1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
« »

posnet mobile hs ej biala

 

insert nexo

kasa posnet revo

terminale dotykowe warszawa

kasy online dla lekarzy

kasy online dla mechanikow

kasy online dla fryzjerow

4kasy online dla prawnikow

kasy online dla gastronomii

kasy online dla kosmetyczek

Kasy Fiskalne

Drukarki Fiskalne

Wdrożenia

Usługi księgowe

Terminale

Szkolenia

Aktualności

  • Zmiana stawek VAT od 1 kwietnia 2024 r.
    Zmiana stawek VAT od 1 kwietnia 2024 r. Już 1 kwietnia 2024 r. wejdą w życie przepisy dotyczące zmiany stawek VAT dla dwóch branż: spożywczej i Beauty. W pierwszym przypadku skończy się możliwość korzystania z preferencyjnej „zerowej” stawki. W drugim natomiast przedsiębiorcy będą mogli…
    Czytany 99 razy
  • KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 r. Rząd przesuwa terminy
    KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 r. Rząd przesuwa terminy    System KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 roku – taką informację podał w styczniu Minister Finansów Andrzej Domański. Przyczyną mają być krytyczne błędy systemu i konieczność przeprowadzenia zewnętrznego audytu. Na kiedy rząd przesunie obowiązkową fakturę…
    Czytany 203 razy
  • Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF!
    Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF! Już na pół roku czynni podatnicy VAT obowiązkowo rozpoczną korzystanie z KSeF. Choć termin ten może wydawać się odległy, warto już teraz przygotować się na zmiany. Korzystasz z programów takich jak Subiekt GT, Subiekt nexo czy…
    Czytany 251 razy
  • Zwolnienia z kasy fiskalnej 2024 – Nowe przepisy!
    Zwolnienia z kasy fiskalnej 2024 – Nowe przepisy! Zwolnienia z kasy fiskalnej w 2024 roku dalej będą obowiązywać. Nowe rozporządzenie zostało już zatwierdzone i tylko czeka na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw. Sprawdź, jak będą wyglądały zwolnienia z kasy fiskalnej w 2024 r. – zwolnienie…
    Czytany 5630 razy
  • KSeF dla nievatowców – od kiedy obowiązkowy?
    KSeF dla nievatowców – od kiedy obowiązkowy? KSeF dla nievatowców stanie się obowiązkowy dopiero od 1 stycznia 2025 r. Nie oznacza to, że przedsiębiorcy zwolnieni z VAT w pewnych okolicznościach nie będą musieli korzystać z rządowego systemu do wystawiania i odbierania faktur. Sprawdź,…
    Czytany 737 razy
  • Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać?
    Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać? Awaria, brak zasięgu czy utrudniony dostęp do sieci teleinformatycznej z innych przyczyn – taka sytuacja okazuje się wyjątkowo kłopotliwa dla właścicieli kas fiskalnych online. Czy mogą prowadzić sprzedaż? Czy zostaną ukarani mandatem za brak przesyłu danych…
    Czytany 924 razy
  • Kto musi wystawiać e-faktury? E-faktura a faktura ustrukturyzowana
    Kto musi wystawiać e-faktury? E-faktura a faktura ustrukturyzowana Wystawianie i przesyłanie e-faktur to dziś powszechna praktyka. Należy jednak odróżnić fakturę elektroniczną w formie znanej polskim przedsiębiorcom od lat, od faktury ustrukturyzowanej. Sprawdź, czym jest format xml e-faktury, jakie dane powinien zawierać taki dokument oraz…
    Czytany 380 razy

​Poradnik​​

  • Ewidencje korekt paragonów fiskalnych
    Ewidencje korekt paragonów fiskalnych Użytkowanie urządzenia fiskalnego wiąże się z przestrzeganiem wielu wytycznych, które zostały zapisane w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących. Każda osoba, która prowadzi sprzedaż z zastosowaniem kasy fiskalnej, ma…
    Czytany 95054 razy
  • Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik
    Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik Ustawa o VAT oraz szczegółowe rozporządzenia nakładają na przedsiębiorców szereg obowiązków związanych ze stosowaniem kas fiskalnych online. Przepisy w 2021 r. uległy ważnym zmianom. Sprawdź, kto obecnie może korzystać ze zwolnień z kas, na kogo nałożono…
    Czytany 16266 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik Usunięcie trzech pozycji z katalogu zwolnień przedmiotowych z kasy fiskalnej, dodanie jednej – zupełnie nowej. Dłuższy termin na wprowadzenie kasy dla podatników, którzy w wyniku zmian utracili prawo do zwolnienia. Dowiedz się, kto i na jakich…
    Czytany 38784 razy
  • VAT w 2019 r. – Poradnik
    VAT w 2019 r. – Poradnik Nowe zasady rozliczania VAT od usług elektronicznych; nowe definicje i sposób opodatkowania bonów; skorzystanie z ulgi na złe długi w krótszym terminie; likwidacja kolejnych zwolnień z obowiązku stosowania kasy fiskalnej – to tylko niektóre z wielu…
    Czytany 155371 razy
  • Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy?
    Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy? Zapowiadana od miesięcy modernizacja systemu kasowego w Polsce przybrała realny kształt. E-paragony, transmisja online danych z kas fiskalnych do centralnego repozytorium Ministerstwa Finansów, możliwość archiwizowania kopii dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie cyfrowej i określenie standardu komunikacji…
    Czytany 32356 razy
  • Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca
    Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca Przepisy dotyczące obowiązku przekazywania danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego wejdą w życie 1 lipca 2016 r. Ustawodawca przewidział jednak okres przygotowawczy na wdrożenie JPK dla małych i średnich przedsiębiorców oraz mikroprzedsiębiorców. Comiesięczny obowiązek tworzenia i…
    Czytany 73999 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik Rozszerzenie katalogu czynności obowiązkowo ewidencjonowanych na kasie – bez względu na obrót podatnika; wydłużenie okresu dostosowawczego na wprowadzenie kasy dla niektórych usług; zmiana w załączniku do rozporządzenia – od 1 stycznia 2018 r. przepisy dotyczące zwolnień…
    Czytany 23864 razy
piątek, 04 styczeń 2013 14:50

Kasa fiskalna w szkole jazdy 2013

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szkoły jazdy, które do tej pory korzystały ze zwolnienia przedmiotowego, najpóźniej 1 marca muszą rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Należy jednak pamiętać, że nowe przepisy obowiązują już od 1 stycznia 2013 r. Podatnicy prowadzący szkoły jazdy muszą odpowiednio wcześniej dopełnić wszystkich formalności i umówić się z serwisantem na fiskalizację.

 

Zmiany wprowadzone przez rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2012 r. poz. 1382) w głównej mierze dotyczą zmian limitu obrotów, którego przekroczenie skutkuje utratą prawa do zwolnienia z obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Jednak bardzo istotną modyfikacją jest też likwidacja zwolnienia przedmiotowego dla szkół nauki jazdy (PKWiU 85.53.11). Według § 2 ust. 1 pkt 1 starego rozporządzenia przedsiębiorstwa świadczące takie usługi były zwolnione z obowiązku rejestracji kasy fiskalnej bez względu na osiągane obroty. Od 1 stycznia 2013 r. prawo do zwolnienia zostało szkołom jazdy odebrane.

Nowy wyjątek w załączniku

Modyfikacji uległa poz. 29 załącznika do rozporządzenia. Według nowych przepisów w 2013 roku zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej obowiązuje wszystkich podatników świadczących usługi w zakresie edukacji (PKWiU ex 85), poza poniższymi wyjątkami:

•    usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych (PKWiU 85.51.10.0)
•    usługi szkół tańca i instruktorów tańca (PKWiU 85.52.11.0),
•    usługi świadczone przez szkoły nauki jazdy (PKWiU 85.53.11).

Jak wynika z ostatniego podpunktu, prawo do zwolnienia przedmiotowego zostało odebrane tym podatnikom, którzy zajmują się świadczeniem usług nauki jazdy. Przedsiębiorstwa te wciąż mają prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego, którego limit od 1 stycznia 2013 roku wynosi 20.000 zł dla wszystkich podatników – zarówno rozpoczynających, jak i kontynuujących działalność.

Odpowiedź na nadużycia

Kasy fiskalne w szkołach jazdy od 2013 roku mają zdaniem Ministerstwa Finansów ograniczyć nadużycia w tym względzie i zwiększyć ściągalność podatków. Zdaniem ustawodawcy nieprawidłowości w kwestii ewidencjonowania osiąganych obrotów były w szkołach jazdy na tyle poważne, że nie można już było utrzymywać zwolnienia z obowiązku stosowania kasy fiskalnej.

28 lutego będzie za późno

Szkoły jazdy, które z dniem 1 stycznia 2013 r. straciły prawo do zwolnienia przedmiotowego i nie mogą skorzystać ze zwolnienia podmiotowego ze względu na osiągane obroty, mają czas do 28 lutego 2013 r. Od 1 marca bowiem kasy fiskalne w tych firmach muszą być nie tylko zakupione, ale też zafiskalizowane i musi zostać wykonana pierwsza sprzedaż. Należy pamiętać, że formalności związanych z rejestracją kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej trzeba dopełnić odpowiednio wcześniej. 28 marca będzie za późno, by udać się do sklepu z kasami fiskalnymi. Aby proces rejestracji przebiegł prawidłowo, trzeba wysłać wcześniej zgłoszenie do urzędu skarbowego, umówić się z uprawnionym serwisantem na fiskalizację i dokonać pierwszego wydruku raportu dobowego. Poza tym wielu nowych użytkowników nie umie obsługiwać kas fiskalnych, dlatego niezbędny będzie czas poświęcony na naukę, zanim jeszcze kasa zacznie pracować w trybie fiskalnym. Lepiej pomyśleć o zakupie kasy fiskalnej już teraz, najpóźniej na początku lutego.

Czytany 10975 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 maj 2014 09:18

Artykuły powiązane

  • Kasa fiskalna. Przepisy aktualne w 2016 r. Kasa fiskalna. Przepisy aktualne w 2016 r.

    Prowadzenie sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych zasadniczo wymaga rejestrowania obrotu i kwot podatku za pomocą kasy fiskalnej. Aktualnie obowiązujące przepisy dają jednak podatnikom możliwość korzystania ze zwolnień z tego obowiązku - po spełnieniu dodatkowych wymogów. Znajomość tych przepisów jest niezwykle istotna, ponieważ brak kasy fiskalnej pomimo obowiązku jej posiadania może skutkować dotkliwymi karami dla przedsiębiorcy.

  • Odwrotne obciążenie w 2014 roku – czy wiesz co kupujesz? Odwrotne obciążenie w 2014 roku – czy wiesz co kupujesz?

    „Odwrotne obciążenie” pomimo, że nie jest już nowością nadal spędza sen z powiek wielu podatnikom. Otrzymanie faktury z takim oznaczeniem to jeszcze nie problem, gorzej jeśli dostawca nie wystawił jej prawidłowo i np. opodatkował towary stawką 23% zamiast zastosować

  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2014 r. Zwolnienia z kas fiskalnych w 2014 r.

    Podatnicy prowadzący sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych zgodnie z ogólną zasadą zapisaną w art. 111 ust. 1 ustawy o VAT powinni mieć kasy fiskalne i za ich pomocą prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku. Większość sprzedawców stosuje te urządzenia. Ustawodawca przewidział jednak możliwość korzystania z czasowych zwolnień w tym zakresie dla niektórych grup podatników i niektórych czynności.

  • Zwolnienie z kas dla sprzedaży wysyłkowej Zwolnienie z kas dla sprzedaży wysyłkowej

    Podatnicy prowadzący sklepy internetowe bądź sprzedający towary na przykład za pośrednictwem internetowych serwisów aukcyjnych często korzystają ze zwolnienia z kas fiskalnych dla sprzedaży wysyłkowej. Nieraz jednak zdarza się, że zapłata za towar następuje z rachunku osoby innej niż nabywca, np. jego współmałżonka. Czy w takim przypadku sprzedawca traci prawo do zwolnienia dla sprzedaży wysyłkowej?

  • Nowe rozporządzenie w sprawie warunków technicznych kas od 1 października 2013 Nowe rozporządzenie w sprawie warunków technicznych kas od 1 października 2013

    Redefinicja pojęcia programu archiwizującego, określenie nowych wytycznych dotyczących paragonu fiskalnego oraz wydłużenie okresu ważności potwierdzenia dla kas to tylko niektóre zmiany, które wprowadziło nowe rozporządzenie Ministra Gospodarki. Zmodyfikowane przepisy weszły w życie 1 października 2013 roku.

rozwiązania insert

partner inser1tpartner serwisowy inser1tpartner serwisowy inser1t