego – poznaj innowacyjne narzędzie! Jak zwiększyć konkurencyjność biura księgowego – poznaj innowacyjne narzędzie!

  Zmiana – nieodłączny element zawodu księgowego. Zmiany w prawie, aktualizacje przepisów, nowe technologie – bycie na bieżąco oznacza nieustanne i intensywne szkolenia. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach proces ten galopuje, stawiając biura rachunkowe przed ciągłymi wyzwaniami, m.in. w obszarze oprogramowania i zdalnej komunikacji. Otwartość na innowacje przekłada się jednak na konkretne efekty – zwiększenie konkurencyjności firmy i lepszą pozycję na rynku. Poznaj narzędzia, które pozwalają to osiągnąć!

 • Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość! Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

  Pliki JPK, elektroniczna ewidencja, faktury ustrukturyzowane – cyfryzacja na dobre zagościła w życiu współczesnego polskiego przedsiębiorcy. Aby zachować konkurencyjność na rynku, biuro księgowe musi dziś nie tylko rzetelnie świadczyć swoje usługi, ale też wychodzić naprzeciw potrzebom klienta, który chce wszystko załatwić szybko i najlepiej elektronicznie. Dowiedz się, jak przygotować biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

 • Zamień mikroSubiekta na program Subiekt123 – teraz zupełnie za darmo! Zamień mikroSubiekta na program Subiekt123 – teraz zupełnie za darmo!

  Znany i od lat ceniony mikroSubiekt zyskał sobie wielu zadowolonych użytkowników. Ma jednak godnego następcę – to prosty i funkcjonalny program do fakturowania Subiekt123. Poznaj zalety tego wyjątkowo praktycznego systemu i zamień mikroSubiekta na Subiekta 123!

 • Fakturowanie w Windows – zintegrowane z e-księgowością! Fakturowanie w Windows – zintegrowane z e-księgowością!

  Dostosowany do potrzeb działalności, praktyczny program do wystawiania faktur znacząco ułatwia pracę firmy. Pomimo coraz większego wyboru aplikacji mobilnych, wciąż największą popularnością cieszy się fakturowanie w Windows. Jaki program wybrać, by pozwalał jednocześnie na sprawne zarządzanie e-księgowością?