czwartek, 28 sierpień 2014 00:00

Kasa fiskalna u weterynarza 2015

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Świadczysz usługi opieki medycznej w prywatnym gabinecie weterynaryjnym? A może jeździsz do domów swoich czworonożnych pacjentów lub na gospodarstwa rolne? Jak każdy lekarz świadczący usługi opieki medycznej, w 2015 roku nie będziesz mógł korzystać z prawa do zwolnienia z kasy fiskalnej - bez względu na wartość rocznego obrotu, liczbę transakcji i inne czynniki.

Sprawdź, kiedy wprowadzić kasę fiskalną w swojej działalności i jakie urządzenie wybrać!

W związku ze zmianami w przepisach dotyczących zwolnień z kas fiskalnych od 1 stycznia 2015 roku, spore grono podatników będzie musiało zakupić urządzenie rejestrujące i wprowadzić je w swojej działalności. Wśród usługodawców, którzy stracą prawo do zwolnień z kas, znajdą się osoby oferujące usługi naprawy pojazdów samochodowych, usługi fryzjerskie, gastronomiczne, prawne, a także usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów. Oczywiście do grona lekarzy należy zaliczyć także liczne grono lekarzy weterynarii. Jeśli świadczą oni usługi opieki medycznej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, a jeszcze zachowali prawo do zwolnienia z kasy fiskalnej, stracą to prawo w 2015 roku.

Obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2012 r., poz. 1382) straci swoją moc wraz z końcem 2014 roku. Obowiązywało ono w latach 2013-2014. Jak można było się spodziewać, projekt z 22.07.2014 nowego rozporządzenia w sprawie zwolnień z kas ogranicza zakres zwolnień, z których podatnicy będą mogli korzystać po 1 stycznia 2015 roku. W projekcie znajdujemy m.in. następujący przepis:

 

§ 4 ust. 1 pkt 2 lit. f projektu z 22.07.2014 rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących:

§ 4. 1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się w przypadku:
(…)
2) świadczenia usług:
(…)
f) w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,

 

Wprowadzenie powyższego wyłączenia w praktyce będzie oznaczało, iż wszyscy lekarze świadczący usługi opieki medycznej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych będą musieli wprowadzić kasę fiskalną. Bez znaczenia okaże się wysokość obrotu przez podatnika, niewielka liczba transakcji oraz inne czynniki. Lekarz weterynarii świadczący usługi opieki medycznej, który do końca 2014 roku zachowa prawo do zwolnienia z kasy fiskalnej, będzie musiał ją zakupić i wprowadzić w działalności najpóźniej 1 marca 2014 roku.

 

Kliknij i dowiedz się więcej: Kasy fiskalne 2015 dla kogo? Projektowane zmiany

 

Obowiązek stosowania kas fiskalnych obejmie zarówno weterynarzy świadczących usługi opieki medycznej w prywatnych gabinetach, jak i tych, którzy jeżdżą do pacjentów - na przykład na wiejskie gospodarstwa.

Niektórzy lekarze weterynarii skarżą się nie raz na trudności logistyczne związane z ewidencjonowaniem na kasie fiskalnej obrotu z usług świadczonych w domu czy na gospodarstwie rolnym osoby, która wzywa weterynarza do chorego zwierzęcia. A przecież gdy nowe przepisy wejdą w życie, paragon fiskalny będzie trzeba wydać każdemu klientowi, niezależnie od miejsca świadczenia usługi. Producenci urządzeń fiskalnych znaleźli na to rozwiązanie, i to już dawno - to kasy fiskalne mobilne.

 

Jaka kasa fiskalna dla weterynarza?

Mobilne kasy fiskalne dla weterynarzy w 2015 roku to świetne rozwiązanie. Urządzenia tego typu są małe i lekkie - z powodzeniem zmieszczą się w lekarskiej torbie. Zostały wyposażone w wytrzymałe akumulatory, dzięki którym pracują nawet cały dzień bez ładowania.

 

Cena: 1249 PLN (netto)
Cena: 1499 PLN (netto)
Cena: 1490 PLN (netto)
Cena: 1490 PLN (netto)

Na przykład kasa fiskalna Elzab K10 jest nie tylko mała i lekka, ale też bardzo odporna na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne: Kurz, pył, wilgoć, bardzo niska lub bardzo wysoka temperatura itp. Niezwykle wytrzymała obudowa chroni kasę w razie upadków i uderzeń. Urządzenie można powiesić na wygodnej smyczy, co bardzo ułatwia pracę weterynarza. Kasa fiskalna dla weterynarzy Elzab K10 to pierwsze tego typu urządzenie na rynku wyposażone w panel dotykowy - dzięki niemu obsługa kasy okazuje się niezwykle prosta i intuicyjna. Kasa z panelem dotykowym to też nowoczesność i profesjonalny wizerunek lekarza. Dowiedz się więcej o tej kasie...

 

Jeszcze mniejsza od Elzab K10 jest kasa mobilna Posnet Mobile HS EJ - najmniejsza kasa na polskim rynku. Zmieści się nawet w kieszeni. Wyjątkowo prosta w obsłudze, jest też bardzo wygodna i elegancka. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi wydrukuje aż 50.000 linii paragonu fiskalnego bez konieczności podłączania urządzenia do źródła zasilania. Na uwagę zasługuje także szybki mechanizm drukujący oraz możliwość zaprogramowania aż 40-znakowej nazwy towaru lub usługi. To szczególnie istotne w przypadku lekarzy weterynarii, którzy często podczas wizyty stosują różne leki, za które płaci klient. Dowiedz się więcej o tej kasie...

 

Warto wspomnieć również o kasie mobilnej, która z założenia dedykowana jest branży medycznej. Novitus Nano E to kasa fiskalna idealna dla lekarza weterynarii. Podobnie jak dwie pozostałe polecane kasy, z łatwością zmieści się w torbie lekarskiej, ma bardzo wytrzymały akumulator, szybki mechanizm drukujący i jest niezwykle prosta w obsłudze. To jedno z najpopularniejszych wśród lekarzy urządzeń fiskalnych. Dowiedz się więcej o tej kasie...

 

Wszystkie opisane powyżej kasy fiskalne dla weterynarzy zostały wyposażone w moduł elektronicznej kopii paragonów. Wszystkie też kosztują mniej niż 1300 zł. Jeśli odliczyć od tego ulgę przysługująca każdemu podatnikowi rozpoczynającemu pracę z urządzeniem fiskalnym - nawet 700 zł za każdą kasę - wydatek okazuje się niewielki.

Opisaliśmy kasy fiskalne mobilne, jednak oczywiście świetnie sprawdzają się one także jako urządzenia stacjonarne - w mniejszych i większych gabinetach weterynaryjnych.

 

Tanie kasy fiskalne dla weterynarzy - zobacz naszą ofertę

 

Uwaga! Nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z kas fiskalnych zostało opublikowane w Dz. U. dnia 7 listopada 2014 r. Czytaj w naszym poradniku, jakie zmiany ostatecznie zatwierdziło Ministerstwo Finansów i jak stosować zwolnienia z kas w latach 2015-2016:

Kliknij po poradnik: Kasy fiskalne 2015-2016

Czytany 7522 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 listopad 2014 12:03

Artykuły powiązane

 • Szukasz kasy online dla lekarzy? Szukasz kasy online dla lekarzy?

  Już tylko kilka miesięcy zostało lekarzom do obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online w swoich gabinetach. Nawet jeśli kupią kasę wcześniej, mogą skorzystać z ulgi. Wybraliśmy cztery modele kas i drukarek fiskalnych online, które najlepiej sprawdzają się w branży medycznej.

 • Kasy online odroczone dla lekarzy i dentystów! Kasy online odroczone dla lekarzy i dentystów!

  Lekarze i dentyści mają więcej czasu na zakup i instalację kas fiskalnych online. Ze względu na przedłużającą się epidemię COVID-19 rząd wprowadził sporo zmian w ramach Tarczy Antykryzysowej. Kasy online odroczone dla lekarzy i dentystów staną się obowiązkowe dopiero od połowy 2021 r.

 • Kasy fiskalne online obowiązkowe również dla lekarzy! Kasy fiskalne online obowiązkowe również dla lekarzy!

  Nie tylko mechaników, fryzjerów, stacje paliw, hotele, kluby fitness, firmy budowlane i gastronomiczne obejmie obowiązek wymiany kasy fiskalnej na urządzenie online’owe – nowy projekt ustawy nowelizacyjnej przewiduje objęcie tym wymogiem m.in. lekarzy i lekarzy dentystów. Sprawdź, kiedy kasa online będzie musiała znaleźć się w gabinecie lekarskim, dlaczego konieczne będzie zakupienie urządzenia jeszcze przed ustawowym terminem i z jakim kosztem będzie się to wiązało.

 • Kasy fiskalne online 2018: Nowa wersja projektu ustawy Kasy fiskalne online 2018: Nowa wersja projektu ustawy

  Obowiązkowa wymiana kas fiskalnych na urządzenia online’owe ma objąć jeszcze dwie duże grupy podatników – lekarzy i prawników. Zmieniły się też terminy wymiany kas dla branży budowlanej i usług krótkotrwałego zakwaterowania. Ministerstwo Finansów opublikowało nowy projekt ustawy nowelizacyjnej. Sprawdź, jakie jeszcze zmiany wprowadzono w stosunku do pierwotnego projektu – pojawiła się m.in. zupełnie nowa sankcja za brak przeglądu technicznego kasy.

 • Kasy fiskalne 2016 - jakie zmiany? Kasy fiskalne 2016 - jakie zmiany?

  Zastanawiasz się, czy w 2016 r. wciąż możesz korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej? A może rozpoczynasz stosowanie tego urządzenia w działalności i chcesz wiedzieć, jakie masz obowiązki i czy możesz skorzystać z ulgi 700 zł na każdą kasę? Sprawdź, czy rok 2016 przyniósł podatnikom zmiany w tym zakresie i czy to możliwe, aby od 2017 r. obowiązek stosowania kas fiskalnych objął wszystkich podatników.