1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
« »

posnet mobile hs ej biala

 

insert nexo

kasa posnet revo

terminale dotykowe warszawa

kasy online dla lekarzy

kasy online dla mechanikow

kasy online dla fryzjerow

4kasy online dla prawnikow

kasy online dla gastronomii

kasy online dla kosmetyczek

Kasy Fiskalne

Drukarki Fiskalne

Wdrożenia

Usługi księgowe

Terminale

Szkolenia

​Poradnik​​

  • Ewidencje korekt paragonów fiskalnych
    Ewidencje korekt paragonów fiskalnych Użytkowanie urządzenia fiskalnego wiąże się z przestrzeganiem wielu wytycznych, które zostały zapisane w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących. Każda osoba, która prowadzi sprzedaż z zastosowaniem kasy fiskalnej, ma…
    Czytany 97204 razy
  • Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik
    Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik Ustawa o VAT oraz szczegółowe rozporządzenia nakładają na przedsiębiorców szereg obowiązków związanych ze stosowaniem kas fiskalnych online. Przepisy w 2021 r. uległy ważnym zmianom. Sprawdź, kto obecnie może korzystać ze zwolnień z kas, na kogo nałożono…
    Czytany 16959 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik Usunięcie trzech pozycji z katalogu zwolnień przedmiotowych z kasy fiskalnej, dodanie jednej – zupełnie nowej. Dłuższy termin na wprowadzenie kasy dla podatników, którzy w wyniku zmian utracili prawo do zwolnienia. Dowiedz się, kto i na jakich…
    Czytany 39688 razy
  • VAT w 2019 r. – Poradnik
    VAT w 2019 r. – Poradnik Nowe zasady rozliczania VAT od usług elektronicznych; nowe definicje i sposób opodatkowania bonów; skorzystanie z ulgi na złe długi w krótszym terminie; likwidacja kolejnych zwolnień z obowiązku stosowania kasy fiskalnej – to tylko niektóre z wielu…
    Czytany 163111 razy
  • Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy?
    Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy? Zapowiadana od miesięcy modernizacja systemu kasowego w Polsce przybrała realny kształt. E-paragony, transmisja online danych z kas fiskalnych do centralnego repozytorium Ministerstwa Finansów, możliwość archiwizowania kopii dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie cyfrowej i określenie standardu komunikacji…
    Czytany 33376 razy
  • Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca
    Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca Przepisy dotyczące obowiązku przekazywania danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego wejdą w życie 1 lipca 2016 r. Ustawodawca przewidział jednak okres przygotowawczy na wdrożenie JPK dla małych i średnich przedsiębiorców oraz mikroprzedsiębiorców. Comiesięczny obowiązek tworzenia i…
    Czytany 74627 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik Rozszerzenie katalogu czynności obowiązkowo ewidencjonowanych na kasie – bez względu na obrót podatnika; wydłużenie okresu dostosowawczego na wprowadzenie kasy dla niektórych usług; zmiana w załączniku do rozporządzenia – od 1 stycznia 2018 r. przepisy dotyczące zwolnień…
    Czytany 24398 razy

Aktualności

  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2025 r. Jakie zmiany?
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2025 r. Jakie zmiany? Zwolnienia z kas fiskalnych w 2025 r. wciąż będą obowiązywać - taką oficjalną informację przekazał resort finansów. Znamy już projekt rozporządzenia, które uwzględnia m.in. utrzymanie limitu zwolnienia podmiotowego na poziomie 20 000 złotych oraz niewielkie zmiany…
    Czytany 268 razy
  • Czy trzeba wykonać przegląd techniczny kasy przy zawieszeniu działalności?
    Czy trzeba wykonać przegląd techniczny kasy przy zawieszeniu działalności? Każdy przedsiębiorca może zawiesić prowadzenie działalności gospodarczej bez względu na przyczynę takiej decyzji. Może to zrobić w dowolnym momencie i nie jest to jednoznaczne z zamknięciem firmy. Na taki krok często decydują się właściciele biznesów sezonowych…
    Czytany 91 razy
  • Obowiązkowe e-fakturowanie już w 2026 r. - kogo obejmie? Kiedy wejdzie w życie?
    Obowiązkowe e-fakturowanie już w 2026 r. - kogo obejmie? Kiedy wejdzie w życie? Obligatoryjne e-fakturowanie pierwotnie miało wejść w życie 1 lipca 2024 roku. Już wiemy, że zostało przesunięte w czasie. Dokładnie 9 maja 2024 roku uchwalono ustawę, która przekłada obowiązkowe stosowanie faktur ustrukturyzowanych na 2026 rok. To ważna…
    Czytany 173 razy
  • Błędne zaprogramowanie kasy fiskalnej - co grozi?
    Błędne zaprogramowanie kasy fiskalnej - co grozi? Obowiązek używania kas fiskalnych do ewidencjonowania sprzedaży spoczywa na podatnikach, którzy sprzedają towary lub świadczą usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych. Wynika to bezpośrednio z ustawy o VAT. Należy zwrócić baczną…
    Czytany 348 razy
  • Jakie wyzwania cyfrowe stoją przed branżą księgowości? Konferencja SKWP w Warszawie
    Jakie wyzwania cyfrowe stoją przed branżą księgowości? Konferencja SKWP w Warszawie Rozwój technologii ma bardzo duży wpływ na to, jak wygląda współczesna księgowość i w jaki sposób jest realizowana. Dynamika zmian jest bardzo duża i każdego roku pojawiają się nowe rozwiązania. Już 17-18 października w Warszawie w…
    Czytany 318 razy
  • Kasa fiskalna a działalność nierejestrowana 2024
    Kasa fiskalna a działalność nierejestrowana 2024 Prowadzenie działalności nierejestrowanej wiąże się z różnymi preferencjami. To m.in. brak obowiązku opłacania składek ZUS i wnioskowania o nadanie numeru NIP. A co z kasą fiskalną? Czy podatnik na takiej działalności jest automatycznie zwolniony z obowiązku…
    Czytany 903 razy
  • Zwrot nadpłaty składki ZUS w 2024 r. – do kiedy złożyć wniosek?
    Zwrot nadpłaty składki ZUS w 2024 r. – do kiedy złożyć wniosek? Zmiana sposobu rozliczania składniki zdrowotnej wprowadzona przepisami Polskiego Ładu spowodowała konieczność corocznego rozliczania wpłaconych do ZUS kwot. Jeśli na Twoim koncie widnieje nadpłata, należy Ci się zwrot nadpłaty składki ZUS. Sprawdź, jak ją uzyskać i poznaj…
    Czytany 653 razy
piątek, 01 kwiecień 2016 19:37

Uwaga na fałszywe maile o windykacji i sms-y o Loterii!

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Marzec i kwiecień to czas, w którym większość podatników składa zeznania roczne PIT. W tym czasie wielką popularnością wciąż cieszy się Narodowa Loteria Paragonowa. Niestety nie zabrakło też oszustów, którzy wykorzystują te okoliczności, by podejmować próby wyłudzenia pieniędzy od podatników. Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami o rzekomym zadłużeniu i sms-ami o wygranej w Loterii Paragonowej.

 

Oszuści próbujący wyłudzić pieniądze od polskich podatników mają coraz bardziej wyrafinowane pomysły: Ministerstwo Finansów z ostatnim czasie umieściło na swojej stronie internetowej dwa ostrzegawcze komunikaty o próbach wyłudzenia pieniędzy. Pierwszy dotyczy e-maili informujących o rzekomym „zadłużeniu w Departamencie Podatku”. Wiadomość jest podpisana imieniem i nazwiskiem Dyrektora Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów - osoby, która rzeczywiście jest pracownikiem resortu. Wielu podatników po otrzymaniu takiego e-maila weryfikuje jego autentyczność poprzez wpisanie danych osoby będącej jego rzekomym autorem. Gdy odkrywają, że jest to prawdziwa osoba pracująca w Ministerstwie, odpowiadają na e-mail.

 

Przedstawiciele resortu finansów ostrzegają jednak przed takim działaniem - wiadomości takie należy zignorować, ponieważ ich autorem nie jest Ministerstwo. W rzeczywistości nie istnieje też Departament Podatku, o którym mowa w fałszywym e-mailu.

 

Resort finansów na swojej stronie podał treść maila i zaznaczył, iż nie jest autorem takiej wiadomości:

„Szanowny Podatniku
Spieszymy poinformować, że za czwarty kwartał 2015 r. ma Pan (i) zadłużenie w Departamencie Podatku. W przypadku jeśli zadłużenie nie zostanie umorzone w ciągu miesiąca od dnia powiadomienia, będziemy musieli skierować sprawę do komornika sądowego i sporządzić akt o ściąganie środków pieniężnych z konta bankowego. Nr aktu 27850109PL (załączony do e-maila).
Justyna Przekopiak
Tel.: (22) 694 5804
Fax +48 (22) 694 4103"

 

Oszuści próbują też wykorzystywać popularność Narodowej Loterii Paragonowej, aby wyłudzić pieniądze od właścicieli telefonów komórkowych. Na stronie internetowej Ministerstwo ostrzega podatników przed sms-ami o następującej treści:

„NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyz masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienic go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177"

 

Organizator Loterii zaznacza, iż w przypadku wygranej najpierw wysyła do zwycięzcy e-mail, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie - nie wysyła jednak żadnych sms-ów. Powyższa wiadomość jest kolejną próbą wyłudzenia pieniędzy.

 

Czytaj też: PIT-y roczne za 2015 rok. Gdzie, kiedy i na jakich drukach rozliczyć w 2016 r.

Czytany 5134 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 kwiecień 2016 19:43

Artykuły powiązane

  • Zeznanie roczne PIT za 2016 r. złóż do 2 maja 2017 r.! Zeznanie roczne PIT za 2016 r. złóż do 2 maja 2017 r.!

    Już tylko kilka dni pozostało na złożenie zeznań rocznych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 za 2016 r. Sprawdź, z jakiego formularza skorzystać, do jakiego urzędu skarbowego złożyć zeznanie i do kiedy należy dopełnić tego obowiązku. Dowiedz się też, czym jest wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe i czy warto skorzystać z tej możliwości.

  • Jak sprawdzić kiedy otrzymam zwrot nadpłaty podatku za 2016 r. Jak sprawdzić kiedy otrzymam zwrot nadpłaty podatku za 2016 r.

    Podatnicy, którym przysługuje zwrot nadpłaty podatku, powinni go otrzymać w terminie 3 miesięcy od złożenia zeznania rocznego PIT. Jeszcze do niedawna Izby Skarbowe zachęcały do sprawdzania on-line stanu realizacji zwrotu. Dziś tylko nieliczne strony www izb i urzędów dają taką możliwość. Sprawdź, jak w 2017 r. sprawdzić status zwrotu nadpłaty podatku i jak skierować pytanie do Krajowej Informacji Skarbowej.

  • PIT 2016: Jak emeryt i rencista może przekazać 1% podatku - druk PIT-OP PIT 2016: Jak emeryt i rencista może przekazać 1% podatku - druk PIT-OP

    Od 15 marca 2017 r. podatnicy uzyskujący przychody wyłącznie od organu rentowego mogą przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Służy do tego formularz PIT-OP. Sprawdź, jak i do kiedy złożyć to oświadczenie i pobierz odpowiedni druk.

  • Informacje PIT-11, PIT-8C, PIT-40, IFT-1R za 2016 czy tylko elektronicznie w 2017 Informacje PIT-11, PIT-8C, PIT-40, IFT-1R za 2016 czy tylko elektronicznie w 2017

    Płatnicy składający informacje PIT-11, PIT-8C i IFT-1R oraz roczne obliczenie podatku PIT-40 za 2016 r. drogą elektroniczną, czas na dopełnienie tego obowiązku mają tylko do końca lutego 2016 r. Sprawdź, kto ma obowiązek składać te dokumenty i jakie przychody się w nich wykazuje. Dowiedz się też, kto w 2017 r. mógł złożyć je w formie papierowej i do kiedy należało to zrobić.

  • Kiedy złożyć zeznanie roczne dla ryczałtu PIT-28 za 2016 rok Kiedy złożyć zeznanie roczne dla ryczałtu PIT-28 za 2016 rok

    Obowiązek złożenia zeznania rocznego PIT-28 spoczywa na podatnikach, którzy w poprzednim roku osiągali przychody z działalności lub najmu opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Należy pamiętać, iż termin złożenia PIT-28 za 2016 r. jest jednocześnie terminem zapłaty podatku za grudzień lub ostatni kwartał 2016 r. Sprawdź, kto może korzystać z opodatkowania ryczałtem, w jakich terminach opłacać podatek i do kiedy złożyć zeznanie roczne.

rozwiązania insert

partner inser1tpartner serwisowy inser1tpartner serwisowy inser1t