poniedziałek, 22 wrzesień 2014 00:00

Kasa fiskalna u kosmetyczki 2015; koniec zwolnienia?

Oceń ten artykuł
(13 głosów)

Świadczysz usługi kosmetyczne lub kosmetologiczne? Do tej pory korzystasz ze zwolnienia z kasy fiskalnej? Sprawdź, czy stracisz do niego prawo w 2015 roku - 1 stycznia mają wejść w życie nowe przepisy, które zlikwidują zwolnienia z kas fiskalnych dla ogromnej liczby usługodawców.

Dowiedz się też, jaka kasa fiskalna u kosmetyczki sprawdzi się najlepiej.

Podatnicy już od dłuższego czasu wyczekiwali wieści na temat zmian, jakie przyniesie rok 2015 w związku z nowymi przepisami dotyczącymi zwolnień z kas fiskalnych. Z końcem 2014 roku traci bowiem moc rozporządzenie z 29 listopada 2012 roku w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Obowiązywało ono w latach 2013-2014. Aby ktokolwiek mógł korzystać ze zwolnień po 31 grudnia 2014 roku, Minister Finansów musi opublikować nowe rozporządzenie.

 

Największa obawa podatników dotyczyła perspektywy kolejnego zmniejszenia limitu obrotów do zwolnienia podmiotowego z kas. Obecnie wynosi on 20.000 zł w skali roku, przy czym w przypadku rozpoczęcia sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych w trakcie roku limit wylicza się w proporcji do okresu prowadzenia tej sprzedaży - od dnia pierwszej sprzedaży do końca roku. Jednak wysokość limitu ma się nie zmienić w 2015 roku.

 

Znamy już projekt nowego rozporządzenia w sprawie zwolnień z kas, które zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2015 roku. Nowe przepisy nie zmniejszą limitu obrotu do zwolnienia podmiotowego - dalej będzie to 20.000 zł rocznie. Poszerzy się natomiast katalog czynności wyłączonych z wszelkich zwolnień z kas.

 

Wprowadzenie nowych wyłączeń ze zwolnień z kas fiskalnych od 1 stycznia 2015 roku dotknie przede wszystkim usługodawców. Wśród czynności, wobec których od nowego roku nie będzie już można zastosować prawa do zwolnień, znalazły się usługi kosmetyczne i kosmetologiczne.

 

Czytamy o tym w § 4 ust. 1 pkt 2 lit. h projektu nowego rozporządzenia:

§ 4. 1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się w przypadku:
(…)
2) świadczenia usług:
(…)
h) fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych

 

Co te nowe przepisy oznaczają dla kosmetyczek świadczących swoje usługi w ramach własnej działalności gospodarczej? Jeśli do tej pory korzystały one ze zwolnienia z kasy fiskalnej i nie utracą tego prawa do końca 2014 roku, urządzenie to będą musiały wprowadzić w swojej działalności na początku 2015 roku. Nie ma przy tym znaczenia, czy kosmetyczka korzysta obecnie ze zwolnienia ze względu na osiąganie niskich obrotów, czy z jakiegokolwiek innego zwolnienia. Czynności, które w rozporządzeniu znajdą się jako wyłączone ze zwolnień z kas, będą musiały być ewidencjonowane za pomocą tego urządzenia bez względu na okoliczności.

 

Dowiedz się, do kiedy wprowadzić kasę fiskalną w gabinecie kosmetycznym w 2015 r.

 

Opisane powyżej wyłączenie ze zwolnień z kas dotyczy podatników świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne. Nie ma przy tym znaczenia, czy kosmetyczka prowadzi własny gabinet, czy np. podnajmuje stanowisko w salonie fryzjerskim lub świadczy usługi w domach klientek i klientów. Każde świadczenie usług kosmetycznych i kosmetologicznych od 2015 roku musi być ewidencjonowane na kasie fiskalnej - od tej zasady nie będzie wyjątków.

 

Jaka kasa fiskalna dla kosmetyczki?

Skoro już teraz wiadomo, że w 2015 roku osoby świadczące usługi kosmetyczne i kosmetologiczne będą musiały zaopatrzyć się w kasy fiskalne, dobrze byłoby jak najwcześniej rozejrzeć się za odpowiednim urządzeniem. Nie warto czekać na ostatnią chwilę i kupować pierwszą lepszą kasę fiskalną. W istocie umiejętnie dobrana kasa dla kosmetyczki okaże się bardzo dobrym narzędziem prowadzenia sprzedaży. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ na wizerunek kosmetyczki w oczach klientek i klientów może mieć profesjonalna kasa fiskalna.

 

Kosmetyczkom polecamy kilka sprawdzonych kas fiskalnych z elektroniczną kopią paragonu:

 

Elzab K10

Kasa fiskalna wręcz stworzona dla usługodawców, którzy dbają o swój image i chcą się otaczać nowoczesnym sprzętem. To pierwsza na rynku kasa fiskalna z panelem dotykowym. Wystarczy sobie wyobrazić, jak profesjonalnie wygląda w gabinecie kosmetycznym. Świetnie sprawdzi się też u kosmetyczek, które świadczą usługi w domach klientek i klientów - jest mała i lekka, a dzięki wygodnej odpinanej smyczy można ją swobodnie nosić na szyi. Wyposażona w wytrzymały akumulator pracuje cały dzień bez konieczności ładowania.

Do wyboru mamy aż cztery warianty kolorystyczne: Kasę można dopasować do wystroju gabinetu, a także do image’u kosmetyczki. A przecież w tej branży wizerunek ma ogromne znaczenie. Elzab K10 jest też wyjątkowo prosta w obsłudze i ma wiele technicznych zalet, o których warto dowiedzieć się więcej.

 

Posnet Mobile HS EJ

To najmniejsza i najlżejsza kasa fiskalna na rynku, wręcz stworzona dla tych kosmetyczek, które podróżują ze swoją kasą. Zmieści się w damskiej torebce, a nawet w kieszeni. W gabinecie kosmetycznym również będzie wyglądać atrakcyjnie, ponieważ jest nowoczesna i elegancka. Drukuje paragony na szerokim papierze, który wygląda profesjonalnie i pozwala na zaprogramowanie dokładnej nazwy usługi lub towaru.

Kasa fiskalna dla kosmetyczek Posnet Mobile HS EJ powstała z myślą o pracy mobilnej - ma bardzo wytrzymały akumulator pozwalający na całodzienną pracę kosmetyczki bez konieczności poszukiwania źródła zasilania. Dzięki wyjątkowo prostej obsłudze praca z kasą Mobile HS EJ to wręcz przyjemność - taka intuicyjna obsługa pozwala pracować na kasie szybko i bez błędów. Dowiedz się więcej o tej kasie…

 

Novitus Nano E

Ta elegancka kasa fiskalna cieszy się dużą popularnością wśród usługodawców. Dzięki małym gabarytom urządzenie zmieści się na każdym biurku czy stoliku. Świetnie sprawdza się też u kosmetyczek pracujących mobilnie - podróżujących ze swoją kasą fiskalną do klientek i klientów lub podnajmujących stanowisko w salonie piękności. Wytrzymały akumulator umożliwia całodzienną pracę bez konieczności podłączania urządzenia do prądu.

Kasa dla kosmetyczek Nano E jest nie tylko prosta w obsłudze i wygodna, ale też funkcjonalna. Drukuje paragony na profesjonalnie wyglądającym szerokim papierze termicznym. Na czytelnym wyświetlaczu klientka lub klient z łatwością odczyta dane wprowadzane na kasie - wpływa to na zaufanie do kosmetyczki i jej profesjonalny wizerunek. Dowiedz się więcej o tej kasie...

 

Tanie kasy fiskalne dla kosmetyczek - zobacz całą ofertę

 

Uwaga! Nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień zostało opublikowane w Dz. U. z dnia 7 listopada 2014 r. Nieco różni się od pierwotnego projektu. Kliknij po darmowy, kompleksowy poradnik na temat zwolnień z kas fiskalnych w latach 2015-2016:

Poradnik: Zwolnienia z kas fiskalnych 2015/2016

Czytany 12346 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 listopad 2014 11:44

Artykuły powiązane

 • Zużyta kasa fiskalna – co z nią zrobić Zużyta kasa fiskalna – co z nią zrobić

  Kasy fiskalne to urządzenia, które podlegają rejestracji i kontroli przez urzędy skarbowe. Uzasadnione są więc dylematy przedsiębiorców, co zrobić, gdy zużyta kasa fiskalna nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Czy można ją zutylizować? A może należy przechowywać starą kasę przez określony czas, w określonych warunkach? 

 • Faktura do paragonu tylko z NIP-em nabywcy od 1 września 2019 r. Faktura do paragonu tylko z NIP-em nabywcy od 1 września 2019 r.

  Planowane w celu uszczelnienia systemu podatkowego, nowe przepisy mają zapobiec nadużyciom przede wszystkim w branży paliwowej i budowlanej. Obowiązkowy numer NIP nabywcy na paragonie, do którego wystawiana jest faktura, ma zostać wprowadzony już od września 2019 r. Sprawdź, co się zmieni i jakie kary grożą za niedostosowanie się do nowego wymogu ustawodawcy.

 • Faktura do paragonu tylko z NIP-em nabywcy czy od 1 lipca 2019? Faktura do paragonu tylko z NIP-em nabywcy czy od 1 lipca 2019?

  Nowe przepisy mają wyeliminować nadużycia, obecne przede wszystkim w branży paliwowej i budowlanej – tak Ministerstwo Finansów tłumaczy wprowadzenie dodatkowego obowiązkowego elementu paragonu, do którego można wystawić fakturę dla podmiotu gospodarczego. Ten element to numer NIP nabywcy. Sprawdź, jak mają wyglądać nowe regulacje i kiedy zaczną obowiązywać.

 • Rejestrowanie zaliczek na kasie fiskalnej w 2018 r. Rejestrowanie zaliczek na kasie fiskalnej w 2018 r.

  Aktualne przepisy wymagają od podatników ewidencjonowania na kasie fiskalnej nie tylko dostawy towaru czy świadczenia usług, ale też otrzymania każdej formy przedpłaty – w tym zaliczek, zadatków itp. Sprawdź, jak to zrobić w praktyce – jaka nazwa towaru powinna znaleźć się na paragonie, w jakim momencie wystawić dokument i czy wręczenie nabywcy faktury zwalnia z obowiązku wydruku paragonu. Dowiedz się też, jaka drukarka fiskalna istotnie ułatwia rejestrowanie zaliczek.

 • Kasy fiskalne w 2017: Fryzjer i kosmetyczka muszą mieć kasę fiskalną od pierwszej sprzedaży Kasy fiskalne w 2017: Fryzjer i kosmetyczka muszą mieć kasę fiskalną od pierwszej sprzedaży

  Nie ma rewolucji w zwolnieniach z kas: usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne wciąż nie mogą korzystać z żadnych preferencji w tym zakresie. Co więcej, ustawodawca zdecydował się zlikwidować wydłużony okres na wprowadzenie kasy m.in. dla fryzjerów i kosmetyczek. Sprawdź, jakie zmiany przyniosło branży nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z kas.